Jump to content

stie careva o pisicuta 16i din 91-95 de vanzare (i


50gem

Recommended Posts

  • 1 month later...
sal, as vrea in sfarsit sa imi schimb si eu dacia pe o pisicuta 16i de prin 95, imi spune si mie cam ce consum au si daca stiti o masina care merita luata

tks

189770[/snapback]

am eu

suna ma la 0726 233 021

masina e ...tipla

nu o turez, are motor mic 1,6 105 cai

masina e din 96

scaune incalzite, dublu clima etc toate prostiile

Link to comment
Share on other sites

auzi tu e tipla masina :)

ce ma distreaza

daca e tipla ia-o pe a lui :blink:

211997[/snapback]

 

dragii mei, eu nu stiu de ce va certati. eu am o pisicuta intradevar perfecta

e noua toata. eu am masina de firma

pisica sta in garaj acasa. o scot doar in weekenduri. si in plus piesele de pisica sint noi atit de ieftine incit sincer, cred ca pina si cersetorii pot sa si puna piese noi pe pisicuta.

asa ca nu inteleg de ce cineva se mira daca ii zic ca da... am o pisicuta, cei drept cu motor mic, dar este ...noua. de fiecare data cind mi sa parut ca are ceva invechit, pac am pus totul nou.

asta e tot. de aia zic ca am o masina impecabila. este realmente oata cu totul nou , de la arcuri , amortizoare si pina la curelele auxiliare.

 

cu stima si fara ranchiuna. tel meu e 0726 233 021

Link to comment
Share on other sites

sal, as vrea in sfarsit sa imi schimb si eu dacia pe o pisicuta 16i de prin 95, imi spune si mie cam ce consum au si daca stiti o masina care merita luata

tks

189770[/snapback]

dragul meu uite ca sa ti spun care este treaba

un 316 ok tre sa ti consume 6 la suta la 100 km pe ora . a mea asa consuma

a mea consuma 12 litri la 160 km la ora

 

in oras imi lua iarna cam 13 iau acum este undeva pe la 10, 10 si ceva

adica fac cam 460 de km cu un plin. dar iar e relativ, caci eu merg putin cu ea in oras,

 

deci 316 i tre sa ti consume maxim 12 in oras daca o forjezi.

 

eu o si intretin, are duralube si ulei castrol gtx 3 magnatec, si filtre noi, si poate de aia consuma asa. treab insa este ca nu prea exista bmw care sa ti ia sub 10 in oras, si , in plus, paradoxul la bmw est ca daca mergi cu el subturat iti ia mult mai mult decit daca mergi cu el turat......

 

oricum, nu sari cu pisicuta de 316 de 12 in oras.

 

 

p.s. mai e o chestie, si anume ca...eu tin al pret la ea, nu o dau ieftin, deci .... nu stiu daca poti sa o iei pe a mea. nu pot sa o dau cu 5000 sau cu cifre din astea, pentru ca.... realmente masina este noua. te sfatuiesc insa ca sa te duci cu masina pe care tio iei la autovit la tester, costa 2 milioanbe is o sa ti spuna absolut totul despre ea. sincer.... ar fi pacat sa ti iai una cu 5000, si apoi sa te trezesti ca mai trebuie sa bagi 1700 de euro in ea doar piesele.

Link to comment
Share on other sites

Si eu am dat o pisica 316i in stare f. buna, cum putine gasesti pe la noi. Am umblat apoi pana mi-a venit acru sa caut alta si toate numai cazaturi, :blink: adica "ia-o sefu, ca nu arata prea rau, mai bagi ceva in ea si e super". Daca omul e atat de sigur pe el, eu tind sa il cred, singura chestie care o strica e ca a fost catalogata drept tipla. :)
Link to comment
Share on other sites

Si eu am dat o pisica 316i in stare f. buna, cum putine gasesti pe la noi. Am umblat apoi pana mi-a venit acru sa caut alta si toate numai cazaturi,  :blink: adica "ia-o sefu, ca nu arata prea rau, mai bagi ceva in ea si e super". Daca omul e atat de sigur pe el, eu tind sa il cred, singura chestie care o strica e ca a fost catalogata drept tipla. :)

212053[/snapback]

 

 

domnul meu drag, dura lube e o chestie care protejeaza de uzura

eu am pus in toate masinile mele intotdeauan duralube

nu are a face cu uzura.....

la fel cum fructe nu maninci numai ind ai gripa si vrei sa te faci bine

dura lube, la fel ca si ulei bun, l afel ca si orice la o masina , le pui daca vrei samentii un motor ...intact , daca vrei sa ai grija de masina

si pot sa ma laud ca am un motot care nu bate deloc , care nu se aude deloc .

sincer le recomand tuturor duralube, caci merita

si daca ar costa de 4 ori mai mult , si tot ar merita .

sincer

Link to comment
Share on other sites

domnul meu drag, dura lube e  o chestie care protejeaza de uzura

eu am pus in toate masinile mele intotdeauan duralube

nu are a face cu uzura.....

la fel cum fructe nu maninci numai ind  ai gripa si vrei sa te faci bine

dura lube, la fel ca si ulei bun, l afel ca si orice la o masina , le  pui daca vrei samentii un motor ...intact , daca vrei sa ai grija de masina

si pot sa ma laud ca am un motot  care nu bate deloc , care nu se  aude deloc .

sincer le recomand  tuturor  duralube, caci merita

si daca ar costa de 4  ori mai mult , si tot ar merita .

sincer

212203[/snapback]

masina mea este din 96, este cea cu designul nou .. cotiera , scaune care se umfla, scaune incalzite, dublu climatronic, oglinzi electrice, etc.

Link to comment
Share on other sites

masina mea este  din 96, este  cea cu designul nou .. cotiera , scaune care se umfla, scaune incalzite, dublu climatronic, oglinzi electrice, etc.

212205[/snapback]

 

Pune si poze cu ea te rog, sa vedem si noi o masina "tipla" :blink:

 

Nu te supara dar e chiar amuzant sa zici ca e "tipla"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.