Jump to content

Mi'am luat mp3 player BMW


oSerX

Recommended Posts

In mica excursie de revelion.... mi'am comandat la bmw baden un cd player BMW. Omu de acolo nu stia ca citeste si mp3... Surpriza...... CITESTE MP3 !!!

 

Vreau sa va spun ca se aude demential..... A mai trebuit sa cumpar si un cablu care se pune intre cablul antenei si mufa antenei din player.... pe total m'a costat 405E ( reducere de la 550E - era promotie ).

 

Nu'mi vine sa cred cat de clar, tare si fara distorsiuni se aude radio/cd/mp3....

 

daca aveti posibilitatea se merita pe bune - e un pret de'mi luam dvd player din viena ..... dar pentru integrare in bord merita asta...

 

Asta a fost cadoul pentru masinutza :blink: ...

Link to comment
Share on other sites

Are trecuta vreo specificatie, putere reala, ceva? Ma gandesc ca are si ambalaj.... Eu inca oscilez intre HU-original si un pioneer caruia i-am luat si cabluri de adaptare si masca de bord...

As pastra Hu masinii si as pune adaptor high-low, dar am inteles ca asta ar cam scadea din calitatea sunetului.

Link to comment
Share on other sites

O chestie stock nu va suna niciodata mai bine decat un after market care are zeci de reglaje. Arata bine intr-adevar si pastreaza linia bordului dar pentru ascultatorii de muzica impatimiti un mp3 after market e aur curat.

 

Eu imi voi schimba luminile din bord in albastru si voi pune un Sony in curand.

 

PS: am ascultat muzica la cd business si Reverse in 4 BMW-uri pana acum si pot spune sincer ca se aude MULT mai rau decat in Cielo sau Octavia. :blink:

 

de kkt rau sistemul audio

Edited by studio54
Link to comment
Share on other sites

deci...

 

- e facut in cehia ( cre ca tot philips );

- pe el scrie bmw business cd;

- se aude superb si pe cd si pe mp3 si pe radio. fara nici o distorsiune, nu am dat la max, nu stiu ce inseamna max, dar cat am dat se aude suficent sa nu doresti mult mai tare. se aude extrem de clar, are un bass tare interesant si nu distorsioneaza la volum deloc. se aude ca intr-un club. pe bune.

- vine intr-o cutie pe care scrie bmw group si codul din etk

Link to comment
Share on other sites

deci...

 

- e facut in cehia ( cre ca tot philips );

- pe el scrie bmw business cd;

- se aude superb si pe cd si pe mp3 si pe radio. fara nici o distorsiune, nu am dat la max, nu stiu ce inseamna max, dar cat am dat se aude suficent sa nu doresti mult mai tare. se aude extrem de clar, are un bass tare interesant si nu distorsioneaza la volum deloc. se aude ca intr-un club. pe bune.

- vine intr-o cutie pe care scrie bmw group si codul din etk

174189[/snapback]

 

si codul e...?

 

thx

Edited by crisjohn
Link to comment
Share on other sites

aha... thx...

174219[/snapback]

aaaa deci poti sa pui un cd normal si sa ii pui rama suplimentara ca sa se potriveasca in bord ???

N-am stiut , cand am luat BMW-u am vandut un Alpine pe care il aveam pe masina dinainte

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.