Jump to content

sapphire e90 LCI


TudorMTS

Recommended Posts

@Andrei_VUV - da, de la luxangeleyes as vrea sa iau sa vad cum sunt, dar varianta Lux H8 pt faruri bi-xenon (dupa ce le montez)

Cele H8 10W cu 4 leduri cree sunt mai puternice ca astea si au aparut si unele de 20W dar se pare ca sunt cam la fel.

 

Problema e daca reusesti sa montezi farurile bi-xenon ca e de modificat pe acolo si instalatia electrica etc...Stii cum se face upgrade-ul asta?

Edited by Andrei_VUV
Link to comment
Share on other sites

@Alex imi amintisem de un lucru, vorbeam noi de tipsuri duble gen 330. E colegu "Axu hbp"

nu merge fara sa tai,dar tu intreaba-l.

da-i click pe poza pentru rezolutie maxima si apoi vezi diferenta de pret intre cele performance si unele de la pilot tuning.

http://i758.photobucket.com/albums/xx225/all3ex_wly/P1070036.jpg

 

eu zic ca in 300 de lei iti face ca la mine.cu tot cu tips.

bine pe mine m-a dus tipsul asta 500 de lei.

prima data astia la pilot tuning l-au pus mult prea in afara si ambele tevi erau in linie.am platit vreo 270 de lei si un drum la pitesi.inca 50 de lei.

apoi un drum la bucuresti 50 de lei si parca 200 de lei sa mi le reaseze si una mai in interior.ca la 330.

daca o faci bine din prima iesi destul de ieftin

Link to comment
Share on other sites

Problema e daca reusesti sa montezi farurile bi-xenon ca e de modificat pe acolo si instalatia electrica etc...Stii cum se face upgrade-ul asta?

 

Eu nu modific nimic si nu fac niciun upgrade personal. Duc masina la Bucuresti la cineva (am discutat deja cu omul), el monteaza farurile, el face codarea. Si o sa'i duc si acele leduri sa le monteze, evident tot contra-cost, sigur se descurca. Ma ia valul aiurea, stai sa iau farurile mai intai :D

 

@alex - problema e ca nu depinde de tine, ci de "meseriasi".

Pe mine ma ucid oglinzile tale... :hyper: insa sunt exagerat de scumpe

Link to comment
Share on other sites

Si o sa'i duc si acele leduri sa le monteze, evident tot contra-cost, sigur se descurca.

Ti le montez eu gratis. E floare la ureche. Cam 5 min dureaza.

Ma enerveaza astia care iau bani pentru lucruri atat de simple.

E bine sa si inveti sa faci ceva singur,nu sa pui pe altul. Sunt destule DIY pe forumuri,pe youtube.

Link to comment
Share on other sites

Eu ma refeream la angel-eyes. Atat de usor e ? Ideea e ca prefer sa dau un ban si sa stiu ca iese tzutz decat sa ma calicesc si apoi sa'mi dau pumni in cap

E vorba de ledurile H8 10W pe care le montezi si care lumineaza angel eyes :)

Ce sa fie greu? Ca doar nu montezi alte inele. Aa,daca vrei asta atunci da , e mai complicat,trebuie desfacut farul...etc.

Edited by Andrei_VUV
Link to comment
Share on other sites

bai...deja stricati topicul...Andrei, Tudor vorbeste de ceva tu de altceva...vrei desen artistic?

de ce sa schimbe inelele cand are angel eyes si daca vrea alb schimba decat becul?

dhaaaaa

Cine e la curent cu forumurile straine stie despre ce e vorba. Si da,exista angel eyes cu leduri incorporate pe toata suprafata lor mai performante decat prin schimbarea becului H8.

Asa ca eu nu vorbesc in necunostinta de cauza.

 

Ceva de genul

https://www.youtube.com/watch?v=I94Hp2HvanE

Link to comment
Share on other sites

angelurile cu led smd se vad cel mai misto numai ca farurile astea mai noi nu se desfac ... trebuie taiate :getlost:

stim nu e OEM yuk!! cahh !!

Pai nici schimbarea becului H8 halogen cu led nu e OEM. Daca e s-o luam asa inseamna tot chinezarie,nu?

Led OEM pe angel eyes au doar cele noi F30,F10 etc. Led OEM la E90 LCI,E60 LCI sau altele pana la ultimele modele pur si simplu nu exista.

Link to comment
Share on other sites

Presimt ca mi'am luat o tzeapa de zile mari, innebunesc.

Am tot vorbit prin e-mail cu tipul care se ocupa de http://www.fscmap.com/ intrucat intentionam sa updatez navi la 2013. Toate bune si frumoase, am comunicat chiar ok zilele astea pana am reusit astazi sa'mi activez contul de moneybookers, credit cardul, etc. Azi dimineata la ora 7:00 il intreb in final pe ce adresa de mail trimit banii, imi raspunde omul " bbanny@mail.ru ". Buuun, ii transfer 50$, si de aici pauza, niciun raspuns primit, nicio confirmare ca a primit banii, niciun cod, NIMIC :)

Concluzia ? Sa'i f*t in gura de rusi ordinari, scuzati expresia.

 

Va tin la curent daca imi raspunde, desi ma indoiesc ca voi mai auzi vreodata de el.

Link to comment
Share on other sites

Asteapta ca nu raspunde chiar imediat.

 

Si in primul rand dureaza transferul. Poate dura si o zi sau 2. Depinde de multi factori.

El cand va primi banii o sa-ti dea mail.

 

Eu cel putin cu rusul Sergej(prima varianta care ti-am dat-o cu 50 euro) n-am avut nici o problema. Mi-a dat codul cum a primit banii si a durat cam o zi.

Link to comment
Share on other sites

Pai si mie mi-a cerut la inceput 100e , dupa 85e, imi cerea si bani pe harti :))) dupa cand am primit mail de la fscmap, i-am dat forward, si l-am intrebat daca poate sa ofere un pret mai bun ca fscmap, a zis 49$, i-am zis eu 40$ si a vrut. Edited by InSidE
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.