Jump to content

Urgent:sistemul HI-FI E90


23xwe

Recommended Posts

am intrebat si eu ceva similar si nu prea am primit raspuns, totusi in comparatie cu Logic7, ai putere mai mica si niste difuzoare lipsa, in rest cica e cam la fel, se aude bine dar nu te da pe spate :blink: iti zic ce mi-au zis si mie altii :)

172715[/snapback]

 

Multumesc oricum!

Poate altcineva ne va lamuri...

Link to comment
Share on other sites

Apropos, sistemul HiFi de pe E90 suna foarte bine, desi Logic7 de pe E60 e peste...

172998[/snapback]

 

multumesc tuturor pentru raspunsuri.

Totusi observ ca nimeni nu a precizat ce marca sunt.

 

:blink:

Edited by 23xwe
Link to comment
Share on other sites

Difuzoarele de la HI-FI sunt la fel ca dimensiune cu cele de la TOP HI-FI.Difera puterea.

 

HI-FI

 

Amplificator bass 2X40W(2ohm).

Boxe 4x25W(inaltele si mediile sunt conectate in paralel ,cu aceeasi iesire de putere).

 

Inalte si medii in fiecare usa din fata.

Tweeter si medii in spate,langa luneta.

Subwoofer sub scaunele fata.

 

Tweeter 26mm.

Medii 100mm

Bass 217mm.

 

Presiune maxima sunet,104dB ,50Hz.

 

Banda in care lucreaza HI-FI,40Hz-20kHz.

Producator Harman-Becker.

http://www.harmanbecker.com/harmanBecker/www_root/index2.jsp

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?showtopic=7374&st=60 mai citeste si topicul asta ca sigur o sa-ti foloseasca :) vezi ca ai sa gasesti si o poza la postul numarul 75...

Lectura placuta :) :blink:

Link to comment
Share on other sites

Difuzoarele de la HI-FI sunt la fel ca dimensiune cu cele de la TOP HI-FI.Difera puterea.

 

HI-FI

 

Amplificator bass 2X40W(2ohm).

Boxe 4x25W(inaltele si mediile sunt conectate in paralel ,cu aceeasi iesire de putere).

 

Inalte si medii in fiecare usa din fata.

Tweeter si medii in spate,langa luneta.

Subwoofer sub scaunele fata.

 

Tweeter 26mm.

Medii 100mm

Bass 217mm.

 

Presiune maxima sunet,104dB ,50Hz.

 

Banda in care lucreaza HI-FI,40Hz-20kHz.

Producator Harman-Becker.

http://www.harmanbecker.com/harmanBecker/www_root/index2.jsp

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?showtopic=7374&st=60 mai citeste si topicul asta ca sigur o sa-ti foloseasca :) vezi ca ai sa gasesti si o poza la postul numarul 75...

Lectura placuta :D :)

173446[/snapback]

 

Raspuns promptsi la obiect!

M-am mai linistit deoarece cand mi-am configurat E90-ul am avut dubii in a alege intre sistemul cu 10 si P7.

Am ales deja hi-fi cu 10 si voi observa cum se aude atunci cand o voi conduce.

:D :blink: :)

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

pai raspunsul e luat de pe forum, multumim lui BAVARIA :blink: el m-a luminat si pe mine :)

despre sistemul audio pot sa iti spun ca se aude bine, soundul este bine echilibrat in toata gama de frecvente, daca e sa faci un sistem audio custom pe masina cu siguranta se aude mai bine si mai tare dar nu stiu daca mai reusesti sa pastrezi echilibrul sistemului original, deci una peste alta cred ca Hi-Fi este un compromis bun, o alegere inteleapta :)

sa ne tii la curent( nu 220v :D ) cu desfasurarea comenzii si a livrarii :) succes

Link to comment
Share on other sites

Eu am L7 si suna bine bine comparativ cu cel de serie kr e infect..... am mai scris despre sistemul audio din E90..., nu e H/K din pakte...., e facut de PHILIPS din kte am aflat......., si se pare k nici pe noul M3 cei de la BMW nu mai colaboreaza cu H/K

post-2290-1168084167_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.