Jump to content

BMW 520d E60 2009


Andrei_VUV

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

In documentul pdf atasat la vehicle infomation ai vazut ca apare cu 130kw. Iar mai jos apare si chestia aia cu power reduction.

 

A verificat cineva chestia asta?

Adica s-a dus la BMW si dupa verificarea softului masinii sa dea 120kw in loc de 130kw ?

 

In plus s-or pricepe dealerii astia BMW de la noi sa constate asa ceva sau doar iti spun ca asa scrie acolo dandu-si cu parerea cum facem noi aici?

Link to comment
Share on other sites

In documentul pdf atasat la vehicle infomation ai vazut ca apare cu 130kw. Iar mai jos apare si chestia aia cu power reduction.

 

Tu ai motorul care standard are 130kW. Insa, mai ai o optiune care reduce puterea motorului pentru masiniile de flote.

 

Cel mai bine mergi la reprezentanta si aflii mai multe acolo.

Link to comment
Share on other sites

Guest Pole

In documentul pdf atasat la vehicle infomation ai vazut ca apare cu 130kw. Iar mai jos apare si chestia aia cu power reduction.

 

A verificat cineva chestia asta?

Adica s-a dus la BMW si dupa verificarea softului masinii sa dea 120kw in loc de 130kw ?

 

In plus s-or pricepe dealerii astia BMW de la noi sa constate asa ceva sau doar iti spun ca asa scrie acolo dandu-si cu parerea cum facem noi aici?

 

cum ti-am zis si dincolo, conform informatiilor dupa VIN, masina ta este "fleet edition", mentionat fiind "engine power redunction", asa a venit din fabrica.

 

Banuiesc ca este reversibila, avand in vedere ca reducerea asta de putere, este operata din soft.

Link to comment
Share on other sites

Cat de curand cand o sa am drum pe la Bavaria o sa aflu si ce-i cu fleet edition.

 

Adica o firma comanda 30 masini,(flota),...si pana sa le ridice,vrea doar 29.E,....tu o ai p-aia cu nr 30.

Sau ai luat-o de la firma aia,..nu de la BMW:

Edited by sbircris
Link to comment
Share on other sites

Ieri am montat leduri pentru numerele din spate , luate de pe ebay cu o suma modica de doar 3.2$ CANBUS 6 LED 36mm.

Lumina este mult mai puternica acum , cu cele standard de 5W abia daca se zareau numerele. Acestea cu leduri lumineaza si jos pe o raza destul de mare.

 

 

in cat timp ti-au ajuns? ai platit vama separat ca vad ca este transportul gratis?

Link to comment
Share on other sites

in cat timp ti-au ajuns? ai platit vama separat ca vad ca este transportul gratis?

Cam 3 saptamani. Vama nu se plateste decat la electronice gen telefoane,camere foto,TV. Eu am comandat multe chestii de pe ebay si n-am platit vama. Decat pentru un telefon am platit 24% din factura.

 

etrierele si discurile se cam incing pe acolo . ai folosit vopsea normala?

schimba suportii de numere.

Eu mereu am folosit vopseaua SINTO si nu am avut probleme. S-a pastrat foarte bine in timp si nu s-a curatat. Nu e prima data cand fac asta. E o vopsea normala de caroserie la 17 lei.

Suportii ii las asa pana fac rost de unii cu BMW.

Edited by Andrei_VUV
Link to comment
Share on other sites

E mai comod ebay si mai ieftin. Urmeaza acum o instalatie xenon H8 pentru angel-eyes. O sa fac zilele astea un test cu o instalatie HID. Balasturi am dar trebuie sa-mi vina setul de becuri H8 6000K. Tot de pe ebay le-am comandat :)

H8 6000K 35W HID XENON REPLACEMENT BULBS HIDS DIRECT

 

Daca nu merg atunci imi trebuie asta :

HID Xenon KIT Computer ERROR Warning Canceller Decoder

 

Am dat cam mult pe becurile alea dar am vrut sa vina repede. Din UK ajung in maxim o saptamana.

Din China le luam pachet cam cu ~10$ (mai mult de 1/2 din pret).

 

Pentru cine are cont si e interesat de un DIY pentru instalare HID pe angel eyes :

DIY HID angel eyes H8

Link to comment
Share on other sites

Mda. Cred ca esti inca la nivelul la care a cumpara de pe ebay e mai cool. Gen, de unde le-ai cumparat? de pe ebay ! ce tare esti man.

 

Diferenta de pret e prea mica sa mai aiba vreo importanta, atata vreme cat le iei pe loc de la orice colt de strada.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.