Jump to content

E92 325i


ZyZ

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
Helãu evrioãn. Am terminat si concediul; imi pare rau ca am adus vremea urata in Bucuresti. Trebuie sa imi semene si mie ceva, sa ma incadrez in peisaj. Ma bucur ca am ales jantele pe 17 (cu anvelope de iarna), dar cred ca as fi supravietuit si cu cele pe 19. Avem drumuri mult mai bune prin tara decat acum 2-3 ani, mai ales prin zona Sibiului. Va recomand din toata inima zona Orsova-Portile de Fier, e incredibila zona aia. As merge in fiecare week-end fara sa ma plictisesc. In alta ordine de idei, va recomand sa NU alimentati cu benzina de la OMV. Am facut un plin in Hunedoara si imediat ce am terminat benzina si am intrat in cea de OMV, motorul a inceput sa mearga intrerupt si sa moara la ralanti. Am ajuns la Contempo Sibiu si au confirmat ca benzina era de vina. Mi se pare incredibil ca cea mai scumpa benzina sa fie singura cu care am avut vreodata probleme.
Link to comment
Share on other sites

hai frate, cum sa se arda pompa de la motorina ?

 

asa mi s-a spus de la service.

 

in plus de la 60k si pana la 220k+ cu mol evo nu am mai avut probleme(este vorba de pompa de sub prag , caci sunt 3 pompe la mine)

 

am mai patit in Germania probleme cu un plin de la un shell ,granita cu Franta (mi se oprea motorul in mers la 140..) dupa ce am scapat de motorina aia nu au mai fost probleme.

Edited by Krebs
Link to comment
Share on other sites

Nu am facut niciodata consumul la pompa. Ce spune BC-ul, relevant sau nu, e undeva in jur de 8.5 in afara, mers in general la limita celor +50km/h. Prin Bucuresti nu merg cu masina decat foarte rar, de obicei la cumparaturi. Am facut o singura data un consum pe interval de vreo luna si era undeva la 11.5. Mers foarte putin in trafic aglomerat si in genere in rand cu lumea. Nu obisnuiesc sa o avionez, mai ales prin oras. Pentru joaca am Scirocco-ul care e oricum in alta liga. In general, consuma cam cat E46 320i la mers normal. In afara insa consuma si 10l/100km daca e alergata.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.