Jump to content

Vand diverse e46


Roland

Recommended Posts

Vand carlig remorcare oem cu instalatie cu tot, 100 euro dar imi trebuie armatura din bara la schimb din cate am inteles.

Vine instalatia, armatura, carligul in sine cu spatiul ala de la roata de rezerva

Il dau jos de pe un e46 care are carlig din fabrica

Predare personala in CJ

Edited by Roland
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Salut ,

am un prieten care cauta un carlig si care ar fii interesat. Sa inteleg ca "pachetul " contine : carligul detasabil , cablurile aferente si armatura sau bara in care vine carligul.

Daca il cumpara trebuie sa faca vreo modificare la instalatia electrica sau carligul are vreo mufa care se conecteaza la masina lui ( un e46 2003 ). Adica masina lui sau

alta masina are preinstalat cablul pana in porbagaj si nu iti mai ramane dacat sa cuplezi mufa de la carlig ?

Nu iti pot da PM pentru ca am putine posturi asa ca te rog sa imi trimiti tu pe PM niste poze cu carligul cand ai timp.

Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

sal mie codul http://realoem.com/bmw/partxref.do?part=71606767756&showus=&showeur=on&details=1

imi da doar sedan coupe si cabrio, nu cred ca merge insa nu sunt sigur, e posibil.

 

Contine urmatoarele:

 

Carlig desatabil cu spatiul de la roata de rezerva.

Modulul de hitch, necesar pentru retrofit si calculator de lumini.

Armatura bara + amortizoare bara ( ulterior am descoperit ca TREBUIE si alea )

Toate cablurile aferente inclusiv suruburi necesare pt retrofit.

 

Pret 400 lei pt bmwclub, pe okazii am pus la 500 lei.

Edited by Roland
Link to comment
Share on other sites

Pentru masina mea am gasit pagina: http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=AP71&mospid=47665&btnr=71_0180&hg=71&fg=10&hl=2

Codul kitului este 71606767769, dar ambele variante se refera la EBA 9410801 care ar fi pachetul OE extra.

Cred ca se potrivesc. Eu sunt din cluj, daca esti de acord as putea sa incerc sa montez kitul si daca cumva nu se potriveste sa ti-l inapoiez. Daor dupa data de 10 Iunie pot sa ti-l platesc.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.