Jump to content

DIY retrofit bixenon Morimoto H1


X X L

Recommended Posts

eu am vb cu cineva care le aduce la 520 lei ambele (kitul Morimoto si kitul xenon H1)...

 

daca exista doritori, sa imi spuneti... trebuie sa fie minim 5 bucati :pardon:

 

Vad ca se face si reclama pe topicul asta. Pe mine unul nu ma deranjeaza dar cam dezinformati in ceea ce priveste "cel mai OK pret" practicat de user-ul tot amintit.

 

Este un topic de DIY si cred ca ar trebui sa ramana asa.

e adevarat dar la fel de adevarat este ca trebuie sa gasim si cel mai bun pret pt membrii forumului...

Link to comment
Share on other sites

CatuXXX : eu am specificat userul respectiv si pretul lui deoarece doar de la el am luat si mai aveam 2 variante mai scumpe.

userul respectiv care te tot deranjeaza este VANZATOR AUTORIZAT PE BMWCLUB . deci plateste pentru reclama aici si are tot dreptul sa fie pomenit si mentionat.

in schimb linkuri catre alti comercianti nu ar trebui sa apara fara plata unei taxe.

deci interventia ta pe acest subiect este NULA !

Link to comment
Share on other sites

in schimb linkuri catre alti comercianti nu ar trebui sa apara fara plata unei taxe.

ei hai, ca se exagereaza... aia habar n-au ca le pune cineva linkul spre produs pe forumul nostru, sa fim seriosi...

 

topicul trebuie sa ramana deschis oricaror comentarii de ordin tehnic, dar si despre preturile cele mai bune la componente, asa e peste tot in lumea asta... nu trebuie sa devenim rigizi :rolleyes:

 

offtopic-ul nu are ce cauta, intradevar, aici... :aww:

Link to comment
Share on other sites

Da, ai dreptate dar doar pe jumatate. Este vanzator autorizat si plateste pentru asta. Publicitatea insa nu inseamna "trimitereea celor interesati catre el". Eu nu am pus link-uri, daca se facea un topic gen "de unde cumpar......?" as fi pus. Plus ca el nu are cel mai bun pret, daca l-ar fi avut sincer nu as mai fi scris nimic.

 

Am avut acea interventie pentru ca nu mi s-a parut fair play.

Link to comment
Share on other sites

 

luminozitatea nu e chiar asa de mult afectata... totusi FX-R este in opinia mea cel mai bun

 

 

 

Inseamna ca sint cam pistoale cu apa atunci. Cel putin in opinia mea FX-R sint rebuturi. Am montat pana acum 3 seturi de FX-R luate de aici de pe forum si toate au fost praf, stiu ca am pus si poze mai demult. Eu unul nu mi-as pune asa ceva in faruri. Mai bine ceva second dar bune, Hella, Bosch sau Valeo.

Link to comment
Share on other sites

In mod normal astea nu ar trebui sa aiba probleme cu oglinda , aceasta fiind metalica nu se arde ca cea oem care este de plastic. Nu am auzit pe nimeni sa fi pus la alta masina inafara de e46 dar cu putina indemanare cred ca pui si pe stopuri :thumbsup:

L.E. mi-am adus aminte ca a pus sorin golf3 cabrio pe un e90 fara xenon

Edited by Gicone
Link to comment
Share on other sites

Eu zic ca cel mai bun retrofit e cu lupe de pe faruri de e90,nu am auzit probleme cu aceste lupe si merg in faruri de e46 fara modificari ...cica ar fi plug and play.

 

Problema e sa gasesti lupele la un pret decent,ceva faruri din dezmembrari,cu cleme rupte...

Link to comment
Share on other sites

Proiectoarele acestea au probleme cu oglinda ?

Si daca se pot adauga in orice model de far

G, nu au probleme cu oglinda, pt ca e metalica...

 

Eu zic ca cel mai bun retrofit e cu lupe de pe faruri de e90,nu am auzit probleme cu aceste lupe si merg in faruri de e46 fara modificari ...cica ar fi plug and play.

e PLUG & PLAY doar daca ai avut faruri cu lupa OEM, daca nu, nu potio pune proiectoare de E90 pe faruri simple de E46, garantat !

 

la farurile de E46 cu lupa OEM, insa, nu poti pune Morimoto (fara improvizatii) :pardon:

 

solutia la acestea ramane FX-R...

Link to comment
Share on other sites

bank_x : 99 euro lupe + kitul xenon = mai mare ca ofertele anterior mentionate

 

puneti preturi doar daca sunt mai bune decat ceva anterior gasite !!!!!!! instalatia completa lupe + xenon !

 

torelo : ar fi o initiativa buna.... dar din pacate o sa te traga adminu de urechi si te va pune la plata unei taxe de smecher :)

Edited by RobyS
Link to comment
Share on other sites

Daca scrii ceva din experienta proprie, pretuti gasite sau alte servicii este OK.

 

Daca iti faci singur reclama, exista sectiune dedicata.

 

din experienta proprie am testat mai multe si preturile au fost mai mari ... pana am gasit un pret convenabil

 

baietii cauta un pret bun ... eu vroiam sa il ofer special pentru forum , fata de pretul meu de pe site ( inclusiv montaj daca este nevoie )

Link to comment
Share on other sites

pai hai spune... nu ne mai fierbe :p

 

eu am gasit printr-un amic la 520 lei / set complet (inclusiv kitul xenon), cu conditia ca in comanda sa fie min 5 seturi...

 

eu am vb cu cineva care le aduce la 520 lei ambele (kitul Morimoto si kitul xenon H1)...

 

daca exista doritori, sa imi spuneti... trebuie sa fie minim 5 bucati :pardon:

 

daca il scoti tot asa , e ok, daca nu... :huh:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.