Jump to content

noul coupe


BeMyWife

Recommended Posts

dupa cate am inteles eu, sunt cam asa in momentul de fata:

pe cupeuri E92 momentan sunt doar325i cel mai mic, dar cred ca or sa bage si 2000 si diesel si benzina.

pe berline la motoarele de 2000 au scazut cilindrea la 1995 de la 2174parca avea pana acum, si sunt in 4cilindri nu in 6 cum erau pana la E90. daca gresesc sa ma corecteze careva.

Link to comment
Share on other sites

eu am ramas masca - luni sau marti, saptamana asta cand erau 2 seria 3 coupe, unu negru, unu argintiu- mergeau in paralel pe magheru ...

 

apoi am mai vazut unu negru prin baneasa spre otopeni....

 

si apropo EXISTA NOUL X5 in ROMANIA ! :blink: sunt 3 bucati !!!

Link to comment
Share on other sites

are cineva ide cam la ce preturi se invart jucariile astea noi??

178031[/snapback]

 

In general pe motor echivalent mai adaugi fix 3000Euro la pretul cip al unei limuzine E90.

Astept si eu sa apara 320D, dar nici ei nu stiu prea exact cand se poate comanda. O data optimista emisa de AB ar fi prin aprilie 2007. :blink:

Edited by Laur
Link to comment
Share on other sites

Steptronic, piele si totusi aer conditionat manual....  :)

178500[/snapback]

 

mie, ca sa fiu sincer, imi place mai bine cum arata rotitele (dar sa fie finute, nu ca la e46 cu aer conditionat, sau ca la passatu' ala mai vechi, cu ditamai rotile de car la aer conditionat) decat niste butoane si un ecranas care sa arate temperatura...la fel cum au fost tendintele in cazul volumului la sistemele audio: mai intai cu potentiometru, de care invarti, apoi cu butoane, ca e electronic (deci cool) apoi cu rotite finute care controleaza nivelul volumului (oldschool) pe dinafara, dar controlul in interior sa fie electronic....mie mi-ar placea sa fie climatizarea cu rotite in loc de butoanele alea de sus/jos... dar tot restul din "backstage" sa fie automat...intelegeti voi conceptul...sa simt eu ca controlez temperatura.. :)

Nu prea am studiat noul treiar, dar am gasit o poza aici: http://www.nnauto.cn/nnauto/supercar/2005/...r-1920x1440.jpg

de unde imi dau seama ca ala cabrio de mai sus e cu manual, iar asta cu control automat...dar cu rotite, cum imi place mie :)..sau ma insel? :blink:

Link to comment
Share on other sites

E39 era deja o clasa mai sus, mai spre limuzina.....e normal..

178548[/snapback]

Pai si noul treiar e cu o clasa mai jos decat cinciarul cel nou, dar are dublu climatronic ca optiune. Ceea ce m-a intrigat, totusi, e ca am vazut dublu climatronic pe un e36...cam cum e in poza asta: http://i1.ebayimg.com/01/i/07/4b/c7/c4_2.JPG ...adica presupun ca e dublu, ca sunt 2 seturi de sageti pt reglarea temperaturii....si acum a aparut si un e90 cu aer conditionat :blink: ..credeam ca nu se mai fabrica asa ceva :)

Nu e asa important, si oricum destul de off-topic, dar mi se pare ciudat.

Link to comment
Share on other sites

Bai frate stie careva daca pe noul 3 coupe o sa apara s-au a aparut si 320 sau cel mai mic o sa fie 325-ul ??

Astept cu interes raspunsurile voastre :blink:

Merci.

176405[/snapback]

 

 

Am vazut broshurile promotionale de la BMW.... CEl mai mic 3er e cel de 2500 cm3...

Edited by the_rifle
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.