Jump to content

Schimbul de filtre si ulei la 525D


n_bogdan

Recommended Posts

din germania !

179540[/snapback]

[/quot

 

Exista persoane care aduc la comanda orice din Germania, in general cei care aduc masini. Avantajul este ca tot ce iei este original si costa mai putin decat in Romania ! Daca vrei mai multe detalii, vorbim pe privat !

Link to comment
Share on other sites

Nik ... am cu el 15 mii acum becurile din bord :) mai am 2 aprinse verzi deci ...dar nu ma iau dupa asta ..am sa fac schimb acum la 10 mii mi se pare prea putin la stilul meu de mers :blink: ...oricum am sa postez aici cam cum arata uleiul si filtrele.

 

Bogdan ..pai cred ca tot de la Augsburg le aduce si respectivu magazin :)

Link to comment
Share on other sites

Nik ... am cu el 15 mii acum becurile din bord :) mai am 2 aprinse verzi deci ...dar nu ma iau dupa asta ..am sa fac schimb acum la 10 mii mi se pare prea putin la stilul meu de mers :blink: ...oricum am sa postez aici cam cum arata uleiul si filtrele.

 

 

La conditiile de mers din Romania nu se merge pe longlife. Uleiul se schimba la 10000, ca si filtrul de aer(pe cel de aer eu il schimb la 5000).

Cum adica o sa postezi cum arata uleiul?(iti spun eu - negru dupa 1 minut de functionare)

Link to comment
Share on other sites

Astept parerile vostra in legatura cu locul de unde se pot cumpara cele mai ieftine filtre consumabile la E39 din 2002, 2500 diesel. Filtrele le prefer MANN si uleiul Castrol GTD.

179498[/snapback]

Cel mai ieftin le gasesti la reprezentanta BMW si ai garntia ca sunt si originale.

Link to comment
Share on other sites

Salutare

Sa stiti ca nu e char eftin sa iei consumabile de la reprezentantza

 

niste ex:

 

ulei pt un 525D 2000 1L 5W40 600 mii culmea am luat 7 L si a mai trebuit sa iau 1L pt a ajunge la jumatatea jojei :) sa ma sperii o fi inghtind filtru da char asa 1 L

 

Filtru Ulei 550

 

Filtru aer MANN 1 200

 

Filtre carbon activ pt aer conditionat 1 200 buc trebe 2 :blink:

 

si cred ca as putea continua cu multe.....asta in TM

 

Chiar ma surpeinde citind ca ati luat ulei la 320 ....... si nu numai

 

cred ca am sa apelez si eu la cineva care face Germany :)

 

Urat din partea noastra ca facem asa, ma refer la dealer, sunt deacord ca transportul costa dar dublu ????

Link to comment
Share on other sites

La conditiile de mers din Romania nu se merge pe longlife. Uleiul se schimba la 10000, ca si filtrul de aer(pe cel de aer eu il schimb la 5000).

Cum adica o sa postezi cum arata uleiul?(iti spun eu - negru dupa 1 minut de functionare)

180281[/snapback]

 

Cum adica la conditiile din romania...drumurile proaste afecteaza calitate uleiului? :blink:

Daca cel de la bmw din ROMANIA spun ca in mod normal merge cam 25k km...care e problema?

Link to comment
Share on other sites

clauberty ....deinde de ulei ...ti-am spus era 34 RON L de 5w30 deci e o diferenta ...cat despre filtre sunt si aici tot felul de firme si poducatori.

 

Cred ca Sher se referea la conditiile de mers dintr-un oras mare gen Bucuresti nu si dintr-un orasel ca al meu :) ....plus ca el are benzinar deci turatii mult mai mari ...si in special filtru de are care la ce miezerie e pe la noi cu siguranta trebuie schimbat mai des :blink:

Link to comment
Share on other sites

clauberty ....deinde de ulei ...ti-am spus era 34 RON L de 5w30 deci e o diferenta ...cat despre filtre sunt si aici tot felul de firme si poducatori.

 

Stai un pic eu am vb doar de reprezentantza nu stiu daca ai posibilitatea sa mai alegi firma producatoare de consumabile la reprezentanza :blink:

 

nu pricep "clauberty ....deinde de ulei ..."

 

nu vb doar de acest topic cand zic de consumabile.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.