Jump to content

caut o vopsitorie buna


amilo123

Recommended Posts

Am un bmw e90 cu o vopsea, cred eu perlata, verde spre albastru, si am zgariat-o pe aripa din spate si putin pe bara din fata, si acum caut o vopsitorie buna. Nu caut pe cineva care se pricepe si o face "in saptele blocului". Caut pe cineva cu cuptor care sa faca masina ok, fara diferente de culoare. Atasez si niste poze cu zgarieturile.

 

http://i.imgur.com/TKorW5g.jpg

http://i.imgur.com/l6BjWo9.jpg

 

Daca stie cineva o firma sau undeva unde si-a vopsit masina, va rog sa-mi spuneti. Trebuie sa fie in Bucuresti.

Link to comment
Share on other sites

aveam pe cineva care te putea ajuta,e vorba de @cefi

 

detine si radiatoare oradea si de curand si a deschis o vopsitorie profi.am inteles ca e dotata si cu filtru de microparticule la aeraj

 

dar acum vad ca numai in bucuresti te intereseaza.ia totusi legatura cu el,poate iti face un pret special si merita un drum pana la oradea :thumbsup:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Am un bmw e90 cu o vopsea, cred eu perlata, verde spre albastru, si am zgariat-o pe aripa din spate si putin pe bara din fata, si acum caut o vopsitorie buna. Nu caut pe cineva care se pricepe si o face "in saptele blocului". Caut pe cineva cu cuptor care sa faca masina ok, fara diferente de culoare. Atasez si niste poze cu zgarieturile.

 

http://i.imgur.com/TKorW5g.jpg

http://i.imgur.com/l6BjWo9.jpg

 

Daca stie cineva o firma sau undeva unde si-a vopsit masina, va rog sa-mi spuneti. Trebuie sa fie in Bucuresti.

personal as vopsi decat aripa,spoilerul l-as scoate cu polish si la revedere,din proprie experienta pana acum nu am gasit vopsitor bun,ori nu scot masina la culoare ori scot masina la culoare dar nu fac pregatirea cum trebuie,am avut la fel cateva elemente zgariate/infundate si am zis sa le fac pe CASCO,au iesit la culoare dar pregatirea a fost praf au gazat farurile nu au izolat cum trebuie chederele si asa mai departe,m-am jurat ca data viitoare mai bine vopsesc toata masina.

Edited by alex230ro
Link to comment
Share on other sites

personal as vopsi decat aripa,spoilerul l-as scoate cu polish si la revedere,din proprie experienta pana acum nu am gasit vopsitor bun,ori nu scot masina la culoare ori scot masina la culoare dar nu fac pregatirea cum trebuie,am avut la fel cateva elemente zgariate/infundate si am zis sa le fac pe CASCO,au iesit la culoare dar pregatirea a fost praf au gazat farurile nu au izolat cum trebuie chederele si asa mai departe,m-am jurat ca data viitoare mai bine vopsesc toata masina.

 

te anunt ca eu am avut chedere, ornamente demontate asa cum nu am avut la vreo vopsitorie de cand sunt eu .Si am mai trimis cativa prieteni la revopsiri totale si chiar a iesit impecabil , nimic de reprosat . Pot exista accidente ca peste tot dar se remediaza fara discutii si strambat din nas .

Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

dracu stie personal mi s-a luat de vopsit,toate masinile care le-am dus la vopsit au avut probleme mai devreme sau mai tarziu,acum de ex a inceput sa se exfolieze vopseaua de pe spoiler(unele portiuni) ce-i drept a tinut 3 ani :)

e vina ta , le tii prea mult , te insori cu ele :LMAO:

Link to comment
Share on other sites

in general la vopsit am auzit 6 luni,mai sunt si cate unii care iti spun verbal ca daca e vreo problema ei o rezolva dar nu stiu ce o sa iti mai zica daca mergi peste 1-2 ani cu reclamatie(asta daca mai e acelasi patron la service..)apropo DTH mai exista ?le-am dat un mesaj acum vreo 2 luni si nimic,ce-i drept mesajul l-am dat de pe pagina lor. Edited by alex230ro
Link to comment
Share on other sites

Salut!

 

Culoarea este Arctic Metallic (am si eu un E90 aceeasi culoare). Partea proasta e ca oriunde ai vopsi masina, se va vedea la apus. Eu am bara fata vopsita la reprezentanta Motor AG, bara spate la Bavaria si o usa + aripa spate in alta parte. Eh, in toate cazurile se vad diferente mici cand apune soarele.

Link to comment
Share on other sites

arctic metallic sn culoarea ta, si nu mi-as face probleme, doar daca nu e in "cel mai indepartat colt al strazii" sau e vopsitorie fara vopsitori, o sa iasa cum trebuie. eu am vopsit mai multe elemente la 300 de lei bucata si au iesit cum trebuia. codul vopselei din tocu usii, comanda pt ea si o aplicare corecta... atat ii trebuie :). bafta.
Link to comment
Share on other sites

M-am hotarat sa merg la ei pana la urma, si o sa fac doar aripa, fara bara din fata.

 

Dar din pacate sunt prea ocupati acum, si eu sunt plecat sapt viitoare, asa ca o sa ramana pe la sfarsitul lunii.

 

Multumesc pentru sfaturi. O sa va spun cum iese.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.