Jump to content

E90 sedan - sport package


mikken

Recommended Posts

Mda,100e dar e ceva ce nu se pupa aici. De unde diferenta asa mare?

 

Ori ala n-a stiut pretul real si s-a fraierit? Ori nu e OE? Ori exista si fake-uri naiba stie.

Nu-ti mai pune intrebari si eu nu o sa iti spun ce si cum. Unele lucruri trebuie sa ramana nestiute.

 

Mikken, maine iti scriu daca are au ba.

 

Va salut pe toti!

Edited by MihaiMAN
Link to comment
Share on other sites

Pai aia e. Numai airbag-ul costa mai mult ca volanul din ce am vazut acum.

 

Daca m-as lua dupa pretul realoem....te sperii.

Am gasit mai ieftin pe ebay airbag cu 400euro :)

http://www.ebay.de/itm/Airbag-fur-BMW-M-Tech-M-Sport-Multifunktionslenkrad-Lenkrad-M3-E90-E91-E92-E93-/200793075528?pt=DE_Autoteile&hash=item2ec0332f48

 

Sau volan cu airbag cu tot la 240euro,incredibil :)

http://www.ebay.de/itm/Bmw-1er-3er-E87-E90-E91-E92-E93-M3-M1-M-Packet-Leder-Lenkrad-2011-Bj-/321033870261?_trksid=p2047675.m2109&_trkparms=aid%3D555001%26algo%3DPW.CURRENT%26ao%3D1%26asc%3D138%26meid%3D3920765439559828613%26pid%3D100010%26prg%3D1075%26rk%3D5%26sd%3D130803275018%26

 

Asta la 240 ori e fake ori e furat,alta explicatie nici c-as avea.

 

Si e "Gebraucht" ,adica folosit.

Link to comment
Share on other sites

Ce sa mai intelegi de aici doar ca e posibil orice.

 

Da e licitatie.

Tot din Lituania , http://www.ebay.de/itm/BMW-3er-1er-e90-e91-e92-e93-e87-M3-lenkrad-mit-AIRBAG-mtech-/251193444185?pt=DE_Autoteile&hash=item3a7c4bc759 - 510 euro cu transport.

Deci se apropie de pretul gasit de mine,nu?

 

Si tot folosit...asa ca daca zice Mihai ca la 100euro imi da volan ca asta cu tot cu airbag jos palaria :)

Link to comment
Share on other sites

Sa inteleg ca te-ai saturat sa adaugi leduri la masina?

 

Ia-ti un volan sport primu model cu tot cu airbag, eu l-am luat la 320e pe al meu. O sa il imbrac in piele perforata, ii fac umflaturile, vopsesc trim si o sa-l pun la vanzare pe ebay ca sa te miri tu ca gasesti volan M la 150e :laugh:

Link to comment
Share on other sites

Bravo tie. Mai vad eu ce fac. Oricum n-o sa ma arunc la investitii prea mari decat daca e nevoie.

 

Cateodata am impresia ca esti un copil.

 

Pe ebay nu o sa gasesti volan complet de M la un pret bun. Trebuie sa iei unul sport la "pret bun" era unul si aici pe forum a lui shimano la 340E. Pastrezi airbag si iti cauti volan de M ori il transformi pe ala in M, dar tu daca ai investit in masina pana acum numai leduri :) Comenzile si trim-ul se gasesc pe la 80e sh.

Edited by InSidE
Link to comment
Share on other sites

Daca o mai duci mult prin spalatorii in 2,3 ani faci vopseaua si farurile mate.

Incearca sa eviti spalatoriile si spuma aia activa care distruge tot luciul vopselei,ataca si partile din plastic , farurile , ornamentele de toba finala etc.

 

Propui sa nu mai spalam masinile ? :popcorn:

Link to comment
Share on other sites

Ce e asa diferit ? Ii faci si umflaturile, il faci mai gros si imbracat in piele perforata :)

 

Da, si o sa arate ca o replica ieftina. Nu e doar mai gros, are si alta forma.. e ovalizat cumva (cand il strangi in mana se simte).. Pune mana pe unu si o sa te convingi. Nu-ti mai raspund pe topicul asta decat daca e vb de masina din titlu.

Link to comment
Share on other sites

Nu, iti da cu solutia pe masina baiatul care iti spala masina :)

 

deci ar trebui sa ti-o aplice pe masina cu o stropitoare deaia gen solutie de spalat geamuri...ca nu cred ca sta nimeni sa bage solutia ta in pompa sa ti-o aplice cu aparatul lor sub presiune.

 

oricum in primavara ar trebui sa-i fac si un polish si sa revopsesc bara spate...deci dupa o sa iau niste solutie deasta sa vad cum e.

 

la spalatoria unde merg eu nu lasa niciodata spuma mai mult de 1 minut. oricum da intai cu jetul de apa, care spala cam tot...probabil n-ar mai fi nevoie nici sa dea cu spuma.

 

cat despre volan...am vazut cum arata imbracate, unele ies mai bine, altele mai putin bine...dar cu umflaturile sunt complet de acord, orice le-ar face nu ies ca alea originale, simetrice si de dimensiuni perfect egale.

 

o sa mai caut un covrig nou cu piele perforata si daca nu gasesc la un pret decent, vad catre ce ma orientez. odata cu volanul ar trebui sa schimb si nuca de la schimbator, dar pe aia cred ca o iau noua cand o sa-mi permita bugetul extravaganta asta :)

Link to comment
Share on other sites

@Bala: n-am ce sa mai reconditionez la a mea, ca e modelul ala cu aluminium look, nu e imbracata in piele...si s-a cojit urat. Noua direct, modelul short de M cu piele perforata...arata demential...si costa la fel :p

 

@cristy7610: au intrat 1.6 litri de ulei. daca ai joc in schimbator, trebuie sa verifici si niste piese pe la timonerie si eventual sa le schimbi. ar putea influenta si alea intratul greu in viteza / agatatul.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.