Jump to content

Masina mea De la E46 325i la E60 525d


Mircea-Si

Recommended Posts

6 hours ago, Mircea-Si said:

Eu 90% din timpul petrecut la volan , il petrec la volanul unei skoda octavia 1.6 tdi de 115 cai.....cand ma urc pe x4 m40d avion

 

 

Nu stiu cum vei reusi sa nu rupi in doua turbina aia de pe Skoda sau eventual sa dai gaura in podea accelerand de zor dupa ce vei veni de pe BMW de 300+ CP la masina de zi cu zi de 115 CP.  😄 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, RedCap said:

Nu stiu cum vei reusi sa nu rupi in doua turbina aia de pe Skoda sau eventual sa dai gaura in podea accelerand de zor dupa ce vei veni de pe BMW de 300+ CP la masina de zi cu zi de 115 CP.  😄 

E sprintena si Skoda pt 115 cai :))))))))))

 

1 hour ago, Cosminbad said:

Eu cred ca o sa devina M40d de zi cu zi…

Asta o sa fie masina de fripturi si concedii, dupa cum zicea bunicul...Chestia e ca o sa cam tot plec in concedii , scurte de week end dar o sa plec.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, RedCap said:

Clar, o sa iti schimbi userul in Fred Flintstone. 😄 

Ce vb bro, n-ai vazut asa masina, produce si motorina, nu consuma, de fapt consuma antigel, ca azi s-a aprins becul :))))))))

Are csenon adaptiv, na.

Edited by Mircea-Si
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Mircea-Si said:

Ce vb bro, n-ai vazut asa masina, produce si motorina, nu consuma, de fapt consuma antigel, ca azi s-a aprins becul :))))))))

Are csenon adaptiv, na.

Xenon adaptiv aveam si eu pe un Megane din 2011. 😄 

Link to comment
Share on other sites

Mi-a confirmat mortul ca au intrat banii, acum imi zice ca o sa emita factura si garantia cand pleaca masina de la ei.

Ce acte trebuie sa-mi dea in original? Factura, contract, garantie, certificat TUV? Brief mare si mic sau cum draq ii spune?

Customer service la AHG pilaf, macar masina parata bine ca mi-a trimis filmari.

ba si sunt super stresat cu transportul pana acasa... nu raspunde nimeni la mail ei lucreaza numai pe whatsapp, plm nu vad si eu o polita de asigurare

Cer prea mult?

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Mircea-Si said:

Ce acte trebuie sa-mi dea in original? Factura, contract, garantie, certificat TUV? Brief mare si mic sau cum draq ii spune?

Brief mare, mic

Contract v-c

TÜV

Garantia vezi ca e un A4 cartonat cu VIN ul pe el.

Plus facturi cu tot ce s a facut la masina, intrari service etc.

Mai e o hartie de la asigurare, daca a avut masina de ex Hagelschaden si a luat ala banii pe asigurare. 

Toate in original.

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, ingineru' said:

Brief mare, mic

Contract v-c

TÜV

Garantia vezi ca e un A4 cartonat cu VIN ul pe el.

Plus facturi cu tot ce s a facut la masina, intrari service etc.

Mai e o hartie de la asigurare, daca a avut masina de ex Hagelschaden si a luat ala banii pe asigurare. 

Toate in original.

 

Tuv ul și asigurarea nu sunt necesare dacă masina vine pe platformă. 

În plus,din 2018 la RAR cere COC ul în original(certificat de conformitate),ăsta trebuie neapărat sa  l aibă neamțul. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma duceam...dar nu prea am timp, vad eu ce fac pana luni,

9 hours ago, valim said:

@Mircea-Si ce transport pana acasa? La ce te referi? N-ai zis ca ti-o aduce @six in line pe platforma?

Eu incerc sa o aduc pe platforma pt ca nu am timp sa ma duc sa iau masina, din pacate impreuna cu sixinline nu am gasit nimic fezabil

13 hours ago, ingineru' said:

Brief mare, mic

Contract v-c

TÜV

Garantia vezi ca e un A4 cartonat cu VIN ul pe el.

Plus facturi cu tot ce s a facut la masina, intrari service etc.

Mai e o hartie de la asigurare, daca a avut masina de ex Hagelschaden si a luat ala banii pe asigurare. 

Toate in original.

 

Brief mare + mic chiar daca masina vine pe platforma?

Masina o cumpar de la dealer BMW - AHG

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, valim said:

@Mircea-Si daca vrei te pun in legatura cu firma din Cluj cu care mi-am adus si eu masina din Germania. Profesionisti. Oameni seriosi. Chiar m-am rugat de ei cateva zile dupa ce mi-au predat masina sa-mi faca factura sa le platesc servicile.

Valim, da-mi numarul te rog

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.