Jump to content

My E39 520i


Marius P

Recommended Posts

Folia pe fata am dat-o jos de mai bine de o luna(primul lucru dupa ce am luat-o)...nu vedeam sa parchez noaptea :))))

 

Pleoapele nu mi se par asa nasoale momentan, iar carligul probabil va ajunge la mica publicitate :p

 

Arata binisor, motorul e un mare dezavantaj (si nu ma refer la capacitate).

 

De ce spui asta? Eu fac cam 5000 km pe an, si 90% in oras...nu cred ca se merita alt motor mai mare

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Presupun ca te referi la binecunoscuta problema "nikasil". Motoarele in cauza crapa datorita benzinei proaste(cu continut mare de sulf) care se foloseau in special in Marea Britanie si in SUA in perioada cand E39-le era o masina noua. Daca se foloseste benzina de calitate, aliajul respectiv isi face treaba destul de bine...ca dovada faptul ca in testele facute de BMW nu au intampinat probleme si inca o dovada faptul ca undeva la 90% din cazurile de motor crapat din cauza nikasilului au avut loc in Marea Britanie(pentru masinile de SUA nici macar nu s-a folosit aliajul respectiv incat se cunostea foarte bine calitatea benzinei de acolo)...

 

Personal eu consider ca daca masina a crescut in Germania si motorul n-a crapat pana acum la 247.000 km, n-are nici pe dracu drinks.gif mai ales ca de atunci s-au facut cateva reglementari legate de concentratia de sulf din benzina. Probabil un motor nou din nikasil in ziua de azi n-ar mai avea nici o problema

 

P.S: zic si eu din ce m-am documentat pe net, nu-s mecanic/inginer/chimist, deci nu bag mana in foc

Link to comment
Share on other sites

Masina arata ff bine pentru varsta ei, se vede ca a fost intretinuta.Fara carlig si cu alt tips la toba ar arata mai bine, daca i-ai m-ai pune si niste stopuri de facelift si jante de pachet M orginale ar fi perfecta dupa parerea mea.
Link to comment
Share on other sites

Multumesc pentru aprecieri :)

 

Jantele imi plac foarte mult astea, nu zic, si cele de M arata dragut, dar astea sunt mai deosebite si mai rare :)

 

Legat de pleoape cred ca o sa fac un experiment sa vad cum cade fara

 

 

P.S: ceva stickere cu bmwclub mai face cineva?

Link to comment
Share on other sites

Frumoasa! S-o stapanesti cu placere.

L.E. Dar ce ai vrut sa faci cand ai acoperit numerele? pt ca pe spate le-ai acoperit,iar pe fata...WTF??? Defapt pe doua din pozele cu fata...

 

 

Acolo unde sunt acoperite numerele sunt poze cand inca avea nr de Timis ale vechiului proprietar :))

 

Sunt rare pt ca sunt fake rotile in rest arata bine !

 

ma refeream la model ca e rar, eu unu' nu prea am vazut styling 95...fake suna urat, mai bine replici...

 

Oricum din ce m-am documentat eu se pare ca s-au facut styling 95 si pe 18 inch, desi majoritatea credeau ca s-au facut doar pe 19"

 

Cand o sa dau vreo roata jos o s-o inspectez mai atent sa vad daca e replica sau OEM

Link to comment
Share on other sites

Sunt rare pt ca sunt fake rotile :) in rest arata bine !

 

S-au facut si pe 18 :popcorn: OEM .

 

Bine,,asta nu schimba nimic ..e o posibilitate ca astea sa fie replici ..

 

Mie imi place cum arata cu pleoape.

 

Neah... E39 le arata excelent din fata fara alte minuni :laugh:

Edited by sax1987
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Noroc ca si-a dat folia jos .... cica nu vedea sa parcheze.... si acum tot pe dos parcheaza... ca o grasa pe tocuri

 

Am vazut canu place tips-ul, pleapele si carligul.... maruntisuri dom'le,,,, STATI SA-I VEDETI SUBWOOFER-U .... E INVERS PUS FRATILOR :)))) nu as putea dormii noaptea ...el nu-l schimba nici de-al drecu de gura noastra :))))

 

Abia astept sa vin in tara sa incerc jantele sa vad cum arata.

 

Voie buna...Cioatarii

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.