Jump to content

Un boschetar beat a avariat 23 de masini


gugulete

Recommended Posts

As fi ipocrit ......... mi se pare o prostie...

Nu prea am inteles ce-ai vrut sa spui, am retinut doar ceva cu presa manuala. Intamplator, am vazut topicul cu service-ul baiatului. Si l-a facut singur intr-o cladire veche, unde a investit ceva munca si bani. Ce ai fi vrut, sa aiba echipamente ultima generatie? Oricum, el invarte de roata de la presa, nu tu. Sunt convins ca in timp, isi va achizitiona si o presa hidraulica.

Link to comment
Share on other sites

La el in Italia poate sunt de 2 lei !

 

 

Da ma, pt mine chestii deastea de furat 2 carnati dintr-un chiosc sunt furturi de 2 lei. Cand unul fuge si-i smulge lantul de la gat omului, la fel sunt nimicuri, binenteles ca si ele sunt de condamnat si trebuie sa fie pedepsite ca atare. Furturi si inselaciuni adevarate sunt alea care le fac aia mari de se lasa cu repercursiuni asupra unui popor intreg sau a unei tari...si exemplul il avem sub ochii nostri si ne lovim de el in fiecare zi. Dar tu cand omori pe cineva si nu faci o zi de puscarie, deja ceva nu functioneaza in tara respectiva...sau functioneaza doar intr-o singura directie!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nu prea am inteles ce-ai vrut sa spui, am retinut doar ceva cu presa manuala. Intamplator, am vazut topicul cu service-ul baiatului. Si l-a facut singur intr-o cladire veche, unde a investit ceva munca si bani. Ce ai fi vrut, sa aiba echipamente ultima generatie? Oricum, el invarte de roata de la presa, nu tu. Sunt convins ca in timp, isi va achizitiona si o presa hidraulica.

Era vorba de o neintelegere, si mi-am cerut scuze, dar vad ca tu esti mai lent, probabil fiind vineri seara esti obosit...

 

nu stiu cum se face,dar oriunde apare KIP hop si scandalul.

 

gugulete,te rog sa i dai report.e topicul tau.

Nu ma bag eu in problemele vosatre, iar daca ai impresia ca nu am invatat mistourile care se fac noilor veniti te inseli...

Edited by gugulete
Link to comment
Share on other sites

Dar tu cand omori pe cineva si nu faci o zi de puscarie, deja ceva nu functioneaza in tara respectiva...sau functioneaza doar intr-o singura directie!!!

In orice tara din UE se face diferenta intre omor calificat si omor din culpa, de ce nu intelegi?

Link to comment
Share on other sites

In orice tara din UE se face diferenta intre omor calificat si omor din culpa, de ce nu intelegi?

 

 

Perfect deacord, spune-mi si mie incadrarea pt omor din culpa....

P.S. Nu am spus niciunde ca trebiue invinuit pt omor calificat, si sunt deacord cu voi ca omul nu a vrut sa omoare pe cineva, dar totusi aia au murit din vina lui, eee, pt vina aia pe care o are ar trebui pedepsit dar nu cu suspendare....suspendarea pt mine inseamna a fi achitat.

Link to comment
Share on other sites

Tu sa ne spui!

Si-au dat intalnire mascotele forumului pe topic-ul asta... :popcorn:

Distractie placuta...

 

ps: Nu ma refeream la tine KIP ci la cei doi de mai sus care deja sunt celebri.

(La gender am trecut Female in gluma, atunci cand am scos si locatia, ca unul mai ingust la minte se legase de mine datorita acelei locatii, nu ca vezi doamne mi-ar fi frica de cineva, ca pe forumuri toti sunt smardoi (inclusiv cei doi), dar in viata reala e mai greu... (daca intelegi)

Edited by gugulete
Link to comment
Share on other sites

Perfect deacord, spune-mi si mie incadrarea pt omor din culpa....

P.S. Nu am spus niciunde ca trebiue invinuit pt omor calificat, si sunt deacord cu voi ca omul nu a vrut sa omoare pe cineva, dar totusi aia au murit din vina lui, eee, pt vina aia pe care o are ar trebui pedepsit dar nu cu suspendare....suspendarea pt mine inseamna a fi achitat.

 

Culpa cu prevedere reprezinta acea modalitate a culpei in care faptuitorul prevede rezultatul faptei sale dar nu urmareste si nici nu-l accepta, considerand fara temei ca nu se va produce. Este asa-numita culpa previziune sau temeritate.

Dintre faptele ce pot fi savarasite cu aceasta forma de vinovatie cele mai intalnite sunt accidentele de circulatie. Diferenta dintre culpa cu prevedere si intentia indirecta consta in aceea ca in cazul premeditatii rezultatul faptei nu este acceptat de faptuitor, care spera in mod usuratic ca nu se va produce, in timp ce in cazul intentiei indirecte faptuitorul accepta rezultatul, producerea acestuia fiindu-i indiferenta.

 

fucking shit ca mi-a mancat zilele :sorcerer:

Edited by Laur R.
Link to comment
Share on other sites

Culpa cu prevedere reprezinta acea modalitate a culpei in care faptuitorul prevede rezultatul faptei sale dar nu urmareste si nici nu-l accepta, considerand fara temei ca nu se va produce. Este asa-numita culpa previziune sau temeritate.

Dintre faptele ce pot fi savarasite cu aceasta forma de vinovatie cele mai intalnite sunt accidentele de circulatie. Diferenta dintre culpa cu prevedere si intentia indirecta consta in aceea ca in cazul premeditatii rezultatul faptei nu este acceptat de faptuitor, care spera in mod usuratic ca nu se va produce, in timp ce in cazul intentiei indirecte faptuitorul accepta rezultatul, producerea acestuia fiindu-i indiferenta.

 

fucking shit ca mi-a mancat zilele :sorcerer:

 

 

:laugh:

Era groasa cartea?:hyper:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

In afara de offtopic, deja s-a trecut si la jigniri ieftine, asa ca cer unui moderator a se inchide. Multumesc.

Da, ii cerem unui moderator a se inchide intr-o camara si sa nu mai iasa de acolo, decat dupa ce ii spunem noi. Multumim. :laugh:

Edited by bmr
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.