Jump to content

Vreau sa imi iau o pisicuta


dog

Recommended Posts

  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Vei vedea ca de la debitmetru vei ajunge la regulatorul de relanti, de acolo la bujii, de acolo la chiulasa. Cand vei face toate astea vei vedea ca totusi nu trage si vei schimba ambreaj. Daca ai nevoie de sfaturi... Te ajut cu cea mai mare placere.

182854[/snapback]

 

Chiulasa inseamna: Planat chiulasa, schimbat garnituri, schimbat semeringuri supape, lustruit supape... Aproximativ 300 euro cu tot cu manopera. Debitmetru de 2.5 aproximativ 200 euro unul bun.Kit ambreaj de la 780 RON nou nout plus 100-150 euromontat... Filtre aproximativ 250 Ron. Daca iti arde siguranta geamurile atunci probabil ai un scurt pe instalatie sau un motoras cu bobina in scurt, aproximativ 250ron reparatia . Consolidat fete de usi aproximativ 100 Ron. Verifica si vascocuplajul si cureaua de la alternator. Aproximativ 450 ron vascocuplajul si 120 ron cureaua de alternator.

DACA FACI UN CALCUL AJUNGI CU MASINA EXACT LA 5700 EURO. (Vor mai fi si cheltuieli complementare: lichid de racire, ulei, spagi, drumuri). TI SE PARE CUNOSCUT PRETUL?

Link to comment
Share on other sites

Chiulasa inseamna: Planat chiulasa, schimbat garnituri, schimbat semeringuri supape, lustruit supape... Aproximativ 300 euro cu tot cu manopera. Debitmetru de 2.5 aproximativ 200 euro unul bun.Kit ambreaj de la 780 RON nou nout plus 100-150 euromontat... Filtre aproximativ 250 Ron. Daca iti arde siguranta geamurile atunci probabil ai un scurt pe instalatie sau un motoras cu bobina in scurt, aproximativ 250ron reparatia . Consolidat fete de usi aproximativ 100 Ron. Verifica si vascocuplajul si cureaua de la alternator. Aproximativ 450 ron vascocuplajul si 120 ron cureaua de alternator.

DACA FACI UN CALCUL AJUNGI CU MASINA EXACT LA 5700 EURO. (Vor mai fi si cheltuieli complementare: lichid de racire, ulei, spagi, drumuri). TI SE PARE CUNOSCUT PRETUL?

182865[/snapback]

 

 

macar are computer de bord .. are clima .. are abs :blink:) are mia mult si arata si bine :) oricum success la vanzarea ta :)

Link to comment
Share on other sites

Eu nu o mai vand. Si a mea are ABS, computer de bord si dublu climatronic. A fost vb de o zi de munca. :blink:

183011[/snapback]

 

 

lasa ca are .. ca i`ai pus tu .. una e sa faci modificari si alta e sa aiba din fabrica .. bine puse :) oricum sa itzi mearga bine si sa nu ai probleme cu ea :)

Link to comment
Share on other sites

lasa ca are .. ca i`ai pus tu .. una e sa faci modificari si alta e sa aiba din fabrica .. bine puse :blink: oricum sa itzi mearga bine si sa nu ai probleme cu ea :)

183109[/snapback]

 

Avea si inainte dar erau dezactivate nefiind functionale. Dog... Degeaba incerci sa ma ataci, ideea este ca ti-am spus ca la 4500 NICIODATA nu cumperi un E36 in stare buna de functionare.

Link to comment
Share on other sites

Avea si inainte dar erau dezactivate nefiind functionale. Dog... Degeaba incerci sa ma ataci, ideea este ca ti-am spus ca la 4500 NICIODATA nu cumperi un E36  in stare buna de functionare.

183196[/snapback]

tu crezi ca DOG nu stia deja asta? stia dar se amagea singur ca isi cumpara ceva mai ieftin :blink:

stii bine ca nu este singurul care gandeste asa, toti am fost pusi in situatia asta (mai mult sau mai putin)

 

 

ps: DOG sper sa nu te simti jignit cu ceva, nu asta este intentia mea

Link to comment
Share on other sites

tu crezi ca DOG nu stia deja asta? stia dar se amagea singur ca isi cumpara ceva mai ieftin :blink:

stii bine ca nu este singurul care gandeste asa, toti am fost pusi in situatia asta (mai mult sau mai putin)

ps: DOG sper sa nu te simti jignit cu ceva, nu asta este intentia mea

183215[/snapback]

 

Pai eu am spus din experienta. La fel am gandit si eu. La fel, sper sa nu fiu interpretat gresit. Ca membru al familiei BMW , sper sa fie multumit de masinuta lui,pentru ca stiu cum e sa ai acelgust amar. DOG. Nu ne intelege gresit. Multa bafta si te asteptam cu intrebari! :)

Link to comment
Share on other sites

Am cumparat eu, astazi, cleme pentru fetele de la usi.

Am gasit in targul Vitan, si costa 3.000 lei una !

Atentie, ca unii le vand si cu 10.000 lei una.

Eu am avut norocul sa gasesc identice cu cele de pe masina mea !  :)

Acum, nu stiu daca cele existente la mine pe masina sunt originale !!!  :blink:

182397[/snapback]

 

 

Mi-am cumparat 4 tipuri de cleme si nu se potrivesc de nici un fel... Tie ti s-au potrivit din prima? Unde mai exact in vitan ai gasit? La mine clemele sunt dreptunghiulare si intra pe o shina si au shi un fel de camasha din cauciuc ... iti pare cunoscut modelul ?

Ce am cumparat eu erau aproxinativ rotunde si erau mai mici decat gaura din usa...

Edited by the_rifle
Link to comment
Share on other sites

Eu am luat una stricata si am cautat cleme exact ca aceea.

Din pacate, nu m-am apucat sa le pun, pentru ca nu am avut timp.

 

Cum intri in targ, in partea dreapta sunt niste alei pe care se afla niste magazine !

Vand aia de toate, ledu-uri, autocolante, embleme de masini, huse auto etc !

Daca stii unde sunt aia cu boxe, casetofoane de masina, subwoofer-e... nu trebuie decat sa te uiti pe la tarabele din zona.

Poti sa te duci si in cursul saptamanii, ca "ie" baietii acolo ! :blink:

Edited by SlowDeath
Link to comment
Share on other sites

Mi-am cumparat 4 tipuri de cleme si nu se potrivesc de nici un fel... Tie ti s-au potrivit din prima? Unde mai exact in vitan ai gasit? La mine clemele sunt dreptunghiulare si intra pe o shina si au shi un fel de camasha din cauciuc ... iti pare cunoscut modelul ?

Ce am cumparat eu erau aproxinativ rotunde si erau mai mici decat gaura din usa...

183273[/snapback]

alea dreptunghiulare seamana cu astea din poza?

daca da, astea sunt de prins bandouri

post-632-1169586755_thumb.jpg

post-632-1169586773_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ai sa razi, am si eu 2 din alea pe usa... dar din lipsa de imaginatie stau acolo, ghici de la ce masina sunt?:) 

clemele alea sunt de la MATIZ  :blink:  :)  :)

183379[/snapback]

 

E posibil, sa le foloseasca si Matizul !

Dar, pe eBay, unde le vinde ala, pe alea rotunde, zice asa:

They are interior door panel fasteners for BMW E36 E38 E39 Z3 M3.

Replaces the BMW part number 51-41-1-973-500.

 

Am mai gasit, si d'alea dreptunghiulare, si ala care le vinde si pe alea rotunde si pe astea dreptunghiulare, zice la astea dreptunghiulare:

They are upper sill cover fasteners for BMW 3E30 5E34 7E32 7E33 7E38 8E31.

Replaces the BMW part number 5147-1-840-961.

Edited by SlowDeath
Link to comment
Share on other sites

E posibil, sa le foloseasca si Matizul !

Dar, pe eBay, unde le vinde ala, pe alea rotunde, zice asa:

They are interior door panel fasteners for BMW E36 E38 E39 Z3 M3.

Replaces the BMW part number 51-41-1-973-500.

 

Am mai gasit, si d'alea dreptunghiulare, si ala care le vinde si pe alea rotunde si pe astea dreptunghiulare, zice la astea dreptunghiulare:

They are upper sill cover fasteners for BMW 3E30 5E34 7E32 7E33 7E38 8E31.

Replaces the BMW part number 5147-1-840-961.

183401[/snapback]

 

Alea de la alexutzu sunt !!!! Yes !!! M-am scos....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.