Jump to content

M-am hotarat la X3


d-rive

Recommended Posts

nu este nicio problema, sunt multumit, ieri si azi dimineata nu exista rezolvarea asta, era normal sa nu fiu multumit.

acum totul e ok si sper sa vina masina asa cum o doresc, daca totul va fi asa cum trebuie te asigur ca voi lauda BMW :)

multumesc pentru intelegere :)

deci daca s-a rezolvat, nu a trecut si starea initiala? :blink:

Trag o singura concluzie, imi doresc sa existe Dumnezeu sau cineva care sa faca dreptate in viata, cineva care sa apere oamenii corecti si cinstiti.

nu cred ca se punea asa radical problema, de a pierde banii...INDIFERENT de sentimentele starnite.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 248
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

..e greu in Romania, contractele furnizate de AB sunt 100% in favoarea lor, clientul este zero..

207073[/snapback]

Sa stii ca acele contracte sunt cam asa peste tot iar obligativitatea sa platesti 20% din pretul masinii in cazul in care nu o mai vrei este specificata si la mine in contract. Dar astea sunt cazuri exceptionale si cineva care comanda o masina nu se rezgandeste peste noapte. eventualele probleme aparute si refuzul de a lua masina necorespunzatoare, nu intra in aceasta categorie. Iar daca nu s-ar fi rezolvat asa, protectia consumatorilr ar fi trebuit sa se sesizeze. Ma rog, deja dicutam de ceva vreme pe subiectul asta. Imi pare rau ca a trebuit sa treci prin asa ceva, dar ma bucur ca ai gasit intelegere si ca se va rezolva. Toate bune.

Link to comment
Share on other sites

deci daca s-a rezolvat, nu a trecut si starea initiala?  :blink:

 

nu cred ca se punea asa radical problema, de a pierde banii...INDIFERENT de sentimentele starnite.

207090[/snapback]

momentan s-a rezolvat, dar nu ma simt tocmai ok... stii ce asteptari aveam eu de la masina asta? am mai zis, am Skoda si e perfecta si sunt 100% multumit de ea, am Renault si e aceeasi situatie, BMW dezamagirea e mare, mult prea mare. Nu am pretentii de perfectiune dar vreau ceva fabricat conform cu pretul platit, nimic mai mult.

 

cu banii, deci eu masina aia nu o luam nici gratis, uite asa sunt eu mai idealist, daca cei de la BMW refuzau sa imi returneze banii, ceea ce nu mi se pare deloc normal, asta era, era prima data in viata cand imi luam si eu taca si pierdeam ceva, banii sunt munciti cu varf si indesat, pentru mine o masina are o mare importanta, altii le schimba la 2 ani, eu nu, e altceva, pentru mine nu e doar un simplu fier.

Link to comment
Share on other sites

momentan s-a rezolvat, dar nu ma simt tocmai ok... stii ce asteptari aveam eu de la masina asta? am mai zis, am Skoda si e perfecta si sunt 100% multumit de ea, am Renault si e aceeasi situatie, BMW dezamagirea e mare, mult prea mare. Nu am pretentii de perfectiune dar vreau ceva fabricat conform cu pretul platit, nimic mai mult.

207216[/snapback]

 

Si eu am avut o Octavia in trecut, si totusi nu a fost 100% perfecta. A avut si ea mici probleme. Iti inteleg amaraciunea si starea, insa sa te gandesti ca toate le vei uita CAND TE VEI URCA in BMW si il vei simti aproape de tine pe strada. :blink:

Link to comment
Share on other sites

c'mon...e fier si poate sa aiba orice , ce atata agitatie pentru asta ? dai niste bani te astepti la ceva bun..., bun , nu primesti ceva bun te duci frumos le zici domne mi-o faci impecabila ori imi dai alta si gata nu ca esti dispus sa pierzi nustiu cate zeci de mii de euro sau alte chestii...sau ma rog daca ai prea multi bani si iti permiti sa pierzi 17 mii de euro e treaba ta....dar sincer mie mi se pare cam dubios sa arunci asa cu banii...
Link to comment
Share on other sites

Oare Theo? Oare nu te-ar durea sufletul sa-ti vezi mandretea de ///M3 cu o usa stramba?

207293[/snapback]

Pai la mine nu s-ar inchide daca ar fi stramba :) :)

 

Era vorba insa de alta problema ( poate putin filosofica): "Ce este masina, mijloc sau scop?" :blink: :)

Link to comment
Share on other sites

Cam mare telenovela asta pt o usa stramba.....BMW ii schimba masina deci s-au purtat cum trebuie....

207294[/snapback]

Nu e nicio telenovela, esti liber sa ai o opinie, daca ai cunoaste tot adevarul si daca ne-am intalni si ti-as explica cum au decurs lucrurile iti garantez ca o sa se ridice in tine o mare dorinta de a face dreptate, sa vorbesti pe patania altuia e usor, sa te vad cam ce fata faci in momentul in care te duci plin de entuziasm ca ti-a venit masina mult asteptata si te trezesti ca te intampina o usa stramba... multi prefera sa isi cumpere masini la mana a doua si automat sunt obligati sa faca concesii si sa se faca ca nu vad anumite lucruri, pretul e pe masura, dar cand vorbim de o masina noua lucrurile se schimba, sa ne gandim cam ce BMW puteam eu sa iau la mana a doua la banii astia? M5 sau poate chiar M6 ce zici... dar am preferat sa iau o masina mult mai modesta decat cele enumerate tocmai pentru ca sa nu fiu obligat sa fac concesii...

 

ca regula generala, atata timp cat nu cunoasteti situatia va cred ca e usor sa vorbiti dar cand banii care ii dai pe o asemenea masina sunt munciti si nu castigati la Loto... in fine, accept parerea oricui si o respect, asta nu inseamna ca trebuie sa o adopt, unii dintre voi stiu de cat timp ma strofoc sa am un BMW asa cum vreau eu, imi cunosc cat de cat entuziasmul, pentru mine aceasta intamplare a fost destul de urata...

Link to comment
Share on other sites

mie verssatu mi-a zis de problema ta.... am ramas inmarmurit.... eu parca nu pot sa cred ca masina a venit asa din Germania, sincer iti spun... vb si cu verssatu la telefon ca nu cumva usa sa fi fost deschisa, data peste cap de vant, etc, etc...

 

e inacceptabil.... si eu simt la fel daca ceva imi doresc tare mult vine imperfect mai ales la un pret mare.... te inteleg perfect cum te'ai simtit... oricum e grav ca a patit BMW asa ceva.... sincer... nici la dacia nu cred ca se intampla asa ceva...

Link to comment
Share on other sites

E adevarat ca nu stiu toate detaliile dar ceea ce conteaza intr-adevar e ca o sa ai masina pe care o doresti si asta peste 5 saptamani...normal ca asta te-a suparat foarte tare insa asa e in viata, "socoteala din casa nu se potriveste cu cea din targ". Oricum iti doresc sa fii foarte multumit cu noua masina!
Link to comment
Share on other sites

va multumesc la toti pentru pareri si am incredere ca urmatoarea masina va fi ok :blink:

207322[/snapback]

important este ca tu nu ai facut concesii!..Si asta te va multumi pe toate planurile !...Doar ca vei mai astepta ceva timp !..

Si eu cred ca-ti vor oferi ceva discount ....cand iei masina cea noua ..perfecta de data asta !..

 

ps ..Acum chiar ca te duci cu lupa :) :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Va dati seama care ar fi culmea culmilor :)  :) : sa aduca o masina care sa aiba usa ok dar alt defect.... :)

207333[/snapback]

 

pai din pacate .. cam asta a devenit cosmarul lui ..de asta cele 5 saptamani vor fi simtite ca 3 luni :blink:

Link to comment
Share on other sites

eu sper ca va fi bine si masina ok, sper ca BMW este inca BMW si asta a fost un caz intamplator :) acum ce va fi ce nu va fi... cu Dumnezeu inainte :)

207344[/snapback]

Acum ca te-ai facut auzit la BMW acasa, o sa fie si mai atenti. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Dupa ce am citit ce ai patit mi-am luat masina la puricat. :) Din fericire e OK, nu am gasit nici o problema. :) Eu unul inteleg(sau cel putin cred ca inteleg) prin ce treci...

Ce pot spune? Sa treaca cele 5 sapt. cit mai repede si viitoarea masina sa fie perfecta. :blink: Si sa te bucuri din plin de ea. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
astazi am "analizat" un BMW X3, 2.0d in showroom, era lucrat impecabil si alinierea elementelor de caroserie era corecta. Deci se poate.

 

am si poze daca exista oameni interesati :blink:

216326[/snapback]

 

poate a fost doar un incident izolat !.. :) Hai ca nu mai ai mult ..Inca un pic ..

Link to comment
Share on other sites

ce sa zic, toata lumea a zis ca e un incident izolat si mi s-a spus de catre cei care au in mana destinele BMW in Ro ca acest caz cu aceasta "scapare" va ajunge pana la fabrica, sa vada cine, cum si ce fel... ca o fi vrajeala, ca o fi pe bune... a zis-o un neamt, asa ca am sa cred ca e pe bune :blink: Poate ca cel de la "CTC" era est european si era obisnuit cu lozinca "merge si asa" :)

 

Mai am un pic si vine, sper sa fie bine.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.