Jump to content

F30 328i xDrive


FRE

Recommended Posts

Corect, am uitat de praful saharian dar cred cĂŁ nici cu cel dâmbovițean nu vĂŁ este rușine.

P.S. Ăți dai seama, cred cĂŁ și eu eram la fel de supĂŁrat ca și voi cĂŁ eu țin mașina ĂŽn garaj cu prelatĂŁ pe ea, cĂŁ dacĂŁ o las fĂŁrĂŁ prelatĂŁ ĂŽn douĂŁ zile de stat, ĂŽn garaj, se pune un praf pe ea de mĂŁ disperĂŁ. Cred cĂŁ noi suntem cei mai fideli clienți ai spĂŁlĂŁtoriilor auto.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ma pot lauda ca am luni bune de cand nu am mai calcat intr-o spalatorie,de fapt de cand colegul Acero a avut grija sa ii redea frumusetea pierduta in cateva luni de folosinta/spalare la greu.Am tot ce imi trebuie sa nu mai apelez la spalatorii,iar masina are luciul intact in continuare.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nu mai suport vremea asta,si-a batut joc de masina mea tot weekendul,am spalat-o vineri,ca na am mers la intalnirea de la Biblioteca,am spalat-o ieri dupa amiaza ca m-am gandit ca nu mai ploua cu nisip si cand ma uit cum arata azi ma iau nervii,insa nu o mai spal decat maine :frantics: Este adevarat ca ma ajuta si culoarea,am un vecin cu una argintie zici ca nici nu a trecut ploaia peste ea....cred ca ma apuc sa imi construiesc un garaj,insa nu ma inteleg cu consoarta care vrea iarba si flori :flowers:

 

 

La fel am patit si eu! Vineri dupa-masa am spalat-o si sambata dimineata a dat cativa stropi cu nisip saharian si aia a fost! Nici n-ai fi zis ca a fost spalata cu o noapte inainte! Pe de alta parte vineri, cei de la OMV de pe Aries din TM, si-a batut joc de cei care si-au spalat masinile acolo! La prima treapta, cea cu spuma, a fost doar o aroma de sampon, mai mult apa chioara! M-am plans si eu, s-a mai plans si un alt tip cu un Golf 6, asta cat timp am stat pe acolo!

Link to comment
Share on other sites

Asa este,din fata cel putin,de cand i-am schimbat grilele OEM cu cele Performance,arata foarte " suparata " . Este prima oara cand merg in masina cu inca 4 adulti,portbagajul full de bagaje iar concluzia este ca masina " trage de rupe " si in aceste conditii. Nota 10 pentru ansamblul motor/cutie ,inca ma surprinde,chiar si dupa un an si 27k km.
  • Like 6
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Pentru cei interesati de odorizante originale BMW,am vazut ca este o oferta la reprezentata pentru kitul starter ( de mentionat ca nu fac nici un fel de reclama,doar dau o informatie utila colegilor de forum interesati ) ; initial am vrut doar un set de rezerve,insa am luat kitul intreg fiindca la al meu incepuse sa se ” decoloreze ” vopseau gri pe la colturi,detalii in poza :
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ma apropii cu pasi repezi de implinirea unui anisor de cand am luat masina,respectiv pe 25 Aprilie :dancing:

Daca e sa fac un bilant,nu am decat lucruri pozitive de mentionat :

* aproximativ 28.000 km cu zero probleme ( de orice natura )

* consum monitorizat pe toata aceasta perioada 11,6 % ( 90% din km s-au facut in Bucuresti,iar iesirile din oras s-au soldat cu consumuri apropiate de cel urban,probabil si intelegeti de ce )

* am efectuat o revizie completa de ulei si filtre la jumatatea intervalului,la sugestia voastra bineinteles

*investitii au fost in grile M Performance,eleron M Performance precum si set complet de jante iarna OEM style 415 pe 18”

* diverse codari si activari facute la colegul neo_andersson

Poate mai sunt lucruri de mentionat,insa nu imi mai vin in cap acum si sunt sigur ca le-am scris aici.

Ca planuri de viitor,chiar nu mi-am propus alte modificari sau upgrade-uri,insa sper sa mai pot aduce ceva nou cu timpul,asta daca bugetul imi va permite tinand cont ca in maxim 3 luni o sa avem un bebe si necesita pe langa atentie si cheltuili diverse :laugh:

Acestea fiind spuse,sper ca si la anul sa am aceleasi cuvinte de lauda la adresa F30-ului meu.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.