Jump to content

E60 525D 3000 cmc


dumi

Recommended Posts

As avea o mica curiozitate, maĂâ˘ina asta are autohold cumva? Eram ieri la podul ala nou de la pipera Ăâ˘i stand pe loc ĂŽn rampa am observat ca masina ĂŽn D acolo unde rampa era foarte inclinata stĂŁtea efectiv pe loc. Interesanta treaba asta.

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Nu are. Insa e bine sa apesi frana pentru ca fortezi in cutie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Inca nu mi-am luat nimic oficial, insa maine merg sa achizitionez un Mini Cooper S. Neavand niciodata o masina mica, mi am zis de ce nun si cum masina este mai mult decat impecabila voi merge maine la Bavaria sa o pun pe tester si daca totul e ok, e a mea :)
Link to comment
Share on other sites

Pai din punctul meu de vedere: te obisnuiesti cu comforTul care ti-l da spatiul interior al unei masini si in general treci de la un spatiu mai mic la unul mai mare, asta e tendinta naturala a lucrurilor...la tine e invers :). Nu contest si respect decizia de a-ti cumpara orice masina , doar nu o cumperi din banii mei dar e cel putin ciudat "trendul" descrescator spre care te.ai orientat...repet o masina mica e ok chiar f ok intr.un oras...una mica nu are cum sa fie mai ok ca si una mare la drumuri lungi din nici un punct de vedere. Anyway, conteaza ca tu sa fi multumit daca nu (dupa cum am vazut...) o poti vinde oricand.

 

 

 

 

Ai fi foarte surprins sa aflii ce masina am acum :)

 

...Fiat 500...? :Devil:

Edited by MscleMike
Link to comment
Share on other sites

Am un prieten cu cooper s, este la fel de scumpa la intretinere ca un seria 5 poate mai mult, consuma 15 -16 in oras 1 litru de ulei la 1-2k km, tot felul de probleme , distributie la 120k km pompa alimentare ... dar daca tie iti place cumpara, personal nu mi se pare deloc interesanta, mai bine un golf gti.
  • Like 4
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Coopers S din 2011 nu consuma precum S-ul din 2005. Insa nu. Nu imi iau Cooper, este prea mica pt mine, se simte ca o masina cu 3 locuri, in spatele meu nu mai sta nimeni. Iar de plecat in concedii si daca rabatez spatarul banchetei tot nu am loc sa luam tot ce am vrea sa luam cu noi.

Avand in vedere nevoia de spatiu si dorind sa imbin oarecum placutul cu utilul si nu in ultimul rand sa imi dovedesc patriotismul din mine, mi-am comandat un Duster. (sa vezi comentarii acum) :))

Link to comment
Share on other sites

Foarte ok, e o masina solida si utila. Am mers recent cu un Duster ca pasager pentru prima data si am ramas placut surprins. Tot recent am condus vreo 3400km un ML nou si a demolat toata placerea regasita la Duster, dar calculand la rece iti dai seama ca, la pretul lui, Duster-ul e o masina foarte reusita. Sa o stapanesti sanatos! ;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.