Jump to content

Vreau sa imi iau o pisicuta


dog

Recommended Posts

  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Asa imi inchipuiam si eu..dar nu imi dau seama cum un motor de 1800 impinge de la spate ditamai masina de 1 tona si ceva. Putere in sensul ca se infinge asa ghebos sa sara de 150 sau cine stie. Momentan am o nubira 1 cu motor de 1.6 16v si nush da parca nu invarte asa cum as vrea eu...sau poate am fost eu prea bland cu ea :blink:
Link to comment
Share on other sites

As avea si eu o intrebare de incepator sa zic asa...

 

La o pisicuta 318 cu motor M40 de 1.8 tractiunea e cumva pe spate ??

181270[/snapback]

 

asta e un Lucru improtant!!!bmw numa pe spate are tractiunea,or 4*4(X)

orice motorizare ar fii. :blink:

Link to comment
Share on other sites

deja imi incarca prea mult alternatoru .. sau e dusa bateria nusth sigur :blink: ca mi`o fiert apa din baterie si am completat cu apa destilata .. am sa schimb bateria ca e cam varza :)

 

va mai tzin in tema cu ce se mai strica ...

 

azi am fixat fetzele la portiera ca imi bateau nasol .. le`am pus cleme :)

181078[/snapback]

 

de la un magazin auto .. is ieftime 3000 4000 lei una .. nu stiu exact ca am luat mai mult .. :)

Link to comment
Share on other sites

dute la Autocenter (daca aveti si in bucuresti) si intreaba de cleme si o sa gasesti pe acolo , nu sunt chiar identice cu cele originale , sunt un pic mai firave dar isi fac treaba bine :blink:

 

EDIT: http://www.autocenteriasi.ro/index-7.html

 

pacat , autocenter este numai in Iasi , insa la un magazin mai mare de piese auto intrebi de cleme , sigur gasesti .. nu sunt cleme speciale sau pentru o anumita masina sunt cleme standard.

Edited by izy
Link to comment
Share on other sites

dute la Autocenter (daca aveti si in bucuresti) si intreaba de cleme si o sa gasesti pe acolo , nu sunt chiar identice cu cele originale , sunt un pic mai firave dar isi fac treaba bine :blink:

 

EDIT: http://www.autocenteriasi.ro/index-7.html

 

pacat , autocenter este numai in Iasi , insa la un magazin mai mare de piese auto intrebi de cleme , sigur gasesti .. nu sunt cleme speciale sau pentru o anumita masina sunt cleme standard.

181870[/snapback]

 

merci mult

bafta

Link to comment
Share on other sites

Am cumparat eu, astazi, cleme pentru fetele de la usi.

Am gasit in targul Vitan, si costa 3.000 lei una !

Atentie, ca unii le vand si cu 10.000 lei una.

Eu am avut norocul sa gasesc identice cu cele de pe masina mea ! :)

Acum, nu stiu daca cele existente la mine pe masina sunt originale !!! :blink:

Link to comment
Share on other sites

debitmetru se potriveste de la o masina la alta ? adiq de la un motor de 1800 sau 2000 la unu de 2500 ? :)

 

si atat cat o zis izy am dat pe ea 4500 .. o avut probleme cu bateria .. acuma oleaka cu geamurile ca nu gasesc sigurantza .. si cred ca si cu debitmetru 85 % :blink: in rest e ok .. :)

Link to comment
Share on other sites

debitmetru se potriveste de la o masina la alta ? adiq de la un motor de 1800 sau 2000 la unu de 2500 ? :)

 

si atat cat o zis izy am dat pe ea 4500 .. o avut probleme cu bateria .. acuma oleaka cu geamurile ca nu gasesc sigurantza .. si cred ca si cu debitmetru 85 % :) in rest e ok .. :)

182726[/snapback]

 

Auzi? Nu tu ai fost sa vezi masina mea? :blink: Esti din Iasi?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.