Jump to content

E36 325i


the_rifle

Recommended Posts

Cred ca mecanicii de la bavaria stiu sa faca o compresie.  :blink:

168593[/snapback]

 

 

 

.... Nu te bazaprea mult pe talentele domnilor de la bavaria...O groaza de aici de pe forum s-au plans de lipsa lor de profesionalism...

Oricum compresia aia de 16 imi pare SF....

Edited by the_rifle
Link to comment
Share on other sites

Minim 10-11 bari si sa nu fie diferenta mai mare de 0.5 bar intre cilindri.

Citat din manualul Bentley.

168378[/snapback]

 

 

Si maximul ? Adica valorile de fabrica.... Poti sa-mi raspunzi please ?

Ai idee care e diferentza de performanta de la un BMW cu o medie a compresiei sa zicem de 11 pe cilindru si un BMW cu o medie de compresie de 14 pe cilindru?

 

Diferentele se simt la viteza maxima demaraj consum sau la ce... ?

Multumesc

Edited by the_rifle
Link to comment
Share on other sites

Cam mica la 3 :blink:

 

Ai verificat-o si la rece?

169390[/snapback]

 

 

Intradevar pistonul 3 e cam puturos, dar e in limite normale.

Habar nu am cum au facut cei de la Bavaria compresia. Cert e ca am stat pt o verificare la motor si electrica cam 7-8 h.

Mecanici de la AB au fost multumiti de motor ca a venit un "nene" sa ma intrebe diferite chestii ( cat dau pe ea?, unde am gasit-o?, ca merge motoru super bine) diferite.

 

Per total eu sunt super multumit. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

acuma sincer referitor la compresie eu cand am luat pisica am luat o intr-o duminica,cred ca de la 77NFS are id pe aici,unde naiba sa merg la tester...mi-o doream tare,am ridicat capota,nu bateau tachetii,motorul suna minunat,fara pete,am simtit mirosul specific de cat pe esapament-norme bune,am facut o tura,si gata :blink:

adevaru e m-am cam riscat dar ce atata analiza

Link to comment
Share on other sites

acuma sincer referitor la compresie eu cand am luat pisica am luat o intr-o duminica,cred ca de la 77NFS are id pe aici,unde naiba sa merg la tester...mi-o doream tare,am ridicat capota,nu bateau tachetii,motorul suna minunat,fara pete,am simtit mirosul specific de cat pe esapament-norme bune,am facut o tura,si gata :blink:

adevaru e m-am cam riscat dar ce atata analiza

179782[/snapback]

 

 

lol... sa n-ai surproze.... Cate BMW-uri ai condus de esti asha convins ca asta e in parametri ?

Link to comment
Share on other sites

lol... sa n-ai surprize.... Cate BMW-uri ai condus de esti asha convins ca asta e in parametri ? Nu pare a fi foarte nou.... crezi ca timpul nu-si pune amprenta pe marca BMW ???? crezi ca e mashina bionica ? Se repara singura sau se vindeca ??? Edited by the_rifle
Link to comment
Share on other sites

lol... sa n-ai surprize.... Cate BMW-uri ai condus de esti asha convins ca asta e in parametri ? Nu pare a fi foarte nou.... crezi ca timpul nu-si pune amprenta pe marca BMW ???? crezi ca e mashina bionica ? Se repara singura sau se vindeca ???

181266[/snapback]

 

lasa caterinca te rog :)

tre sa fii "incuiat" ca sa nu ti dai seama ca o masina care nu scoate un "strop" de fum pe esapament,motorul suna bine,hidraulicii nu bat.....nu e in "parametrii",si crede-ma ca sunt foarte multumit de achizitie,pt ca am avut okazia de nenumarate ori sa o dau;e la fel cum zicea un coleg de pe forum:daca o aduci la starea pe care ti-o doresti si investesti timp,bani,si suflet te atasezi mult mai mult decat in fericitul caz de "nou"

la urma urmei am avut noroc de ambele BMW uri care le am luat fara nici un test...la urma urmei e un fier...nu sunt din ala care face o mie de teste!!!...si la urma nu ia masina.

ar trebui sa te intreb si eu pe tine cate bmw ai avut daca tu mai intrebat pe personal de ce am opelu la avatar :blink:

Link to comment
Share on other sites

lasa caterinca te rog  :)

tre sa fii "incuiat" ca sa nu ti dai seama ca o masina care nu scoate un "strop" de fum pe esapament,motorul suna bine,hidraulicii nu bat.....nu e in "parametrii",si crede-ma ca sunt foarte multumit de achizitie,pt ca am avut okazia de nenumarate ori sa o dau;e la fel cum zicea un coleg de pe forum:daca o aduci la starea pe care ti-o doresti si investesti timp,bani,si suflet te atasezi mult mai mult decat in fericitul caz de "nou"

la urma urmei am avut noroc de ambele BMW uri care le am luat fara nici un test...la urma urmei e un fier...nu sunt din ala care face o mie de teste!!!...si la urma nu ia masina.

ar trebui sa te intreb si eu pe tine cate bmw ai avut daca tu mai intrebat pe personal de ce am opelu la avatar :blink:

181463[/snapback]

 

 

 

"ar trebui sa te intreb si eu pe tine cate bmw ai avut daca tu mai intrebat pe personal de ce am opelu la avatar"

 

Intreaba-ma. Ce te impiedica?

Cat despre alti parametrii sau altfel de senzatii de multzumire pe care le incerci tu vis-a-vis de achizitiile tale pot spune ca am mai citi pe forumul asta de gagii care se laudau ca nu pot pleca din parcare fara scartzuri si aveau 316...

 

 

Apropos.... Topicul asta se numeshte "E36 325i, Compresie" nu cat de multumit esti tu de mashinile tale si nici cate Bmw-uri am sau am avut eu sau altcineva...

Cat despre mine am avut bunul simt sa te intreb pe PM despre problemele sau curiozitatile mele nicidecum pe un topic pe care se vorbea de cu totul si cu totul altceva...

Ura si la gara....

Edited by the_rifle
Link to comment
Share on other sites

mda,nu cred ca am adus laude in nici un topic masinii pe care o conduc,si scuze ca ti am "stricat" topicul.era vorba de compresie la urma urmei...

in primu rand incerc sa fiu un om modest si sa nu par a gagiu ca si altii....si mai ceva:nu mi bat joc de munca mea...dar presupun ca nu te intereseaza.

Traiasca testul de compresie :blink:

Link to comment
Share on other sites

mda,nu cred ca am adus laude in nici un topic masinii pe care o conduc,si scuze ca ti am "stricat" topicul.era vorba de compresie la urma urmei...

in primu rand incerc sa fiu un om modest si sa nu par a gagiu ca si altii....si mai ceva:nu mi bat joc de munca mea...dar presupun ca nu te intereseaza.

Traiasca testul de compresie :)

181894[/snapback]

 

 

Ai un stil foarte alambicat de a scrie... Tzi-a zis cineva ceva de "munca ta " ???? Ori nu ne intzelegem ori eshti frustrat ori nu stiu care e treaba... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.