Jump to content

F30 328i xDrive


FRE

Recommended Posts

Hai sa afisez si pozele de la montajul eleronului,cu mentiunea ca nu vreau sa fac reclama,insa am vazut pentru prima oara in Romania lucrurile facute cap coada profesional si cu produse profesionale.Bravo lor....ah si cel mai important,m-au lasat sa stau langa masina tot timpul,sa vad ce si cum.
Link to comment
Share on other sites

Pff..si daca o sa fie nevoie sa-l scoti vreodata, ai pus-o.

Sper sa nu fie cazul,vreodata.......

 

Misto tiganca ta :)

 

Daca ai timp si chef, fa-i niste poze mai de la departare, din profil... Sunt curios cum e suspensia la nivel aripa-roata, tinand cont ca e xdrive masina, fațĂŁ de una RWD M-paket.

Cam asa arata suspensia !

Link to comment
Share on other sites

Pentru problema cu zgarieturile la spalatorie, cumparati un prosop special pentru uscat profesional, zgarieturile apar datorita carpelor murdare cu care teoretic romanasii iti sterg masina.

Iti recomand si o ceara/ sealant, vei spala mai rar masina ,previne deteriorarea vopselei si aparitia panzei de paianjen iar culoarea ii va fi potentata si va straluci :sorcerer:

Masina arata foarte bine, sa te poarte cat mai multi KM !

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

am vazut una sora cu secsi braileanca deja in fata la herastrau, am crezut ca-i a ta pana acum cand am vazut ca inca o ai pe braila..

Am vazut si eu chiar acum vreo ora prin Dorobanti un F31 negru cu M pack,cu numar de Germania.Cumpara lumea,ca e ieftin tare :thumbsup:

Cred ca maine o sa iau numerele de Bucuresti,sau cel putin asa sper.

 

Pentru problema cu zgarieturile la spalatorie, cumparati un prosop special pentru uscat profesional, zgarieturile apar datorita carpelor murdare cu care teoretic romanasii iti sterg masina.

Iti recomand si o ceara/ sealant, vei spala mai rar masina ,previne deteriorarea vopselei si aparitia panzei de paianjen iar culoarea ii va fi potentata si va straluci :sorcerer:

Masina arata foarte bine, sa te poarte cat mai multi KM !

Stiu,am mai discutat subiectul cu baietii pe aici,insa nu stau sa ma duc la spalatorie cu carpa mea,etc,sper sa am timp,sa nu o mai spal pe la OMV,ca acolo frecarea e mai mare.Multumesc :drinks:

Link to comment
Share on other sites

nope, am G5 Sportline fara drumuri grele deci e destul de jos as zice catre 10 cm :) compactul cred ca e pe la 7-8 cm am reusit sa ajung cu el pe la Corbu jos pe plaja. si am atins doar odata asa ca inca sunt in siguranta :)

scuze de off topic:)

Link to comment
Share on other sites

Stiu ca masurasem din centrul jantei,respectiv emblemei de pe janta si pana la aripa si erau aproximativ 37 cm,iar sub pragul fata in jur de 16-17 cm,acum nu stiu cat de relevant este.
Link to comment
Share on other sites

Nu stiu de ce ai ales si acel "lipici" pt eleron, sau nu a venit cu banda dubla adeziva pe el? Si chiar daca nu venea era mai safe cu banda daca doamne fereste...

Ma rog...stii tu in momentul furtului nu vei scapa decat cu revopsire element, dar poate nu ai ghinionul sa "prinda aripi" eleronul, sunt destul de rare F30 momentan. Oricum nice! :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Stiu ca masurasem din centrul jantei,respectiv emblemei de pe janta si pana la aripa si erau aproximativ 37 cm,iar sub pragul fata in jur de 16-17 cm,acum nu stiu cat de relevant este.

 

Te poți uita orientativ sĂŁ identifici care este cel mai jos punct.

Link to comment
Share on other sites

Stiu ca asa se face,insa numai pe sub ea nu stateam sa verific ! Oricum,imi place asa cum este,nu o vreau mai jos,este totusi o masina de zi cu zi,cu care chiar merg ! Imi ajung rotile pe 19" de care trebuie sa am grija :thumbsup:
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.