Jump to content

pareri despre catalizatoor


Recommended Posts

lexius,lasa i pastia ma,ca nu face doo parale

 

ti ai prezentat masina pe forum?f ai un topic,bre,ca nu vezi toata ziua un 535 turbo.

pai normal ca nu le vazi daca is toate prin service dute prin service si ai sa vezi destule gunoaie de bmw,,,abia astept sa ma scap de el sa rev la mercedes sau audi

Link to comment
Share on other sites

ma ca sa fiu sincer si io am ajuns la concluzia asta demult.

 

parca tot mai bune e mercedesurile,stai sa vezi ce ne sar astia in cap acu

pai asta e adevaru nustiu la ce am luat gunoiu asta ca numa probleme dupa probleme am avut si am fost avertizat de mai multi amici ce detin astfel de bmw-jafuri,, dar mam mintit singur ca a meu o sa fie diferit,,, singura diferenta e ca am si mai multe probleme

Link to comment
Share on other sites

lexius,acuma pe bune,daca te intereseaza un mercedes misto da i un pm lui @similea,are un e clas de moare franta

 

si l da eftin,ca vrea sa plece dincolo cu baetii.vezi ca poate merge sin combinatie

 

 

 

respeckt

Link to comment
Share on other sites

Singurul adevar e ca ar trebui sa-ti iei zborul de aici.

 

A ajuns un semi-analfabet sa catalogheze drept gunoi un producator auto precum BMW-ul ??? Fiindca a vrut sa fie fudul si si-a cumparat el o rapciuga ? Pfff

Edited by KIP
Link to comment
Share on other sites

Singurul adevar e ca ar trebui sa-ti iei zborul de aici.

 

A ajuns un semi-analfabet sa catalogheze drept gunoi un producator auto precum BMW-ul ??? Pfff

nu fratele meu daca nu ai sami dai un sfat despre catalizator lasama in amaru meu cu gunoiu meu nu ma tot necaji,, cand ma gandesc la bmw deja incep sa tremur iar noaptea am cosmaruri

Link to comment
Share on other sites

singura diferenta e ca am si mai multe probleme

 

no shiiit?!!! pardon, adica zi sa moara franta! :laugh:

 

pe bune acum, bemveuu chiar ie o gunoi de masina, in conparatie cu haudi de exenplu sau chiear si vw.

post-30886-0-89293600-1334948951_thumb.jpg

Edited by max83
Link to comment
Share on other sites

Singurul adevar e ca ar trebui sa-ti iei zborul de aici.

 

A ajuns un semi-analfabet sa catalogheze drept gunoi un producator auto precum BMW-ul ??? Fiindca a vrut sa fie fudul si si-a cumparat el o rapciuga ? Pfff

iati tu ma zboru ca eu nu stiu sa zbor,, in primul rind nu am facut pe nimeni analfabet,, nu sunt chiar asa taran ca sa fac analfabet pe cineva care imi cere un sfat

Link to comment
Share on other sites

lexius, chiar am un e320 CDI, m-ar interesa un schimb. 2008, trapa, piele. negru. da-mi mai multe detalii despre a ta.

ce detalii sa mai dau daca citesti cate probleme am avut cu ea nu mai tre sa iti dau nici un detaliu,, nu vezi ca in fiecare saptamina is in service cu ea,, ce anume tear interesa sa stii despre ea si ce anume nu ai vrea sa stii despre ea?

Link to comment
Share on other sites

Usor usor se duce dreq renumele BMW.

Deja e universal acceptat ca BMW consuma cel mai mult, au inceput sa fie si alte marci care fug...

Dc se mai si duce vorba ca nu sunt fiabile... o sa ajunga ca Alfa.

Edited by r0n1n
Link to comment
Share on other sites

lexius,zi fratica cum dracu ai nimerit rapciuga aia,sa nu zici ca ai luato in combinatie de la ceva ciori,ca e de belea cu astia

 

pe cat iti sta masina?

nu am luato nici la o combinatie am platito banu jos,, totul a inceput cand eram in drum spre italia dupa ce am alimentat cu ceva motorina mai proasta de la injectoru 6 mi se trag toate belele si nu sau oprit cu toate ca am schimbat toate injectoarele toate consumabile ulei cutie curatit tot motoru galeria admisie schimbat galeria evacuare toate garniturile alea anulat filtru particule akm a venit si catalizatoru asta

 

Usor usor se duce dreq renumele BMW.

Deja e universal acceptat ca BMW consuma cel mai mult, au inceput sa fie si alte marci care fug...

Dc se mai si duce vorba ca nu sunt fiabile... o sa ajunga ca Alfa.

ce sa zic am avut un e220 lam alergat pina am obosit eu dar el nu a avut nici o problema masina am vinduto si functioneaza si in ziua de azi perfect

Link to comment
Share on other sites

bai nu se poate,sa nu zici ca a i bagat motorina nasolie,pai d acolo ti se trage tot bairamu.

 

ai dat senzorii si toate alea peste cap,e sensibile rau modelurile astea mai noi

 

ce sa zic,bafta cu ia ca o sa ai nevoe

 

respeckt

Link to comment
Share on other sites

Tot "A seis" are capsunarul? Ce mai stiti de el? :)

cred ca sio luat bemweu dar nu are timp sa il prezinte pe youtube ca e tot prin service cu el :)))))))) :yahoo: :download:

 

bai nu se poate,sa nu zici ca a i bagat motorina nasolie,pai d acolo ti se trage tot bairamu.

 

ai dat senzorii si toate alea peste cap,e sensibile rau modelurile astea mai noi

 

ce sa zic,bafta cu ia ca o sa ai nevoe

 

respeckt

pai eu de unde sa stiu ce motorina era doar ma gandesc ca altceva nu are de la ce sa ii vina asa din buna ziua,,pe tester nu am nici o eroare

Link to comment
Share on other sites

nu mai pot sa stau ca ies in club,ce pot sa zic dai un pm userului@WLF, omul a fost multi ani mecanic la BMW in ucraina si reconditioneaza si turbine

 

sigur te poate ajuta

da eu nu am treaba cu turbinele,, alea au fost verificate si curatate sunt ca noi,, akm singura problema e catalizatoru si e tare scump dracu ala

Link to comment
Share on other sites

bai da rai sunteti ma,de ce nu ai spuneti la om ca poate sa ia catalizator din ala universal,atat ca tre sa rescrie softul de la turbo ca sa stie sa nu bage presiune mai mare de 3HG/PSI sa nu rupa galeria de evacuare.Si tu Pole nu ai tot dizel ?lasa ca te vad io cand iti pica turbo :console:
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.