Jump to content

320 O PISIK FULL TUNING trebuie s-o vand


Honorius

Recommended Posts

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

6000???, o pisicuta din 91 nu o sa faca niciodata banii astia, indiferent cum ar arata, 6000e una de prin 96 cu climatronic si tot pe ea

181178[/snapback]

Eu sunt de parere ca nu conteaza asa mult anul fabricatiei. Mai importanta e starea masinii. Am vazut multe pisicute din 91-92 care aratau mult mai bine decat altele de prin 95-96.

Link to comment
Share on other sites

6000???, o pisicuta din 91 nu o sa faca niciodata banii astia, indiferent cum ar arata, 6000e una de prin 96 cu climatronic si tot pe ea

181178[/snapback]

Tu te-ai mai uitat pe Autovit in ultima vreme? Sa vezi ce jeguri de pisici sunt la 5.000 EUR? Asta de ce n-ar face 6.000? Nu conteaza anul cat starea masinii!

Link to comment
Share on other sites

Tu te-ai mai uitat pe Autovit in ultima vreme? Sa vezi ce jeguri de pisici sunt la 5.000 EUR? Asta de ce n-ar face 6.000? Nu conteaza anul cat starea masinii!

181301[/snapback]

 

Hahahaha...saracele pisici...au boala nu gluma "jeguri".Stiam pe cineva care vindea in iasi un 318 urs cu motor M40.

Link to comment
Share on other sites

Tu te-ai mai uitat pe Autovit in ultima vreme? Sa vezi ce jeguri de pisici sunt la 5.000 EUR? Asta de ce n-ar face 6.000? Nu conteaza anul cat starea masinii!

181301[/snapback]

stai linistit ca sunt la curent cu preturile, dar sa nu crezi ca le si vand la 5000 de euro, dupa cum am mai spus pur si simplu o pisicuta din 91 nu face niciodata 6000, eventual daca prinzi vreo gasca si o dai cu 6000 e f bine

Link to comment
Share on other sites

stai linistit ca sunt la curent cu preturile, dar sa nu crezi ca le si vand la  5000 de euro, dupa cum am mai spus pur si simplu o pisicuta din 91 nu face niciodata 6000, eventual daca prinzi vreo gasca si o dai cu 6000 e f bine

181306[/snapback]

Mi se pare ca te legi degeaba de an. Poate eu am o pisica din 91 si o duc la un tinichigiu profesionist si vopsitor, bag in ea 1.500 EUR si fac tabla si vopseaua sa arate ca at cand iesit din fabrica...poate nici nu s-a mers mult cu ea...poate are si pachet M si dublu clima, etc

Si atunci de ce sa nu cer pe ea cat face? CA E DIN '91, nu? Si prefer sa iau una din 96 chiar daca SUNT CONSTIENT ca e mai proasta ca aia din '91 doar din cauza PREJUDECATILOR. Aia e din '91, DECI NU CONTEAZA ca s-au bagat in ea 4.000 EUR in ultimii 3 ani PENTRU ca e din 91 si deci trebuie sa o dau in 4.000. :blink:

Come on...

S-a vandut un urs restaurat si in stare buna din 86 cu 4.500 EUR. Dupa un anumit numar de ani conteaza STAREA MASINII si efectiv nu mai conteaza anul (masini > 10 ani)

Eu am un BMW de pe la sfarsitul lui 95 (E36) si arata mai bine ca unele din 97. Asta pentru ca a fost o masina FOARTE ingrijita. Cand o dau ar trebui sa o dau pe nimic doar pentru ca e din 95 si aia e din 97?

Ar fi mult de discutat pe tema asta!

Link to comment
Share on other sites

foarte corect Alexxx,ma bucur ca esti foarte obiectiv.Intradevar de ce o pisica din 91 care este intr-o stare perfecta ar valora mai putin ca si una din 95.....

din pacate la noi se pune foarte mult valoarea pe an si nu pe starea tehnica si optica....

La orice ora aleg o masina intretinuta din toate punctele de vedere mai veche ca si una noua

Iar despre NFS ce pot sa zzic:Mai bine nu ai insela cilentzii cum ca masina e din 92 si ea e din 91....stii la ce ma refer...

Link to comment
Share on other sites

fiecare cu parerea lui, nu neg ca o pisicuta din 91 poate sa arate impecabil, doar ca eu unu nu as da 6000 pe ea nici daca ar fi avion

181472[/snapback]

Ca sa incheiam discutia sa nu mai stricam topicul omului, asta se numeste prejudecata. Era cineva pe aici cu un 320IS E30 motor M power si care arata PERFECT, masina fiind din 88 parca. E, eu as da si 6.000 EUR pe masina aia, chiar daca e din 88 (deci are 19 ani...vai 19 ani).

Link to comment
Share on other sites

oricum preturile de la noi nu sunt reale, uita-te in germania sau in orice tara civilizata sa vezi ca o sa gasesti asa ceva de la 500-1000 euro

181308[/snapback]

 

 

 

Sincer la banii astia iti poti lua lejer o rapandula de Dacie poate dar totusi sa fim realisti ca deja ai ineceput sa faci comparatii eronate rau de tot :blink:

Tu aduci in discutie Germania care poate ca nu cunosti ce este acolo real!!pentru ca nu o sa iei tu E36 stare buna la banii astia niciodata.

Link to comment
Share on other sites

observ ca toti care aveti e36 va ofticati cand spun ca preturile la e36 sunt supraevaluate, care sa fim sincer sunt deja destul de vechi, si eu am avut e36 dar sunt totusi realist cand e vb de preturi

181822[/snapback]

 

 

In comparatie cu ce iti par supra evaluate preturile la e36 ? Un urs poate sa fie si 4000 daca il gasesti la un nebun iar o dacie "zambetu' lu' Iliescu" e 150 de milioane... Mie nu-mi par deloc mari preturile la e36 !

 

Tu cat ai vrea sa fie un e36 in conditiile astea?

Link to comment
Share on other sites

observ ca toti care aveti e36 va ofticati cand spun ca preturile la e36 sunt supraevaluate, care sa fim sincer sunt deja destul de vechi, si eu am avut e36 dar sunt totusi realist cand e vb de preturi

181822[/snapback]

 

 

E36 si veche asa cum zici tu tot are pret, in primul rand daca intradevar esti cunoscator BMW nu cumperi anul de fabricatie ci masina in sine si aici sunt multi factori de evaluare etc.

Daca incerci sa achizitionezi o masina la noi in tara cu mentalitatea asta cred ca o sa gasesti numai tepe la bani putini.

In Bucuresti numai eu cunosc cateva E36 care ingroapa multe masini de acum incolo si care sigur fac undeva intre 7000 si 8000 E asa ca numai zice tu ca sunt preturile supraevoluate.Si in Germania daca te duci sa iei E36 sunt intre 4000-5000E masini bune.

Apropo daca E36 1991 face maxim 1000E un E46 din 1999 cat face? totusi are 8 ani NU?poate 4500E e bine?

Link to comment
Share on other sites

Eu de cativa ani am urmarit preturile la e36 la noi, ce sa zic pe langa cateva masini(Vectra A, Audi 80,Passat-ul din '90, etc.) e36 si-a pastrat f bine pretul de vanzare. Pretul a ramas neschimbat dar peste masini se vede cum a trecut timpul.
Link to comment
Share on other sites

an fab.1991 , servo,ABS,centralizata,alarma,geamuri electrice,trapa electrica, tunning : pachet complet M (spoiler fata/spate,praguri, oglinzi) capota BADLOOK ,inele cromate ceasuti bord, schimbator viteze HAMMAN , pedale si frina de mana SIMONI RACING , angel eyes , stopuri negre , jante pe18' , suspensie completa KONI , evacuare REMUS ....... multe piese schimbate recent ..... masina se afla intr-o stare aproape impecabile singurele probleme fiind : spoileru fata crapat putin , parbriz spart si portbagajul cu gauri in urma scoaterii eleronului.....

NU STIU CAT SA CER PE EA ..... POATE IMI DA-TI O IDEE SAU EVENTUAL POATE APARE VREO OFERTA TENTANTA SI ECHITABILA

180190[/snapback]

 

 

E mashina care are insertzii de mahon pe usi luate de pe seria 7 ?

Link to comment
Share on other sites

prietene nu te supara dar cred ca traiesti pe alta lume

182195[/snapback]

 

Omul este foarte realist.Priveste un e36 la 3800 si da-ti cu parerea. Asta e doar un exemplu. La 5000 euro gasesti si M3 E36(evident asta nu poate fi ok, dar, gasesti)

 

http://www.autoscout24.de/home/index/detai...tsg_detail_bild

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.