Jump to content

E60 525D 3000 cmc


dumi

Recommended Posts

Munca nu imi permite sa plec de la birou, chiar daca stau si frec menta pe aici. Am sa merg diseara la un tester sa vad ce zice. Am mai gasit pe unii in Ploiesti care vor sa le trimit filtrul si il curata ei. Operatiunea dureaza 24h si costa 780 lei http://www.laborexromania.ro/produse/Curatarea_filtrelor_de_particule_(DPF___FAP)__LBXSRVCFP1

Cum i-ai gasit pe astia din Ploiesti? Eu nici nu stiam de ei desi stau prin zona :)

Pana la urma l-ai facut la ei cu 780 lei?

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Si cu catalizatorul ce ai facut? Ca la tine e corp comun cu DPF si nu stiu daca poti renunta la el.

Stiu si eu niste prieteni care l-au scos (la cele preLCI, cum zicea un coleg cu o pag in urma) si au parte de fum dupa iar altii care n-au umblat la el n-au avut probleme cu fumul pana acum.

Legat de soft , zi-mi si mie cine l-a facut, daca nu aici atunci pm.

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Cu catalizatorul e cum trebuie sa fie atunci cand scoti dpf-ul, ti-am dat PM legat de soft :)

Colegii de la Service Premium mi l-au dat jos. S-au miscat foarte repede si au dat dovada de profesionalism.

http://img.tapatalk.com/d/13/08/02/ehygy2y7.jpg

Edited by dumi
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

M-am intors ieri inapoi din concediu si graba mare sa imi ridic masina. O lasasem in curte la un amic. Am mers am luat-o, toate bune si frumoase pana azi dimineata cand am descoperit niste urme ciudate pe capota. La o prima atingere zici ca a disparut cu totul lacul, vopseaua pare matuita pe alocuri. Ciudat e ca masina a stat sub niste pomi insa erau tei, nu prea reusesc sa imi dau seama de la ce pot fi petele respective, mai ales ca au margini drepte pe alocuri :(

Presupun ca la polish nu ies..

 

post-9867-13766010386551_thumb.jpg

 

post-9867-13766010523692_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Treaba e ca la palpare, la trecerea din zona respectiva intr-o zona cu vopsea normala se simte ca si cand urc un pic. De aceea ma gandeam eu ca nu prea as mai avea ce sa ii fac si ca doar o revopsire a capotei ma mai salveaza :(
Link to comment
Share on other sites

Da ai avut si tu o bafta cu masina asta... iti urez ca macar de-acum incolo sa fi scapat de probleme :thumbsup:

 

Legat de problema cu capota, du-te la un atelier de polish sa isi dea cu parerea inainte; tot scapi relativ ok si daca e cazul de revopsit pentru ca macar nu a ajuns si pe aripi si e afectat un singur element.

Edited by oion
Link to comment
Share on other sites

Eu cred ca avea dusmani amicul asta al meu unde am lasat masina :p

O sa merg maine pana la un atelier sa vad ce imi zice daca e de polish sau revopsit. Daca trebuie sa revopsesc o las asa pana iau pachetul M, oricum s-ar putea sa plec un pic din tara si la ce bafta am eu mi-e ca o vopsesc si cine stie ce ghinion se intampla iar :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 6 months later...

As avea o mica curiozitate, maĂâ˘ina asta are autohold cumva? Eram ieri la podul ala nou de la pipera Ăâ˘i stand pe loc ĂŽn rampa am observat ca masina ĂŽn D acolo unde rampa era foarte inclinata stĂŁtea efectiv pe loc. Interesanta treaba asta.

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

daca ar avea cred ca ar trebuia activat de tine cand vrei sa il folosesti, asa e la mine cel putin la 750, dar asa era si la VW, oricum cu cutia clasica cu convertizor de cuplu, cum o ai si tu, nu o ia la vale in rampa :), doar astea cu double clutch si multitronic fac faza asta...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.