Jump to content

BMW S.R.I.


Bogdanel

Recommended Posts

off-topic:

nu am zis ca sa le foloseasca asa cum au iesit pe poarta fabricii. Pai la 1 Bmw de Spp cumparau 4 Loganuri.Deci daca presedintele mergea cu o flota de 40 de Loganu-ri pe langa cele 2 Loganuri Limo in care intr-unul din ele se afla el , nu se putea lega nimeni de el.Avea carne de tun destula. Subestimati Loganul

 

on-topic: luminite d-alea gen Bmw SRI care se pun in grila unde gasesc ?

Edited by Cosminbad
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

offtopic:

Nu. Dar asa cum francezii folosesc Citroen , nemtii Bmw , americanii masini americane , rusii volga sau ce folosesc , puteam folosi si noi o masina Romaneasca. Oricum.Laudabil faptul ca macar politia Romana are Logan, care e ieftin si usor de intretinut pe langa VW de dinainte.

ontopic:

oare au fost achizitionate noi Bmw-urile la SRI ?

Edited by Cosminbad
Link to comment
Share on other sites

Nu. Dar asa cum francezii folosesc Citroen , nemtii Bmw , americanii masini americane , rusii volga sau ce folosesc , puteam folosi si noi o masina Romaneasca. Oricum.Laudabil faptul ca macar politia Romana are Logan, care e ieftin si usor de intretinut pe langa VW de dinainte.

174399[/snapback]

daca nu glumesti, discutia e offtopic. :blink:

Link to comment
Share on other sites

asa stiu si eu si sa va dau in pont... masinile de la SPP vad viteza a 4 rar de tot si a 5-a o au doar sa fie acolo... se merge in forja permanent si la cuplu cat mai mare pentru ca reactia masinii sa fie foarte rapida in caz de necesitate... masinile sunt 323i din ce stiu eu... oricum la BMW exista optional si o echipare standard pentru masini oficiale care include si alte lucruri care standard nu se ofera... verificati siteul din Germania sau UK si va lamuriti...:blink:

 

PS- nu sa vedeti voi diesel la SPP in nici un caz... sau oricum nu inca... clar benzinare...

174376[/snapback]

 

Adica ce vrei sa spui ? Ca un 330xd + chip nu face cam orice benzinara ?

 

@Cosminbad Touareg la prefecti ca la prefecti , dar si la gaborii din mogosoaia pe strada ?

Edited by Stefann
Link to comment
Share on other sites

off-topic:

nu am zis ca sa le foloseasca asa cum au iesit pe poarta fabricii. Pai la 1 Bmw de Spp cumparau 4 Loganuri.Deci daca presedintele mergea cu o flota de 40 de Loganu-ri pe langa cele 2 Loganuri Limo in care intr-unul din ele se afla el , nu se putea lega nimeni de el.Avea carne de tun destula. Subestimati Loganul

 

on-topic: luminite d-alea gen Bmw SRI care se pun in grila unde gasesc ?

174391[/snapback]

 

 

Vitan !

Link to comment
Share on other sites

face , dar e mult mai scump ca un 323i , spre exemplu. si e si turbo . 323i nu are turbina sa se strice.

174415[/snapback]

 

Chiar crezi ca se pune problema de cat costa o masina din garda presedintelui pentru baietii de la SPP si SRI ?

 

P.S. girofar + lumini + sirena exact ca cele de la SPP/SRI nu prea gasesti si pe unde le gasesti sunt foarte scumpe , sunt cele cu panou de comanda in interior & restul !

 

Cele din targ sunt de prost gust !

Edited by Stefann
Link to comment
Share on other sites

SIRENA AUTO !

ACEASTA ESTE CEA MAI SCUMPA, gasesti si la 100e

 

http://www.okazii.ro/catalog/2468664/auto-....html#div_photo :)  :blink:

174443[/snapback]

 

Eu in genul ala ma refeream !

 

Gasesti si in targ la 80-100 RON , dar nu se compara !

 

Si tine cont , ca accea din link nu avea nici sirena/goarna inclusa in pret !

Link to comment
Share on other sites

@Cosminbad Touareg la prefecti ca la prefecti , dar si la gaborii din mogosoaia pe strada ?

174414[/snapback]

Se pare ca au fost platite chiar de primar. Din banii lui personali. A aratat la TV.

 

Apropo, primarul de acolo e printre altele si dealer oficial VW, in 2 orase destul de mari :blink: ...

Link to comment
Share on other sites

Adica ce vrei sa spui ? Ca un 330xd + chip nu face cam orice benzinara ?

 

@Cosminbad Touareg la prefecti ca la prefecti , dar si la gaborii din mogosoaia pe strada ?

174414[/snapback]

De unde la gaborii din Mogosoaia? Acolo primarul e director de distributie la Volkswagen, pentru toata tara cica.....

Link to comment
Share on other sites

Se pare ca au fost platite chiar de primar. Din banii lui personali. A aratat la TV.

 

Apropo, primarul de acolo e printre altele si dealer oficial VW, in 2 orase destul de mari :blink: ...

174469[/snapback]

 

Pai si ala de unde fura ? Nu de la noi ? :))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.