Jump to content

Daca ar fi sa va schimbati masina ce ati alege ?


TheMendacious

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 296
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

dacia logan v6 : :blink:  cu geamuri fumuri si Boss pe spate :)))))))))))))))))

248871[/snapback]

Am eu un exemplar, pun boss in spate, geamuri fumurii si sigla V6 dar facem schimbul?? :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

pai asa punandu-mi intrebarea in mod realist sa o schimb cu ceva ce mi-as putea permite... un Q7, e destul de placuta si are un pret rezonabil pentru clasa si imaginea ei.

daca ar fi sa visez... probabil S8 si RS5 cand va aparea. R8-ul mi se pare cam scump pentru ce e.. .am vazut cateva prin oras... intr-adevar interesanta but no cigar.

Link to comment
Share on other sites

pai asa punandu-mi intrebarea in mod realist sa o schimb cu ceva ce mi-as putea permite... un Q7, e destul de placuta si are un pret rezonabil pentru clasa si imaginea ei.

daca ar fi sa visez... probabil S8 si RS5 cand va aparea. R8-ul mi se pare cam scump pentru ce e.. .am vazut cateva prin oras... intr-adevar interesanta but no cigar.

255713[/snapback]

nu stiu cat de rezonabil ti se pare pretul ca cel mai ieftin Q7 de pe mobile.de incepe de la 50.000 de euro :)

Mi se pare prea scump dar imi place :blink:

Link to comment
Share on other sites

Iti permiti Q7 desi ai Mondeo? interesant :blink:

255725[/snapback]

 

pai am mondeo (si dupa cum se anunta lucrurile cred ca o sa-l mai am o vreme :)) ca-s inca mic, depind de ai mei si n-am acces la bani. mai 'folosesc' si alte masini dar asta nu inseamna chiar nimic. cat timp depind de altii pot... visa, dar nu pot avea certitudini, dar nu e un vis foarte exagerat, de asta am spus Q7 e la stadiu de vis cu sanse de realizare :).

Q7 mi se pare tare la 50.000 de euro echipat destul de bine pentru o masina cu acelasi sau mai mult spatiu, aceeasi imagine, prestigiu si probabil performante ca si X5 sau ML (care costa sensibil mai mult). este totusi un SUV de lux de dimensiuni mari... si cand mai este vandut si sub o marca care mie imi inspira foarte multa incredere... pentru mine e winner :) imi place sa primesc mult pentru banii mei. de asta imi place si astra gtc, ford mondeo, chrysler 300c (n-o fi ea masina perfecta dar pe dedesubt e fostul S klasse, cu dieselul de S klasse, cu un aspect superb si imagine de lux, fara probleme de fiabilitate cunoscute.. care costa mai putin decat un E90 slab echipat - sincer in afara de interior masina este o reusita din pacate subevaluata pe piata noastra).

Link to comment
Share on other sites

ps. nu judeca prea mult dupa aparente... am prieteni care au mult mai multi bani decat mine si pe care ii vezi in cel mai bun caz in taxi, dar deobicei chiar in metrou. ai fi surprins cati din cei pe care ii vezi in masini noi premium (preferabil si albe :blink:) si nu prea au bani nici de benzina :) sa te plimbi cu un SUV pe magheru noaptea sa poti sa le vezi beculetele aprinse in bord (experiment real incercat de mine) :)

hai sa terminam cu offtopicul.

Link to comment
Share on other sites

chrysler 300c (n-o fi ea masina perfecta dar pe dedesubt e fostul S klasse, cu dieselul de S klasse, cu un aspect superb si imagine de lux, fara probleme de fiabilitate cunoscute.. care costa mai putin decat un E90 slab echipat - sincer in afara de interior masina este o reusita din pacate subevaluata pe piata noastra).

255983[/snapback]

De fapt sub 300c e vechiul E, probabil fiabil si reusit la vremea lui, dar care era mult sub e39 din orice punct de vedere. :blink:

Link to comment
Share on other sites

pai am mondeo (si dupa cum se anunta lucrurile cred ca o sa-l mai am o vreme :blink:) ca-s inca mic, depind de ai mei si n-am acces la bani. mai 'folosesc' si alte masini dar asta nu inseamna chiar nimic. cat timp depind de altii pot... visa, dar nu pot avea certitudini, dar nu e un vis foarte exagerat, de asta am spus Q7 e la stadiu de vis cu sanse de realizare :).

Q7 mi se pare tare la 50.000 de euro echipat destul de bine pentru o masina cu acelasi sau mai mult spatiu, aceeasi imagine, prestigiu si probabil performante ca si X5 sau ML (care costa sensibil mai mult). este totusi un SUV de lux de dimensiuni mari... si cand mai este vandut si sub o marca care mie imi inspira foarte multa incredere... pentru mine e winner :) imi place sa primesc mult pentru banii mei. de asta imi place si astra gtc, ford mondeo, chrysler 300c (n-o fi ea masina perfecta dar pe dedesubt e fostul S klasse, cu dieselul de S klasse, cu un aspect superb si imagine de lux, fara probleme de fiabilitate cunoscute.. care costa mai putin decat un E90 slab echipat - sincer in afara de interior masina este o reusita din pacate subevaluata pe piata noastra).

255983[/snapback]

 

Nu e subevaluata deloc 300C....o masina americana cu finisaje mediocre, construita pe sasiul de E-klasse...

Tu zici ca avand Mondeo primesti mult pt banii tai? :)

In al doilea rand ai tendinta sa fabulezi, cel putin asa mi se pare mie....

Uite un exemplu mai vechi de fabulatii de-al tau:

 

destul de offtopic: pe mine si un amic a incercat sa ne opreasca o solenza gri fara nici un fel de marcaj. eram 2 pusti intr-o masina de 80.000 euro. cert e ca a fost cam infricosator, ei erau in treninguri si rasi in cap (ziceai ca-s raketzi) intr-o masina care n-avea nici un fel de marcaj si nu ne-au aratat legitimatia din mers, tot urlau sa tragem pe dreapta. cert e ca am oprit mai tarziu, cu pistolul in mana.

nu prea imi place schema asta cu masinile nemarcate de politie. nu prea as opri in multe situatii.

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?showtopic=8348&st=40

 

In topicul ala ziceai ca ai permis de port arma dar nu stii ca n-ai voie sa somezi pe nimeni sau sa scoti pistolul decat pt auto-aparare...Parerea mea e ca esti un pusti care abereaza pe net aiurea....

 

Uite alt exemplu:

masina pe care se pare c-o lasa becali cu maybachul sa treaca oriunde in trafic masina pe care bodyguarzii de la rex o lasa sa parcheze intre lamborghini-uri.. surprinzator, nu? (aicea vorbeai de Mondeo-ul tau :) )

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?showtopic=7960&hl=

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Nu e subevaluata deloc 300C....o masina americana cu finisaje mediocre, construita pe sasiul de E-klasse...

Tu zici ca avand Mondeo primesti mult pt banii tai? :blink:

In al doilea rand ai tendinta sa fabulezi, cel putin asa mi se pare mie....

Uite un exemplu mai vechi de fabulatii de-al tau:

 

destul de offtopic: pe mine si un amic a incercat sa ne opreasca o solenza gri fara nici un fel de marcaj. eram 2 pusti intr-o masina de 80.000 euro. cert e ca a fost cam infricosator, ei erau in treninguri si rasi in cap (ziceai ca-s raketzi) intr-o masina care n-avea nici un fel de marcaj si nu ne-au aratat legitimatia din mers, tot urlau sa tragem pe dreapta. cert e ca am oprit mai tarziu, cu pistolul in mana.

nu prea imi place schema asta cu masinile nemarcate de politie. nu prea as opri in multe situatii.

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?showtopic=8348&st=40

 

In topicul ala ziceai ca ai permis de port arma dar nu stii ca n-ai voie sa somezi pe nimeni sau sa scoti pistolul decat pt auto-aparare...Parerea mea e ca esti un pusti care abereaza pe net aiurea....

 

Uite alt exemplu:

masina pe care se pare c-o lasa becali cu maybachul sa treaca oriunde in trafic  masina pe care bodyguarzii de la rex o lasa sa parcheze intre lamborghini-uri.. surprinzator, nu? (aicea vorbeai de Mondeo-ul tau :) )

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?showtopic=7960&hl=

256052[/snapback]

:)

Link to comment
Share on other sites

pistolul inca il am, eu n-am drept sa somez, ei n-au drept sa ma opreasca fara sa-mi dea legitimatie... toti in ilegalitate.

iar la rex chiar mondeo l-am parcat. de ce sa fabulez cu niste oameni pe care n-o sa-i cunosc niciodata in realitate?

 

mie 300C mi se pare afacere buna, plus ca dieselul e facut in austria (cred) si nu are taxe de non-ue. gandeste-te ca cel mai mic motor pt 300C e 2.7 si vine plin de extras, la ce pret ajunge o europeana cu echivalent de motorizare si optionale? ma gandesc ca o vectra cu piele si motor mai rasarit ajunge tot pe acolo, cu imagine de rent-a-car si interior 'de munca'. interiorul e slabut, intr-adevar... pacat de asta.

apropo de afaceri bune... noul mondeo, foarte dragut - am vazut primul ieri, multa tehnologie (gen radar guided cruise control - premiera pentru clasa asta), starting @ 18k).

Link to comment
Share on other sites

La Top Gear au spus ca 300C-ul e un jeg de masina, suspensie proasta, comportament de barca, singurul avantaj fiind aspectul exterior....

Singurul 300C laudat a fost cel echipat cu motor V8 HEMI....

Decat un Vectra nou sau un 300C nou (exceptand cel cu motor V8) prefer oricand un BMW nou...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.