Jump to content

Vand BMW 330Ci e46 Individual Full Options


Marius Pdm

Recommended Posts

Tu vezi ca are perdeluta. Senzori nu.

 

 

 

 

Mi-a soptit o pasarica.

Scuza-ma, dar imi amintesc vag ca tu negai vehement adaptarile in timp ale masinii.

 

" The second generation of the ZF 6HP 6-speed transmission, that entered production only in 2006, defines standards that are hard to top: reaction times faster than human perception, direct engine linkage by early-stage torque converter lock-up and intelligent, adaptive control software, that almost reads the driver's intentions from his foot. "

 

vezi ca e nasol cand incepi sa vorbesti cu animale, cica se lasa cu interzicerea unor drepturi :)

 

si nu inteleg partea a doua a afirmatiei, nu textul in engleza, ca sunt poliglot, ci inputul tau.

Link to comment
Share on other sites

Nu sunt samsar de masini si nu incerc sa fac vreun profit de pe urma acestei masini. Eu am cumparat masina la 43.000 mile asta insemnand vreo 67k km. Mirosea a nou cand intrai in ea, mirosul specific de piele. Am dat £9600 cash pe ea la momentul acela. Ulterior am vazut pe ebay.co.uk o masina identica doar ca era din 2004, decapotabila in rest exact la fel, culoare dotari etc, dar la pretul de 14.999 GBP. Ce'i drept vanzatorul era dealer de masini si pretul clar era exagerat. L-am contactat cu intrebari subtile si mi s-a spus ca s-au fabricat doar 2 masini in toata Marea Britanie cu specificatiile astea. Masina a fost facuta pe comanda de catre un angajat al unei reprezentante BMW UK. Nu incerc sa pacalesc pe nimeni dar stiu ce masina am cumparat si cum a fost intretinuta. Si nu mai pun la calcule banii care i-am cheltuit ulterior, jante, cauciucuri, evacuare, soft motor + cutie viteze, angel eyes, xenon ( ce-i drept aftermarket dar de foarte buna calitate), taxa inmatriculare 10.800 RON (astia probabil o sa ii recuperez). Cred ca pretul e rezonabil,, in legatura cu volanul pe partea dreapta se pot face modificarile necesare la Cluj ca la carte cu aprox €1300, dar pe mine acest lucru nu ma deranjeaza, consider inutila astfel de modificare, am locuit in anglia din 2007 si sunt obisnuit cu covrigul :).

din pacate nimeni nu mai tine cont cat ai dat pe masina si cat ai bagat in ea,toata lumea se uita la ce e pe piata si compara cu preturile de acum,cum a zis un coleg poate daca era cu volanul pe partea "buna" merita banii.Desi si atunci e posibil sa fi avut probleme in a gasi cumparator

 

edit:

http://www.autovit.ro/bmw-330-C26268250.html

 

pe autovit vad ca o dai mai ieftin,de ce?

Link to comment
Share on other sites

Full options fara xenon din fabrica ? Fara senzori in pneuri ? Ma amuzi.

 

Masina este prin coclauri, sigur nu stai pe acolo, iar dupa o simpla privire la temperatura, as banui ca ai problema cu termostatul.

 

Pedale chioare, nici macar cauciucul pe frana.

 

 

Daca este sa fac analiza pe numarul tau de inmatriculare, sigur te crezi un "vanzator".

 

Dar, macar este Individual.

 

Soft Napa Champagne cu Brass Metalic exterior.

 

Edit: Sa nu fie WLF suparat. Probabil trebuie schimbata canapeaua si sunt bani multi.

Cred ca te cam inseala privirea in legatura cu termostatul. Pedala de frana are acum cauciuc, unele poze sunt mai vechi (Toamna tarzie a anului trecut). Batranelul care a decedat avea un handicap la picior, masina era trecuta in taxare ca Disabled (Handicapat). Ulterior cauciucul a fost montat la reprezentanta, asta la indemnul celor de la MOT (inspectia tehnica). Nu vad rostul comentariilor tale, arunci pareri aiurea. Inainte de a trage concluzii referitoare la masina poti intreba ce are in regula si ce nu. Cu siguranta te voi lamuri la toate detaliile. Sanatate!

 

din pacate nimeni nu mai tine cont cat ai dat pe masina si cat ai bagat in ea,toata lumea se uita la ce e pe piata si compara cu preturile de acum,cum a zis un coleg poate daca era cu volanul pe partea "buna" merita banii.Desi si atunci e posibil sa fi avut probleme in a gasi cumparator

 

edit:

http://www.autovit.ro/bmw-330-C26268250.html

 

pe autovit vad ca o dai mai ieftin,de ce?

 

Am spus ca pretul este usor Negociabil. Bat spre €9000. E mare diferenta? Nu am spus pret fix 9050 sau 9200.

Link to comment
Share on other sites

marius, cine vrea masina o cumpara nu e treaba nimanui cat ai dat tu pe ea sau cu cat o dai, e masina ta, tu ii faci pret, mai bine ignora comentariile ...

spor la vanzare, masina este superba ;)

PS: macar de ar avea si ei cei care comenteaza ironic, se stiu ei cine pre bine ;)

Link to comment
Share on other sites

Putin offtopic sau poate ajuta la vanzare, eu mai merg pe la Otto si cand n-am treaba cu masina. Deobicei lucreaza doar pe una odata, prin vara era un E65 absolut gol inauntru si extrem de multa cablaraie langa. Pt poze PM. Ieri erau 2 masini la care lucrau.

 

Apropo WLF, Mircea nu si-a mai dat coupeul, tot cu ala e, retin ca s-a vorbit de el pe forum mai de mult cand era pe autovit.

Link to comment
Share on other sites

:excl: 7. Initiatorul topicului poate da un singur UP la 7 zile de la ultima sa postare. Nu se admit UP-uri date mai repede de 7 zile de la ultima postare sau UP-uri date de catre alta persoana decat initiatorul topicului. Exceptia UP-ul la 7 zile va fi permis doar atunci cand initiatorul doreste sa scada 10% din pret. Daca se da UP inainte de cele 7 zile topicul va fi inchis 10 zile. Sunt considerate UP-uri si actualizarile de stocuri, noi produse, sau postarea de poze in intervalul celor 7 zile. Din acest motiv, topicurile trebuie sa contina cat mai multe informatii inca de la deschiderea lor.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.