Jump to content

Se poate si in ROMANIA!


320i_24valve

Recommended Posts

Daca ar fi sa vorbim despre mecanici,in general, as avea o parere subiectiva. As reusi insa sa redevin obiectiv daca as participa la o discutie cu tema " Mecanici de BMW, raportul seriozitate-calitatea lucrarii-pret".

Ca sa fiu mai explicit, de curand am efectuat o reparatie la unul dintre mecanicii care au nenorocit cateva BMW fara nici o mustrare de constiinta ( SNK_2_COOL4U poate confirma) si evident masina mea s-a resimtit ca dupa o traheoectomie... Am suferit si eu, si masina,dar mai ales buzunarul atunci cand am aflat ca pe masinuta mea o durea un deget iar "doctorul" a operat-o pe ficat.

Ma rog , am evitat sa mai merg la "mesteri" si bani de service serios nu am, deci,am asteptat si am gasit un mecanic in care am decis sa investesc incredere. De data aceasta stiu exact unde imi voi face reparatii, mentenanta, etc. Era o operatiune de schimbare de garnitura chiulasa. Am cumparat piesele, garnituri,etc. Asteptam sa fie gata lucrarea si m-am decis sa "pic" incognito la atyelier sa vad cum merge lucrarea. Mare mi-a mai fost uimirea (placuta de altfel) cand am vazut ce se executa acolo. Oamenii aceia curatasera fiecare supapa in parte si acum imi slefuiau scaunele de la supape cu pasta cu praf de diamant si curatau cu BETISOR CU VATA fiecare unghier al motorului si chiulasei, " am zis ca daca tot ai desfacut motorul sa iti facem si o cosmetizare a lui, asa bonus,ca cine stie cand mai ai ocazia sa desfaci motorul... nu te costa nimic... daca nu veneai nici nu ti-am fi spus!". Ce sa mai zic? Apoi dupa ce s-amontat totul inapoi, am constatat ca ceva lipsea de sub capota!!! Lipseau firele imprastiate aiurea de catre celalalt mecanic, cel cu operatia gresita! Acum erau asezate fiecare la locul lui,aproape ca nu mai stiam unde sunt. Pretul initial s-a pastrat. Cand am luat masina sa o probez mi s-a spus: " Fi atent... iei masina,faci o tura -doua, daca nu iti place cum merge sau daca nu simti mare diferenta din toate punctele de vedere fata de cum se comporta inainte... nu imi platesti!!! Fara suparare... Eu am nevoie de clienti multumiti!!!"

MASINA MERGE CUM NU A MAI MERS PANA ACUM!!! Sunt atat de multumit incat astazi merg si ii mai dau "de-o bere!"

Daca aveti nevoie de un mecanic serios apelati-ma pe PM sau pe id mess: love4cassy

!!!

Edited by 320i_24valve
Link to comment
Share on other sites

Nu vad de ce nu ai posta aici locatia/adresa service-ului. Omul se pricepe si la alte modele sau e "specializat" pe pisici ?

168066[/snapback]

 

Se pricepe la toate si e destul de cunoscut. Reclama deschisa nu ii fac, deoarece nu da bine pe forum. Ai PM cu date suplimentare!

Link to comment
Share on other sites

-I ti multumesc pt vorbele frumoase....ma bucur ca ti merge masina...dar un mic aspect ar trebui modificat....firma nu nse numeste 200+ .....aceasta a fost denumirea anterioara.....sunt numai eu si lucrez cu o alta firma ......nu denumirea este importanta.

-Oricum multumesc inca odata si va doresc Sarbatori Fericite si cat mai putine probleme la masinutze.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.