Jump to content

fete de usi sau macaralele de la geam,bat


bmw3er

Recommended Posts

salut, de cand am inceput sa merg cu o viteza ceva mai mare , pe piatra cubica, a inceput sa-mi bata ceva la usi cred ca bat macaralele, ptr ca bat doar atunci cand sunt geamurile deschise sau intre-deschise, daca sunt inchise complet nu mai bate, as vrea sa remediez problema, si as vrea sa-mi dati o parere sau o idee sa-mi spune-ti cum as putea sa remediez problema, bataile sunt destul de enervante. Edited by bmw3er
Link to comment
Share on other sites

La e 36 macaralele sunt prinse cu nituri(daca nu s-au schimbat)

iar de batutut posibil sa ai or vreo patina rupta

origeamul joaca in chederele usii

Ca sa vezi ce si cum trebuie sa desfaci fata de usa

Numai la e 46 se pot prinde cu soricei acele cleme de la macara

Sa fie asta o solutie ? cam tiganeasca.. dar functioneaza? si mie la coupe imi misca geamul mai tare decat ar trebui.. de la gropi evident si jante de 19, exista alta solutie in afara de soricei.. eu daca las geamu deschis pe jumate si merg pe gropi,il vad pur si simplu cum se misca asa usor cu el inchis n-am treaba dar tot face un pic de zgomot.

Link to comment
Share on other sites

La e 36 macaralele sunt prinse cu nituri(daca nu s-au schimbat)

iar de batutut posibil sa ai or vreo patina rupta

origeamul joaca in chederele usii

Ca sa vezi ce si cum trebuie sa desfaci fata de usa

Numai la e 46 se pot prinde cu soricei acele cleme de la macara

 

exact, geamul joaca in chedere usi, care ar fi solutia? eu merg numai cu geamurile deschise pt ca nu am AC si ma deranjeaza acel sgomot

Link to comment
Share on other sites

daca o sa dai fata de usa jos si trantesti usa, o sa observi ca e cam prost sistemu. Asa e din fabrica, practic, geamul se aseaza in sinele pe care culiseaza altfel atunci cand e ridicat, iar cand e coborat nu mai e prins atat de fest. O sa aiba un joc orice i-ai face. Se poate totusi sa fie si altceva la tine, depinde cat de urat face.
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

salut ,am si eu o problema asemanatoare la e46 si anume,la piatra cubica,drum mai rau sau denivelari, se aude un zgomot ziudat de la usile din fata parca scatraie chederele,mentionez ca am suspensie sport si e mai rigida probabil si de asta...

 

cred ca am gasit eu solutia pentru toti. cel putin la mine, si la un prieten cu un e60, a functionat.

da-ti cu wd40 pe broasca de la usa, si gata. scapati de scartaituri si de batai.

Edited by bmw3er
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.