Jump to content

Bmw 318 e36 la 18 ani


DraColorat

Recommended Posts

ronin, Mie diferenta de 1.4sec pana la 100kmh, nu mi se pare insesizabila, si nici reprizele mai bune peste 100 nu mi se pare de neluat in seama. Asa hai sa le dam un mail la bmw sa le zicem sa faca moatoare doar de 1.6, 2.3 si 3.0 ca restul nu-si au sensul.

Alte aspecte i s-au adus la cunostinta initiatorului, de la starea masinii pana la optiuni.

Edited by P.I.M.P.
Link to comment
Share on other sites

Nu vreau sa fiu naspa dar tu in ce an traiesti? Nu vreau sa te jignesc, pe bune. Uita-te la preturile de pe net. Daca are noroc baiatul cu 1500 eur isi poate gasi o pisica super buna.

 

da da , pe autovit. si daca mai strange inca 1000 deja merge pe e46, si nu orice, ci "tzipla"

Link to comment
Share on other sites

Sincer,recomand Vectra B.La banii astia poti gasi doar Vectra B1,dar mi se pare ca iti ofera cele mai multe chestii pentru cat costa.Daca o iei,pe benzina evita x16xel(1.6 16V),cineva zicea pe aici ca e mare consumator de ulei si asa e.Eu as recomanda stric 1.8 125 cai.Consuma ca 1.6 si trage ca 2.0,ceva in genul.Oricum,e cel mai bun motor care echipeaza opel,se strica greu,fuge,e chiar bun.In rest,tine doar de gust.Parerea mea ca si look un E36 Coupe e mult peste vectra b,golf etc. dar mai toate sunt cazute la banii astia.Despre golf 3 nu are rost sa vorbesc.

Alfa 156 nu stiu despre motorul de 1.8 dar 2.0 TwinSpark de 150 cai fuge.Cu a3a ii dai 155-160 in limitare.Cu toate astea,consuma,adica un 12-13 daca mergi linistit in Bucuresti.Partea buna e ca sunt ieftine ca si masini,adica ai sansa sa iei o alfa in stare mult mai buna decat BMW.Opel e undeva intre,ca si fuga e sub alfa dar peste 318i,ca si consum cred ca e cel mai mic,piesele ar fi cele mai ieftine,iar cum arata..asta e subiectiv.

Link to comment
Share on other sites

M-am hotarat deja la BMW, nu sunt toate cazute , BMW nu e dumneseu pe pamant sa nu gasesti la banii astia una in stare relativ buna , masina asta este supraevaluata de multi, dar sunt si oameni care o evalueza corect si cer un pret corect pe ea, asa ca se gasesc si la 1500 in stare buna. Te-ai intrebat cate din masinile astea la 2000 - 2500 E si ti se par ca merita banii si arata f bine sunt luate din partea cealalta cu 500 - 800 E ? si mai baga 300 in ea sa zica ca a schimbat 3 surcele la ea sa iti ia ochii.
Link to comment
Share on other sites

nu neaparat sunt supraevaluate,uite de exemplu eu am luat un 316 adus din germania din 96 dupa parerea mea foarte ingrijit...motorul toarce ca o "pisicuta" si merge foarte bine insa taxa de poluare este inca 1000 de euro;daca era 318 era 1700 de euro taxa deci nu e neaparat supraevaluat...de vina nu sunt cei care platesc taxa,ci cei care o stabilesc.

Daca ar imbunatati cu ceva masina platirea taxei de poluare m-as bucura foarte mult insa banii aia intra in buzunarele cui nu trebuie :))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.