Jump to content

e90 lasat pe partea dreapta


geo31

Recommended Posts

Salutare .

e90 320d . Azi de diminiteata mergand spre masina cu ochiul liber am constatat ca pe partea dreapta (pasager) masina era putin lasata . Am pus masina pe asfalt drept , iar cu o ruleta am constatat faptul ca este mai lasa cu aproape 1 cm.

Precizez ca anvelopele sunt aceeasi marca arcurile nu sunt rupe , nu troncane nu bate nimic .

De ce oare ?

Link to comment
Share on other sites

nu-ti face griji, asa se intampla cand ai 30-40 ltr combustibil, el este pompat in dreapta, plus bateria. Fa masuratoarea cand ai rezervorul plin

 

 

Il tin numai plin rezervorul .

Nu apuca sa scada nici macar la 40 l ca ii fac plinul iar.....

Ma gandeam si eu ca oare sa poata fi de la asa ceva, dar prea ciudat ....

Link to comment
Share on other sites

Ce-i, mics ? Ce-i de ras ? Si eu fac la fel. Adica nu las deloc rezervorul sa se goleasca. Opresc la fiecare peco care-mi iese in cale si alimentez. Mie pana la mare imi ia 2 zile sa ajung din Bucuresti. Ale dracu peco, sunt cu sutele pana in VamĂŁ. Si pana opresc sa alimentez la fiecare...Cred ca o sa ma duc cu trenul de acum incolo. Edited by KIP
Link to comment
Share on other sites

Ce-i, mics ? Ce-i de ras ? Si eu fac la fel. Adica nu las deloc rezervorul sa se goleasca. Opresc la fiecare peco care-mi iese in cale si alimentez. Mie pana la mare imi ia 2 zile sa ajung din Bucuresti. Ale dracu peco, sunt cu sutele pana in VamĂŁ. Si pana opresc sa alimentez la fiecare...Cred ca o sa ma duc cu trenul de acum incolo.

 

 

 

 

esti pe nicaieri,fara suparare colegule

 

eu umblu permanent cu doua canistre pline in portbagaj,asta in caz ca e inchis vreun peco pe traseu :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

am patit si eu asa :))) la e 46 si aveam un arc rupt :))) auzi.. benzina prea multa :)))

 

Eu am avut arc rupt pe spate la seria 5 e39 si deseori clantanea asa usor .

Cum sa fie posibil ca un arc sa fie rupt si pur si simplu sa iti dai seama ca e rupt doar ca e cu aproape 1 cm mai joasa partea unde este rupt ?! chiar nu se auzea de loc sau simtea mai ales cand mergeam mai sportiv ?! pur si simplu cadea cu 1 cm si atat ?! greu de crezut asa ceva ...

Link to comment
Share on other sites

Daca se rupe arcul cade mai mult de 1 cm, numai el are vreo 3 grosime cred. Poate nu sta corect pe flansa respectiva. Eu ma speriasem tot asa de arc rupt ca statea ridicata pe o parte dar la mine frana de mana tinea doar pe o roata si tot timpul, unde era putin panta o inclina putin. Vezi si la tine poate e tot chestia asta. Edited by Bartol
Link to comment
Share on other sites

Eu cred ca e normal sa fie asa ptr ca atunci cand te urci la volan vei avea aceasi inaltime....la mine(e90) diferenta este de 5mm si i-am schimbat amortizoarele +arcuri eibach prokit sportline puse exact pe suportul lor.alta explicatie nu gasesc ....poate ma insel.

 

Suspensia este reglabila ? Ai pus cumva si distantiere la roti ?

Link to comment
Share on other sites

ai umblat recent la amortizor,arc,flansa?

 

Nu am umblat sa fac nici o treaba nici la una nici la alta .

Dar acum daca m-ar ajuta cineva cu un sfat sau cu o idee cineva care si-a schimbat amortizoarele sau arcurile cu unele sport si maine as da curs la schimbare .

Link to comment
Share on other sites

da. am distantiere pe fata de 15 mm si pe spate de 20mm.amortizoare stock si arcuri eibach pro

Esti din bucuresti ? Unde ai facut treaba asta si cam cat te -a costat ? Cam cati cm a coborat masina fata de cum era inainte ? Se simte mai rigida fata de arcurile stock ?

Edited by geo31
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.