Jump to content

Metabond Megalene aditiv combustibil - benzina


ebenize

Recommended Posts

Sunt curios... Mi s-a recomandat sa imi curat motorul cu aditiv de combustibil si eram curios ce rezultate ati avut, voi cei care ati utilizat astfel de produse.

.. nu stiu cat de mult rau ar putea face .. mai degraba m-as gandi ca dau banii si nu am nici un rezultat decat sa strice ceva. Am prins benzina cand trepida ca dieselul si aia cred ca a fost mai daunatoare decat daca as fi bagat 90% din aditivii de pe piata.

Link to comment
Share on other sites

Eu ti-as zice sa nu bagi nimic , bagam si eu toate cacaturile mai demult si fara rezultat + ca unii aditivi fac mai rau decat bine, incearca sa alimentezi mereu din acelasi loc, eu bag din Petrom, vreun an am bagat doar din Omv. Nu am avut niciodata probleme din cauza benzinei.
Link to comment
Share on other sites

baga si gata , atata circ ptr un aditiv , crezi ca benzina aditivata ce are in ea ...UN ADITIV . Atata panica . De-a lungul timpului am folosit , octaner booster 2+2 m aditiv benzina wynn si alte cateva liqui molly .Habar nu am daca a facut vreo diferenta . Placebo e un efect f puternic , stii ca poti vindeca si o boala cu sugestia . lasa forumul ca-ti vor face capul mare . testeaza si aia e . :sorcerer:
Link to comment
Share on other sites

baga si gata , atata circ ptr un aditiv , crezi ca benzina aditivata ce are in ea ...UN ADITIV . Atata panica . De-a lungul timpului am folosit , octaner booster 2+2 m aditiv benzina wynn si alte cateva liqui molly .Habar nu am daca a facut vreo diferenta . Placebo e un efect f puternic , stii ca poti vindeca si o boala cu sugestia . lasa forumul ca-ti vor face capul mare . testeaza si aia e . :sorcerer:

Pai aia e Myx .. ca nici eu nu am vazut nici-o diferenta , acuma depinde si cat costa aditivul :)) daca 'merita' sa incerci sau nu. daca e 15-30 de lei il bagi si vezi ce se intampla. (eu nu am vazut nici-o diferenta)

Link to comment
Share on other sites

Pai aia e Myx .. ca nici eu nu am vazut nici-o diferenta , acuma depinde si cat costa aditivul :)) daca 'merita' sa incerci sau nu. daca e 15-30 de lei il bagi si vezi ce se intampla. (eu nu am vazut nici-o diferenta)

 

parca cu octane booster ala mergea ceva mai bine :))) parca . E greu de spus . mai mult de 30 ron nu as da pe asa ceva . Mai bine bag benzina zau asa .

Link to comment
Share on other sites

Cel mai bun aditiv de curatare este Motul si este folosit de echipele de raliu la greu, asta ca un sfat pertinent pentru ca tocmai ma aflu la Raliul Tara Barsei.

 

http://www.performance-shop.ro/aditivi-motul-auto-curatare-valve-sistem-alimentare/1132-motul-fuel-system-clean-auto-aditiv-curatare-sistem.html

Edited by Stefan_e46
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.