Jump to content

e46 325ti m-pack


Costi9b

  

36 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Autoturismul este fabricație 2003 luna a6-a are "câteva" dotari, a se vedea in poze.

A fost adusă din Germania in aprilie 2008 la 143.000km, în Germania a avut 2 proprietari, unul pana la 23.000km apoi altul până la 143.000km. Ultima revizie la BMW a fost facuta în 2008 la 143.000km.

 

Special față de alte compacturi, are interiorul cu piele bej, motorul de 325i si cutie de viteze manuală cu 6 viteze.

 

Dar cel mai important, as vrea să aflu cu ocazia asta daca exista un compact cu mai multe dotări la noi în țară!

 

Dotari:

-scaune încălzite

-cruise control

-xenon

-tapiterie piele bej

-gemuri electice

-slapator faruri

-navigatie BMW info traffic

-magazie cd-uri

-oglinzi electrice si încălzite

-pachetul M (suspensie, body kit, volan, scaune)

-trapa

-senzori parcare spate

-proiectoare

-jante pe 17

-DSC

-clima

post-41074-0-20456400-1347887817_thumb.jpg

post-41074-0-87828500-1347887821_thumb.jpg

post-41074-0-06757700-1347887826_thumb.jpg

post-41074-0-31469300-1347887830_thumb.jpg

post-41074-0-04467900-1347887843_thumb.jpg

post-41074-0-01249900-1347887847_thumb.jpg

post-41074-0-70393600-1347887851_thumb.jpg

post-41074-0-66377800-1347887856_thumb.jpg

post-41074-0-98957800-1347887862_thumb.jpg

post-41074-0-60581600-1347887875_thumb.jpg

post-41074-0-00801200-1347887881_thumb.jpg

post-41074-0-10261400-1347887889_thumb.jpg

post-41074-0-78312100-1347887898_thumb.jpg

post-41074-0-70637400-1347887905_thumb.jpg

post-41074-0-98510100-1347887911_thumb.jpg

post-41074-0-22247400-1347887920_thumb.jpg

post-41074-0-49804700-1347887927_thumb.jpg

post-41074-0-59723300-1347887935_thumb.jpg

Edited by Costi9b
Link to comment
Share on other sites

Autoturismul este fabricație 2003 luna a6-a are "câteva" dotari, a se vedea in poze.

A fost adusă din Germania in aprilie 2008 la 143.000km, în Germania a avut 2 proprietari, unul pana la 23.000km apoi altul până la 143.000km. Ultima revizie la BMW a fost facuta în 2008 la 143.000km.

 

Special față de alte compacturi, are interiorul cu piele bej, motorul de 325i si cutie de viteze manuală cu 6 viteze.

 

Dar cel mai important, as vrea să aflu cu ocazia asta daca exista un compact cu mai multe dotări la noi în țară!

pai ar trebui sa pui si pozele sa fie vizibile, si sa pui lista cu dotari din fabrica (pe baza VIN-ului);

motorul de 325+cutie 6 trepte erau dotarile standard ale 325ti fabricat intre 2003-2005 (modelul 2001-2003 a avut cutia manuala cu 5 trepte), deci nu e ceva special.

 

 

de exemplu......nu cred ca ai geamuri electrice spate(desi exista si pe compact aceasta optiune)

Edited by Eugen B
Link to comment
Share on other sites

@ Eugen B

 

Postul îl editam, am pus câteva poze și da nu are geamuri elecrice pe spate.

 

@verssatu

 

Tu ai văzut mașina la întalniri poți să spui o parere, chiar te rog:D

 

Vis-a-vis de jante, ele sunt schimbate, așa a venit din germnaia, plus că au senzori de presine ceea ce mașina nu are.

 

O să revin și cu VIN-ul momentan nu am talonul la îndemană.

Edited by Costi9b
Link to comment
Share on other sites

 

Vis-a-vis de jante, ele sunt schimbate, așa a venit din germnaia, plus cĂŁ au senzori de presine ceea ce mașina nu are.

 

O sĂŁ revin și cu VIN-ul momentan nu am talonul la ĂŽndemanĂŁ.

 

Cum adica? Jantele au senzori de presiune si masina nu are? :mellow:

Link to comment
Share on other sites

pai mi-am zis-o, masina e in regula, dar nu inteleg de ce ar iesi dotarile in evidenta pe un compact... :unsure:

 

De ce nu? Dotarile o fac să fie specială ...

 

Evident nu e seria7 pt a te bucura de confort, un compact 325ti nu exceleaza la confort.

Dar numarul si dotarile în sine o pot face specială.

Edited by Costi9b
Link to comment
Share on other sites

Aha. Deci la tine era cealalta jumatate din masina lui xxx. :thumbsup:

 

Am schimbat câteva cuvinte cu alexxx și îl admir pentru felul în care a avut grija de mașina aia, clar ăla era cel mai bine întreținut 325 compact din țară :D

 

@ verssatu

 

Specială față de un compact, nu comparăm mere cu pere.

 

Oricum pentru mine e specială în general și cred că are un design mai modern decât sedanul sau coupe-ul. Dar lucrurile astea sunt subiective si nu are rost să intram în discuții de genul.

Știu ce discuții au început la alexxx la "mașina mea" și nu are rost :))

Edited by Costi9b
Link to comment
Share on other sites

@ verssatu

SpecialĂŁ fațĂŁ de un compact, nu comparĂŁm mere cu pere.

sumarizand, ai asa fata de un minim satandard de dotari pentru e46:

 

-scaune sport cu ĂŽncĂŁlzite

-xenon (spalator inclus)

-tapiterie piele bej

-navigatie BMW info traffic

-magazie cd-uri

-pachetul M (suspensie, body kit, volan)

-trapa

-senzori parcare spate

Link to comment
Share on other sites

Autoturismul este fabricație 2003 luna a6-a are "câteva" dotari, a se vedea in poze.

A fost adusă din Germania in aprilie 2008 la 143.000km, în Germania a avut 2 proprietari, unul pana la 23.000km apoi altul până la 143.000km. Ultima revizie la BMW a fost facuta în 2008 la 143.000km.

 

Special față de alte compacturi, are interiorul cu piele bej, motorul de 325i si cutie de viteze manuală cu 6 viteze.

 

Dar cel mai important, as vrea să aflu cu ocazia asta daca exista un compact cu mai multe dotări la noi în țară!

 

Dotari:

-scaune încălzite

-cruise control

-xenon

-tapiterie piele bej

-gemuri electice

-slapator faruri

-navigatie BMW info traffic

-magazie cd-uri

-oglinzi electrice si încălzite

-pachetul M (suspensie, body kit, volan, scaune)

-trapa

-senzori parcare spate

-proiectoare

-jante pe 17

-DSC

-clima

exista un compact albastru cu numere de Mures era de vanzare la 5500 sau 6000 eur

cutie automata trapa individual,asa din ce am vazut in poze avea mai multe dotari acum legat de ce ai tu comparativ cu ce am eu:

-scaune încălzite-am

-cruise control-am

-xenon-am

-tapiterie piele bej-nu eu am vinilin+stofa

-gemuri electice-am

-slapator faruri-am

-navigatie BMW info traffic-nu

-magazie cd-uri-am

-oglinzi electrice si încălzite-am

-pachetul M (suspensie, body kit, volan, scaune)-scaune M nu exista eu am doar volan si eleron in 2001 nu era M pack din ce tin eu minte

-trapa-am

-senzori parcare spate-am

-proiectoare-am

-jante pe 17-am

-DSC-am

-clima-am

PS:multe din ce ai pus tu pe acolo sunt standard la 2.5

 

a in plus fata de Alexxx ai interiorul scaune incalzite adica si trapa

 

sa nu uit 493 STORAGE COMPARTMENT PACKAGE asta ar mai fi la mine de fabrica desi cand am cumparat masina nu mai era-e vorba de "plasa" aia de sub placa spate.

Edited by alex230ro
Link to comment
Share on other sites

@verssatu

 

Numărând nu sunt foarte multe, dar nici să numeri dotarile și să faci matematică nu funcționează, adică unele dotări cântăresc mai mult altele mai putin.

 

Punctele forte:

-motorul

-cutia de viteze

-tapiteria.

 

da... e greu să faci o comparație.

dar parerile sunt bine venite!

 

Față de alexxx mai am bordul vopsit în doua culori, ceea ce îi placea si lui foarte mult :D

El avea în plus față de mine navigația aia și alcantara, care ca preț e peste tapiteria din piele, ca pret, dar ca aspect sau confor nu le putem compara.

 

exista un compact albastru cu numere de Mures era de vanzare la 5500 sau 6000 eur

cutie automata trapa individual,asa din ce am vazut in poze avea mai multe dotari acum legat de ce ai tu comparativ cu ce am eu:

-scaune încălzite-am

-cruise control-am

-xenon-am

-tapiterie piele bej-nu eu am vinilin+stofa

-gemuri electice-am

-slapator faruri-am

-navigatie BMW info traffic-nu

-magazie cd-uri-am

-oglinzi electrice si încălzite-am

-pachetul M (suspensie, body kit, volan, scaune)-scaune M nu exista eu am doar volan si eleron in 2001 nu era M pack din ce tin eu minte

-trapa-am

-senzori parcare spate-am

-proiectoare-am

-jante pe 17-am

-DSC-am

-clima-am

PS:multe din ce ai pus tu pe acolo sunt standard la 2.5

 

a in plus fata de Alexxx ai interiorul scaune incalzite adica si trapa

 

sa nu uit 493 STORAGE COMPARTMENT PACKAGE asta ar mai fi la mine de fabrica desi cand am cumparat masina nu mai era-e vorba de "plasa" aia de sub placa spate.

 

 

Da, în privința scaunelor ai dreptate.

Este pachet M.

Compactul ala cu nr de mureș nu are pachet M, ceea ce cântărește destul de mult, plus ca e modelul fără facelift.

Edited by Costi9b
Link to comment
Share on other sites

bordul in 2 culori e standard... mai degraba sa nu ai bordul in 2 culori e optiune :D

cutia in 6 e ok nu am ce zice desi primele 5 rapoarte sunt identice cu cele din cutia de 5 :)

Tapiteria ta de piele e destul de pretentioasa,sincer nu cred ca as vrea asa ceva pe masina,na alta dotare care se poarta si nu stiu daca e la tine-plafonul negru :))

 

Hmm ala de Mures parca era M pack,oricum scria individual pe acolo,nu am stat sa verific prea multe..

Edited by alex230ro
Link to comment
Share on other sites

@alex230ro

 

Te asigur ca nu e pachet M, am discutat și analizat cu alexxx mașina.

A mea are plafonul negru.

Cât despre bord nu stiu ce să zic, ideea e ca doar cele cu interior deschis la culoare vin cu fețele de uși (plasticele) în culoarea tapiteriei.

 

Din cate stiu eu, foarte multe e46 au fețele ușilor interioare, clasic, negru.

Edited by Costi9b
Link to comment
Share on other sites

@ verssatu

 

SpecialĂŁ fațĂŁ de un compact, nu comparĂŁm mere cu pere.

pai care-s merele si care-s perele? nu-s toate bmw?

Plus ca in general, pe motoare mari, optiunile sunt mai multe. Plus ca asa cum exista sedan chel, asa si compact chel. Procentual, din totalul caroseriilor, esti mai sus. Dar ponderat, tot cam pe acolo te situezi cu numarul de doatari, parerea mea

Link to comment
Share on other sites

pai care-s merele si care-s perele? nu-s toate bmw?

Plus ca in general, pe motoare mari, optiunile sunt mai multe. Plus ca asa cum exista sedan chel, asa si compact chel. Procentual, din totalul caroseriilor, esti mai sus. Dar ponderat, tot cam pe acolo te situezi cu numarul de doatari, parerea mea

 

Vorbesc de dotări, sunt multe berline și coupeuri cu mult mai multe dotări.

Până la urmă treaba asta e subiectivă și asta vreau, păreri.

Edited by Costi9b
Link to comment
Share on other sites

Vorbesc de dotĂŁri, sunt multe berline și coupeuri cu mult mai multe dotĂŁri.

Mersi pentru pĂŁrere, pânĂŁ la urmĂŁ treaba asta e subiectivĂŁ și asta vreau, pĂŁreri.

n-ai inteles, tu te compari cu alte compacturi asa cum ma compar eu cu alte sedanuri. Si repet, pe motorizarile mari s-au pus mai multe, deci e normal.

Eu de ex, am vazut un 316 sedan cu dotari din fabrica peste 3 sferturi din e46 de pe forum. Ar trebui sa insemne ceva, in afara de pretentiile/banii primului proprietar?

Link to comment
Share on other sites

n-ai inteles, tu te compari cu alte compacturi asa cum ma compar eu cu alte sedanuri. Si repet, pe motorizarile mari s-au pus mai multe, deci e normal.

Eu de ex, am vazut un 316 sedan cu dotari din fabrica peste 3 sferturi din e46 de pe forum. Ar trebui sa insemne ceva, in afara de pretentiile/banii primului proprietar?

 

Repet, treaba asta e subiectiva si nu putem face o comparatie corectĂŁ, din cauza asta cer doar pareri.

Știu cĂŁ nu e "full" dar ĂŽn comparație cu alte compacturi mie ĂŽmi pare peste medie.

Da, pentru mine treaba asta ĂŽnsemna ceva pentru ca o face mai specialĂŁ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.