Jump to content

BMW 330 d VS Golf 5 GTI


Adi_TM_330d

Care ziceti ca e mai rapaida la liniuta  

93 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

cu dacia de la semnatura.... siguuurrr ca daaaa  :)

169945[/snapback]

off-topic: e bine macar ca recunoaste ce masina are :blink: :)

on-topic: iti da rusine,nu te baga mai ai si cutie automata e lenesa rau daca aveai un 330i manual urinai pe el :)

Edited by lucian1
Link to comment
Share on other sites

theotien ai citit bine si ai inteles prost. stiu ca tractiunea spate e un avantaj dar 330d e o masina orientata spre comfort si mai putin spre sportivitate. gti-ul, chiar si cu fwd, este altfel gandit. 0-400m sunt copilarii, daca tot am adus in discutie suspensia si controlul e clar ca ma gandeam la ceva mai complex decat "scartz, a doua, a treia, am castigat".

169918[/snapback]

@Teddy, considera postul asta ca un avertisment! eu mi-am exprimat o parere, te invit si pe tine sa faci la fel: nimeni nu intelege" prost" cum ai spus tu , ci fiecare isi exprima niste opinii bazate pe experienta, mai mult in cazul unora sau mai putin, in cazul "altora" ....

Link to comment
Share on other sites

tre sa  :) caut si io un gti sa dau cu el...eu zic cal fac sigur...

169938[/snapback]

 

eu zic ca sigur nu ......mai ales dc il conduce herman :D

 

si ontopic

 

chiar dc bmw io da la golf diferenta e mica dar damageul la bmw e enorm dc ii dai in nas si mai ales la turbina dc il forjezi de jos in ture .....is curios cate liniutze dai cu el pana te ia unu la ,, shtanga ,,

 

comparatia care o faceti e cam shubreda benzina de 2000cm cu diesel de 3000cm

 

acum sincer cum vi se pare ???? :blink:

 

dc nu comparati 330d cu clio de curse cu motor de 1,6 supraalimentat ???

 

 

in opinia mea motorul tfsi de 2000 de pe golf e un motor foarte reusit nu de alta dar el echipeaza golf gti , leon fr , si audi , ca sa nu zic de cupra de la seat unde e dus la niste performante super bunicele , e motor puternic doar ca are un mic dezavantaj ,, consumul ,,

 

cat despre 3000d ce ar fi de spus ...... :) ...putere cuplu si consum mic

 

acum in ceea ce priveste forja si raliul nu cred ca se poate compara senzatiile date de pana in 4500 de diesel cu cele de peste 4000 la benzina !!!!!!

 

cine stie cunoaste!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Potoliti-va. GTI-ul ne bate de departe pe toti, hai sa fim realisti; sa nu mai spun ca daca intram pe serpentine, s-ar putea sa-i disparem din retrovizoare cu tot ESP-ul nostru. De ex R32-ul de la Golf se bate cu STI, EVO, etc. Daca nu ma insel GTI-ul bate Boxterul fara prea mare dificultate, asa ca... hai sa gasim alt subiect de discutie.

169874[/snapback]

calmeaza-te sa nu vb de m3 atunci... :blink:

Link to comment
Share on other sites

pana sa ne dam cu presupusul ar trebui sa ne spuna adiTM330.. ce model de BMW are, ca daca are un e46 din 2000/2001 cu 185hp neumblat la el se poate sa-si ia fum, in cazul asta G5 e mai usor si are putere mai mare

oricum merg pe G5 GTI

169915[/snapback]

ii 330 d din 2004 , 204 cai!

merge f bine motoru are 80.000 km

Link to comment
Share on other sites

Potoliti-va. GTI-ul ne bate de departe pe toti, hai sa fim realisti; sa nu mai spun ca daca intram pe serpentine, s-ar putea sa-i disparem din retrovizoare cu tot ESP-ul nostru. De ex R32-ul de la Golf se bate cu STI, EVO, etc. Daca nu ma insel GTI-ul bate Boxterul fara prea mare dificultate, asa ca... hai sa gasim alt subiect de discutie.

169874[/snapback]

 

.... stai cuminte cu Boxterul.... Compari "masina poporului" cu "clasa superioara ? Sa fim seriosi....

Link to comment
Share on other sites

Discutiile astea sunt cam puerile si nu duc nicaieri! Realitatea conteaza , v-am spus!!

 

Rog initiatorul topicului sa-si exprime ideea de oportunitate a threadurilor, a utilitatii lor, si sa ia in considerare inchiderea topicului!

 

Multumesc!!! :blink: :)

Link to comment
Share on other sites

@Teddy, considera postul asta ca un avertisment! eu mi-am exprimat o parere, te invit si pe tine sa faci la fel: nimeni nu intelege" prost" cum ai spus tu , ci fiecare isi exprima niste opinii  bazate pe experienta,  mai mult in cazul unora sau mai putin, in cazul "altora" ....

169964[/snapback]

 

ai inteles prost ceea ce am scris eu, ca doar despre asta ai comentat.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.