Jump to content

E60 525D 3000 cmc


dumi

Recommended Posts

Ma alatur din nou forumului (nu ca as fi plecat vreodata din el) cu o noua achizitie, mai exact un E60 525D motor 3000.

Eram chitit sa imi iau un 530 pur insa toate masinile pe care le-am vazut erau foarte tocite atat la interior cat si la exterior, 525-ul asta a facut diferenta.

Trecand de la 143cp la 197cp, diferenta se simte foarte serios, imi place.

Masina este 2007 aprilie parca iar km in bord sunt 144000, din verificarile de pana acum nu par a fi modificati. Interiorul la masina parca este scos din cutie, are pana si aptipildurile pe bancheta din spate unde indica locul pt prinderea scaunului de copil. Zici ca nu s-a stat deloc in ea..

Dotarile le vedeti in poze. Urmeaza sa ii fac schimbul de ulei filtre si placute saptamana asta si actele. Apoi cred ca am sa fac si un schimb de ulei si filtru la cv.

Probleme nu sunt deocamdata, sertarasul din fata unde e briketa nu se deschide in rest totul e ok. So far :)

 

post-9867-13732807505781_thumb.jpg

post-9867-1373280773244_thumb.jpg

post-9867-13732807888565_thumb.jpg

post-9867-13732808020424_thumb.jpg

post-9867-13732808216584_thumb.jpg

 

 

 

 

Sent from my iPhone 5

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

merita sa faci trecerea la CIC daca ramai cu masina inca 2-3 ani cel putin , altfel sunt bani aruncati , pe CCC mare scoti 500 de euro maxim , si CIC-ul complet ( ecran - unitate - controller ) + codare te duce undeva la 1700 de euro , si la o eventuala revanzare o sa il doara in fund pe roman ca ai pus tu CIC pe masina
Link to comment
Share on other sites

Pe langa revizie, eu I-as mai face doar resoftare si atat. Retrofit-ul CIC e mult prea scump iar pachetul M, avand in vedere ca e acelasi ca la nonLCI, mi se pare ca invecheste masina. E mai misto asa facelift la exterior.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pe langa revizie, eu I-as mai face doar resoftare si atat. Retrofit-ul CIC e mult prea scump iar pachetul M, avand in vedere ca e acelasi ca la nonLCI, mi se pare ca invecheste masina. E mai misto asa facelift la exterior.

 

Sa stii ca m-am gandit si eu la asta, m pack ma duce cu gandul la pre facelift. Iar wide body kit-ul presupun ca este intangibil de scump ca sa il pun.

Mi-a zis cineva sa am grija cu resoftarea din cauza distributiei subrede la LCI..

Link to comment
Share on other sites

merita sa faci trecerea la CIC daca ramai cu masina inca 2-3 ani cel putin , altfel sunt bani aruncati , pe CCC mare scoti 500 de euro maxim , si CIC-ul complet ( ecran - unitate - controller ) + codare te duce undeva la 1700 de euro , si la o eventuala revanzare o sa il doara in fund pe roman ca ai pus tu CIC pe masina

 

1700 euro? Pretul asta e SF

 

Te costa 100e emulator pe ebay

Iar cic-urile pe ebay.co.uk le gasesti in 700 800

 

De unde ai scos 1700??????

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.