Jump to content

Vand Bmw 530d LCI Automat


Bmw1

Recommended Posts

Motor 3.0 (2993 cmc)235cp 12.2008

Culoare Schwarz 2 (668) Negru Pearleffect

Locatie Calafat Dolj

 

179000 km reali garantat ,aveti seria masinii in poze.

2 proprietari ,unul in Germania, eu in romania

Adusa personal din Germania in aprilie 2012 si inmatriculata in Ro in 09.05.2012

Absolut toate consumabilele schimbate inclusiv uleiul si filtrul din cutie(cumparate de la Groza Dan de aici de pe forum)

 

O vand deoarece intentionez sa- mi cumpar un apartament in Bucuresti si nu imi ajug banii.

 

Pret: 19.800 ff putin negociabil

 

 

- Webasto (incalzire auxiliara cu telecomanda)

- Piele Dakota Integral

- Navigatie Profesionala CIC 3D (harti updatate in reprezentanta)

- Internet

- climatronic bi-zona

- faruri angel-eyes, bi xenon cu sist. spalare

- proiectoare ceata

- iDrive ultima generatie

- oglinzi electrice, incalzite si heliomate

- toate geamurile electrice

- echipare bluetooth pt. Telefon

- modul schimbabil de incarcat telefonul conectat la antena, in cotiera

- senzor de lumina

- senzor de ploaie

- senzori de parcare

- scaune fata cu incalzire si ajustare electrica plus Memorii

- mufa audio auxiliar

- 2 usb

- system audio hi-fi

- volan piele multifunctional

- comenzi vocale

- pilot automat cu functie de franare

- jante originale de aliaj in 5 spite

- 12 airbaguri

 

 

Extra

- 4 cauciucuri de iarna Runflat

- covorase textile

 

http://imageshack.us/a/img201/7748/80277734.jpg

http://imageshack.us/a/img28/2138/12441777.jpg

http://imageshack.us/a/img259/2981/58233175.jpg

http://imageshack.us/a/img337/7823/97567251.jpg

http://imageshack.us/a/img407/1944/41234681.jpg

http://imageshack.us/a/img211/9260/28200965.jpg

Edited by Bmw1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Aproape cheala? Hai sa fim seriosi..inca vreo 5-6dotari si e full.

 

ce sa zic? la exterior unde ma refeream eu, spune tu ce are in plus fata de cel mai chel bmw intalnit de tine. nu m paket, jante pe 17 de serie, nu distronic , nu autoadaptive, nu comfort acces,nu night vision sau xD. e mult rau pana la full.

la interior nu am urmarit ce are: o avea scaune comfort, head-up display, mpaket interior, oglinzi rabatabile el,volan cu reglaj el si incalzit, o avea clima pe spate si incalzire in scaune pe spate, PRO LOGIC7,perdelute el cine stie ce o avea si prin masina?

e masina omului si cere cat vrea pe ea, dar trebuie sa accepte comentarii ca de aia e forum.

Edited by baronu25
Link to comment
Share on other sites

da. pret de f10.

mai e si aproape cheala, cel putin la exterior.

 

 

F10 la pretul asta.... da posibil, depinde cat fumezi... :))))

Accept orice opinie , sigur,despre masina ,e forum, dar tocmai ca este un forum bmw , cred ca toti stim ce este o masina ''cheala'' ,asa ca abtine-te sau citeste lista de optionale :)

Nu am mintit la dotari sau kilometri asa ca nu vad care e prob. iar dotarile pe care le-ai mentionat cresc pretul cum e si logic , iar un seria 5 absolut full options la pretul asta poate numai la samsari cu peste 400.000 km reali(pe bord max 98.000km)

 

optiuni ce tin strict de exterior:) -

 

Bixenon; camera faza lunga automata; partea de sus a parbrizului este verde; narile au flapsuri automate (inchis-deschis) ; geamurile spate negre(optiune de fabrica) ;pachet nichel;jante optionale in 5 spite pe 17(asa erau pe 16) ;suspensie normala(pentru mine e un avantaj,masina e mult mai confortabila comparativ cu una cu packet m care repet pt.mine este mult,mult, prea rigida pe drumurile patriei);parktronic (fata-spate)

 

Pentru schimburi e normal si logic ca pretul sa fie mai mare, la fel cum pentru cash pretul este negociabil(putin ce-i drept).

Link to comment
Share on other sites

Nu e cheala masina, e chiar ok dotata fata de alte e60 dar nici "full" nu e, lista dotarilor unei masini "full" e cel putin dubla fata de a ta.

 

Ideea cu pret mai mare la schimb trebuie aplicata in ambele parti, nu doar la tine, si 11e diferenta cu un e90 mi se pare o aberatie.

 

Cel mai sigur o sa vinzi masina la anul cu -cateva mii, asta doar din cauza atitudinii de rahat.

 

Sa inteleg ca din Iulie pana in Octombrie ai facut doar 2000 de km cu masina ?

Link to comment
Share on other sites

Nu e cheala masina, e chiar ok dotata fata de alte e60 dar nici "full" nu e, lista dotarilor unei masini "full" e cel putin dubla fata de a ta.

 

Ideea cu pret mai mare la schimb trebuie aplicata in ambele parti, nu doar la tine, si 11e diferenta cu un e90 mi se pare o aberatie.

 

Cel mai sigur o sa vinzi masina la anul cu -cateva mii, asta doar din cauza atitudinii de rahat.

 

Sa inteleg ca din Iulie pana in Octombrie ai facut doar 2000 de km cu masina ?

Masina a fost si este folosita ca a doua masina ,si acum pe timp de iarna sta in garaj mai mult pentru ca am alta masina cu care circul iarna, acum are 179.500km

Cand si unde am zis eu ca masina mea e full?

Nu vad unde am avut eu o atitudine de ''rahat'' poate ne luminezi pe toti

Link to comment
Share on other sites

" pentru eventuale schimburi, ma intereseaza doar 120d 163cp(max 2007) sau 320d 163 cp(max 2007) cu km reali, (oricum ii verific) si diferenta de minim 11.000 euro"

 

Mai mult de atat nici nu trebuie sa ai.

In principiu nu as mai vrea inca o masina si diferenta, dar fiind forum de bmw am presupus ca vor fi persoane care vor dori sa dea masini si diferenta la masina mea.Am zis max anul 2007 deci masinile care pot fi oferite la schimb pot fi si din( 2004 120d ,2005 320d), ceea ce face ca diferenta de 11.000eur ceruta de mine fie foarte corecta in eventualitatea unui schimb, plus ca ma mai incarc cu inca o masina de care nu am neaparata nevoie(dupa cum am mai zis am si alta masina)

Link to comment
Share on other sites

:popcorn: Gata ma? S-a inchis conducta de carcotasi? Pff, am sa ma plictisesc iarasi.

 

Masina face banii, spor la vanzare. (eu am dat acum 2 ani, 2010, 17.000 pe E60 si nu era asa dotat ca asta, asa ca.. face banii fara griji)

Multumesc:) ! Si eu sper ca s-a inchis conducta la care faci referire:)O sa fie ''plictiseala'' dar tot raul spre bine :)

Link to comment
Share on other sites

 

optiuni ce tin strict de exterior:) -

 

camera faza lunga automata; Nu e nici o camera. Este un fototranzistor. Mare smecherie nu e.

 

partea de sus a parbrizului este verde; Asta da, merita mentionat.

 

narile au flapsuri automate (inchis-deschis) ; Optiune standard Efficient Dynamics.

 

geamurile spate negre(optiune de fabrica) ; Nici asta nu este spectaculos

 

pachet nichel;jante optionale in 5 spite pe 17(asa erau pe 16) ; Standard.

 

suspensie normala(pentru mine e un avantaj,masina e mult mai confortabila comparativ cu una cu packet m care repet pt.mine este mult,mult, prea rigida pe drumurile patriei); Vrajeala ieftina.

 

parktronic (fata-spate): Optional.

 

 

 

Care-i lista ?

Link to comment
Share on other sites

inteleg, asta inseamna ca ai o masina superdotata si km putini,poti pune cateva poze totusi sa vedem si noi despre ce este vorba :)

 

Pai sigur are mai multe dotari ca a ta, nu imi fac griji de asta :)

 

http://www.bmwclub.ro/forums/topic/84433-vandschimb-bmw-e90-320d

 

E mai vechi, dar esentialul e acolo.

Edited by dooh
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pai sigur are mai multe dotari ca a ta, nu imi fac griji de asta :)

 

http://www.bmwclub.ro/forums/topic/84433-vandschimb-bmw-e90-320d

 

E mai vechi, dar esentialul e acolo.

De buna ce e o ai la vanzare din 2010.

griji poti sa-ti faci la cutia aia cu ulei lifetime :) dar e lifetime ce sa mai, decat bani dati pe ulei mai bine un spoiler ,o bara ,nu?

 

Seria unde ca poate vrea cineva sa verifice km , sau mai bine pune seria sa vedem cu ce dotari a iesit masina pe poarta fabricii dupa vorbim si de km.

 

Dotarile de fabrica sunt dotari de fabrica, end of story!

 

Pachet m si alte dotari gasesc si eu la preturi bune dar prefer sa-mi cumpar alta,din fabrica cu optiunile care mi le doresc, asta e opinia mea si punct.La fel cum pachetul M imi place doar vizual si nu partea de suspensie(prea rigida)

Link to comment
Share on other sites

o RLY?

 

asta e un fel de iarna nu-i ca vara?

Un fel de fiecare cu parerea lui, (nu pot eu sa am o parere buna de piese montate la coltul blocului la nea' Gica langa gard, sau eu stiu pe unde)

Edited by Bmw1
Link to comment
Share on other sites

Bine , nu zic de un set de jante e altceva (nu modifici nimic) etc, ma refer la piese ce presupun modificari electrice,schimbari de navi,arcuri,remap, vopsitorii, improvizatii facute de tot felul de priceputi,etc

 

Adica a mea daca nu are trapa si eu vreau trapa, gata ma apuc de treaba(flexul), nu?:)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.