Jump to content

airbag E90 scaune


InSidE

Recommended Posts

Se schimba greu airbag-ul de la scaunele de E90 ? Cele standard au airbag? Am gasit niste scaune electrice cu memorii sport, si cel din stanga are airbag-ul lateral sarit, se poate muta airbag-ul de la scaunul meu normal la asta?
Link to comment
Share on other sites

Nu scaunul, dar tapiseria cu siguranta. A mea e 2010 si nu are capac, practic sare airbag-ul rupand pielea/cusatura.

 

Si pe mine m-ar interesa niste scaune sport electrice pt a mea; poti sa-mi spui cam la ce pret le-ai gasit pe ale tale si unde?

Edited by LYM
Link to comment
Share on other sites

La E90 scaune sport e o chestie de plastic in dreptul airbagului...cred ca ala sare sau se sparge cand iese airbagul.Eu m-am oferit sa iti dau airbag-ul ca sa nu le mai demontezi pe ale tale.Intr-adevar la cele normale se rupe tapiseria daca sare airbagul.
Link to comment
Share on other sites

La E90 scaune sport e o chestie de plastic in dreptul airbagului...cred ca ala sare sau se sparge cand iese airbagul.Eu m-am oferit sa iti dau airbag-ul ca sa nu le mai demontezi pe ale tale.Intr-adevar la cele normale se rupe tapiseria daca sare airbagul.

 

Si se potriveste airbag-ul de la cele standard la cele sport ? Sigur la sport e ceva de plastic ? :) Nu vreau sa le iau si dupa sa ma apuc sa-l cos :D

 

Nu scaunul, dar tapiseria cu siguranta. A mea e 2010 si nu are capac, practic sare airbag-ul rupand pielea/cusatura.

 

Si pe mine m-ar interesa niste scaune sport electrice pt a mea; poti sa-mi spui cam la ce pret le-ai gasit pe ale tale si unde?

 

pe ebay.El vrea 850 pe ele , dar sa vad daca mai lasa, are si sistem Individual si i-am zis sa imi faca pret bun pt amandoua.

Link to comment
Share on other sites

se pare ca airbagul de scaun sport limuzina arata asa.. http://www.ebay.com/itm/BMW-RIGHT-PASSENGER-SPORT-SEAT-AIRBAGS-E90-325-328-335-/120749560811?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item1c1d3c13eb&vxp=mtr#ht_500wt_1413 deci e cu capac.Daca tu ai scaune normale nu merge airbagul de la al tau la scaunul sport. Edited by tzucul
Link to comment
Share on other sites

Vezi ca bancheta de pe E91 nu merge pe E90.

 

Da i-am trimis mail acu sa-l intreb :))) Defapt la interior zice de E90 si la sistem individual zice de E91... Poate or fi de pe masini diferite, acu mi-am dat seama si de acest aspect

Link to comment
Share on other sites

Depinde de an. Cele mai vechi au un capac la scaun, pe cand la modelele mai noi se rupe tapiseria cand explodeaza.

Aici eu cred ca te inseli, am vazut e90 2005 cu airbag in tapiserie si a meu e tot 2005 si e cu capac.

Diferenta este de fapt intre scaun sport si scaun normal - cel sport este cu capac.

Link to comment
Share on other sites

Aici eu cred ca te inseli, am vazut e90 2005 cu airbag in tapiserie si a meu e tot 2005 si e cu capac.

Diferenta este de fapt intre scaun sport si scaun normal - cel sport este cu capac.

Da, probabil ca aveti dreptate, am scris mai sus. Eu am scaune normale, iar masina la care am vazut capacul ala avea sport. Nu realizasem, am presupus ca e diferenta de an :thumbsup:

My bad.

Edited by LYM
Link to comment
Share on other sites

Depinde cum iti va face pozele, mai tarziu daca ajung pe acasa as putea sa iti trimit poze cu tapiseria mea de E91 sau eventual sa imi trimiti si tu poze cu tapiseria ce vrei o sa iei. Exista niste diferente si la prinderi a tapiseriei pe bancheta, ma refer aici la spatar, pentru ca la combi are un loc unde e fixata centura, sezutul se potriveste perfect; difera partile laterale si spatarul.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.