Jump to content

Vreau sa imi iau o pisicuta


dog

Recommended Posts

E posibil, sa le foloseasca si Matizul !

Dar, pe eBay, unde le vinde ala, pe alea rotunde, zice asa:

They are interior door panel fasteners for BMW E36 E38 E39 Z3 M3.

Replaces the BMW part number 51-41-1-973-500.

 

Am mai gasit, si d'alea dreptunghiulare, si ala care le vinde si pe alea rotunde si pe astea dreptunghiulare, zice la astea dreptunghiulare:

They are upper sill cover fasteners for BMW 3E30 5E34 7E32 7E33 7E38 8E31.

Replaces the BMW part number 5147-1-840-961.

183401[/snapback]

 

 

 

.... Fuck la dracu da' ce pretz porcos... :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pai, de ce nu ai spus ca este vorba de bandourile de pe usa !

Eu ziceam de clemele care prind fetzele de usa ! :blink:

Dar, lasa... ca si eu am nevoie de clemele alea pentru bandouri !  :)

183410[/snapback]

 

 

Da si de-alea am nevoie dar de-alea inca n-am cautat... :) Zici ca sunt in Vitan :) Am cautat una le-am gasit pe amandoua... :)

Link to comment
Share on other sites

tu crezi ca DOG nu stia deja asta? stia dar se amagea singur ca isi cumpara ceva mai ieftin :blink:

stii bine ca nu este singurul care gandeste asa, toti am fost pusi in situatia asta (mai mult sau mai putin)

ps: DOG sper sa nu te simti jignit cu ceva, nu asta este intentia mea

183215[/snapback]

 

nu mai .. da oricum nu am facut ceva nasol .. debitmetru l`am gasit ..:) in rest e ok :)

Link to comment
Share on other sites

Excitate, si mai mult ! :blink:

Le-am gasit si pe astea pentru bandouri, pe eBay !

Uite, ce zice ala:

you are looking at a set of four genuine , new and unfitted bmw e46, and e36, exterior door moulding trim clips,they fit all the older e36, 3 series models and for the e46, only the coupe and cabrio.if your trim is hanging off these are for you.each clip is approx 4 x 3 cms (makes them easy to identify)they come complete with the little rubber hats that go into the bodywork....good luck

Edited by SlowDeath
Link to comment
Share on other sites

Dupa astea de bandouri, nu m-am uitat in Vitan, dar e un magazin care vinde piese numai pentru Daewoo, chiar langa serviciul meu !

Asa ca o sa dau o fuga maine pe la ei, sa le fac o intrebare despre bandourile lor !  :)

183440[/snapback]

 

 

Sa zici si pe forum ce ai facut ... :blink: Unde e serviciul tau ? Ca poate ma duc sa-mi cumpar si eu...

Link to comment
Share on other sites

I-a ziceti-mi si mie asa de aproximatie....

Cat consuma o pisica 318 cu motor de 1.8 m40??

 

In regim de mers "mosnegeste" in oras si afara....

 

Si sport orash, afara...

183639[/snapback]

10-oras 8-afara, in cel mai bun caz, iar sport cred ca ia si 14 in oras

Edited by 77NFS
Link to comment
Share on other sites

salut. am luat un debitmetru .. mi l`o trimis cineva .. cica e de 325 i coupe .. dar are alta mufa fatza de debitmetru meu

 

poze

 

debitmetru meu are mai multe mufe .. 7 ala are 4 :)

 

stie cineva .. ? :)

183689[/snapback]

 

Here we go! Mergi la mica publicitate, sunt convins ca ai sa gasesti! Ala nu se va potrivi. :blink:

Link to comment
Share on other sites

ma nene ca sa ne lamurim, poza aia care am pus-o eu este o CLEMA DE PRINDERE DE BANDOU LA UN BMW E36

 

alea rotunde care le-a pus SLOWDEATH sunt de matiz

 

eu am cumparat 7 cleme ORIGINALE BMW pentru bandou de la AUGSBURG, 29 de mii bucata in 4-5 zile

iar cele de fete de usi sunt 10-15 mii bucata, nu mai imi aduc aminte sigur, dar sunt 100% sigur ca nu depasesc 20 de mii, tot asa in 4-5 zile

mai ieftine de atat ORIGINALE nu gasiti, sunt la pretul de pe real-oem

Link to comment
Share on other sites

S-or folosi si la Matiz, nu zic nu, cu toate ca ala de pe eBay zice la ce BMW-uri se folosesc !

Ideea e ca, eu pe niste chestii de plastic, cum ar fi aceste cleme, prefer sa le iau cu 3.000 lei/bucata decat cu 10.000-20.000 lei/bucata de la Augsburg.

Cu ce naiba sunt mai bune, alea de la Augsburg, sau hai sa zicem, originale BMW, decat astealalte din targ, incat sa-si merite pretul ala ?

Sunt curios cat costa la Bavaria !

 

PS. Eu intelesesem ca the_rifle, vroia cleme pentru fete de usi, ca despre asta se discuta mai sus, si eu i-am aratat ce cleme am gasit si cumparat din Vitan.

Dar, el vroia pentru bandourile de pe usi, care intradevar arata ca cele puse de tine !

Pana la urma, clemele mele sunt pentru fetele de usi BMW E36 sau sunt de Matiz ?

Zi-mi, ca sa stiu... ca poate iar ma trezesc cu vreo improvizatie a vechiului proprietar ! :blink:

Link to comment
Share on other sites

ma nene ca sa ne lamurim, poza aia care am pus-o eu este o CLEMA DE PRINDERE DE BANDOU LA UN BMW E36

 

alea rotunde care le-a pus SLOWDEATH sunt de matiz

 

eu am cumparat 7 cleme ORIGINALE BMW pentru bandou de la AUGSBURG, 29 de mii bucata in 4-5 zile

iar cele de fete de usi sunt 10-15 mii bucata, nu mai imi aduc aminte sigur, dar sunt 100% sigur ca nu depasesc 20 de mii, tot asa in 4-5 zile

mai ieftine de atat ORIGINALE nu gasiti, sunt la pretul de pe real-oem

183835[/snapback]

 

 

Merci Alexutzu ! O sa-mi cumpar de la augsburg.... Ma ashteptam ca cele de bmw cu tot cu transport sa fie 4-5 euro bucata si-mi parea prea scump dar la pretztul care l-ai zis tu e ok...

Edited by the_rifle
Link to comment
Share on other sites

SlowDeath eu din cate imi aduc aminte cand am dat jos fetele de usi aveau niste cleme ceva mai mari (mai lungi) iar in partea unde intrau in fetele de usi aveau un mic filet, sper sa nu imi aduc aminte gresit

 

 

ps: SI EU prefer sa dau 3mii in loc de 20 pe niste cleme, doar ca nu am gasit altele care sa se potriveasca

de exemplu la mine la usa, clemele de la matiz au rost doar de ghidaj nicidecum de prindere, sunt prea mici

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.