Jump to content

E60 525D 3000 cmc


dumi

Recommended Posts

de acord cu KIP , un soft sa o duci pe la 235-240cp , si aia e , motorina buna si plimbari lungi

 

LE : vad ca s-au mai ieftinit CIC-urile dar avand in vedere ca preturile de acolo sunt in lire , cu tot cu emulator + transport + manopera si codare tot cred ca ajungi spre 1200-1300 de euro

Edited by Acero99
Link to comment
Share on other sites

E luata din Braila si pe tip il chema George, de ce?

 

Am vazut stilul pozelor si de aia am intrebat.

Probabil folosesc acelasi fotograf.

 

Anyway, sa te bucur de ea. Stai linistit nu stiu nimic despre masina.

Link to comment
Share on other sites

Nu era vb de asta, eram curios, poate stiai lucruri despre masina pe care nu le-am aflat eu inca. :D Braila ca Braila dar sa vezi ce este la Galati, cred ca este pe locul 2 dupa Cj. Si tot asa cu poze profi.
Link to comment
Share on other sites

 

LE : vad ca s-au mai ieftinit CIC-urile dar avand in vedere ca preturile de acolo sunt in lire , cu tot cu emulator + transport + manopera si codare tot cred ca ajungi spre 1200-1300 de euro

 

http://www.ebay.co.uk/itm/BMW-5-series-E60-E61-CIC-HDD-professional-navigation-system-sat-nav-/271231914087?pt=UK_AudioTVElectronics_GPSSystems_GPSSystems&hash=item3f26ae9067

 

700 lire negociabil

 

http://www.ebay.co.uk/itm/BMW-CIC-retrofit-emulator-video-in-motion-navi-voice-control-activation-E90-E60-/251298001150?pt=UK_In_Car_Technology&hash=item3a828730fe

 

80 lire, transport gratuit

 

sa vina in total 780 lire asta inseamna 905 euro

 

Mai costa usb ¿ cabluri inca 100e total 1000 euro

Link to comment
Share on other sites

Cum ii spunea site-ului alui de jante pt bmw? Mie unul nu prea imi plac jantele astea, as vrea sa gasesc altele pe 18, cel mai probabil alea de M pe care le stie toata lumea, call me old fashion :)
Link to comment
Share on other sites

Sper ca undeva pana la sf anului sa pot monta acest CIC pe masina, am vazut ca preturile variaza foarte mult, mi-a placut foarte mult ideea de a avea internet in masina, sunt zile in care stau efectiv 2-3 ore in masina si nu mi-ar displacea sa frec netul, parca e mai placut pe display-ul masinii decat pe ecranul iphone-ului. Asta nu ar fi tot, muzica de pe radio online/youtube, variantele par nelimitate. Totusi 1700 Euro sunt niste bani, iar pomii de la mine din gradina nu stiu sa-i faca.

Am vorbit la service-ul lui Dorin (Ciupanezu) sa merg miercuri sa ii fac revizia si sa ii schimb placutele pe spate care se pare ca sunt duse. Urmeaza apoi sa ii schimb si uleiul si filtrul din cutia de viteze ca sa stau linistit.

Link to comment
Share on other sites

Cel mai mult vreau pt muzica/harti/interfata meniului/3rd party applications. Cam asta cred ca ar fi ordinea.

Revizie 100 lei

Schimbat placute 70 lei

Ulei 320 lei (8L)

Filtru ulei 56 lei

f. motorina 110 lei

f. aer 105 lei

f polen 130 lei

ATE spate set 240 lei

senzor placute 70 lei

Filre marca Bosch

Link to comment
Share on other sites

Astazi am schimbat uleiul (7,5 litri), filtrele si placutele spate. Pret cu tot cu manopera 1200 lei. Urmeaza sa ma pregatesc pt schimbarea uleiului la cutia de viteze. Pe langa asta ar mai trebui sa sa schimb niste garnituri (celebrul kit de oringuri), bielete cu tot cu brate pe fata si lichidul din diferential (curge pe la semering, de fapt nu curge, zona respectiva este umeda). Frana de mana nu tine, se trage foarte usor, nu opune cine stie ce rezistenta, si aia tre sa o fac. Stiu ca ar trebui sa fie de ajuns cu masina pusa in P dar daca o parchez intr-o panta ceva imi sta pe creier ca nu pot trage si frana de mana.

Totodata s-a mai descoperit astazi ca evacuarea, mai exact in zona paralela sa zic asa cu diferentialul, teava aia este infundata un pic si probabil ca si aia ar trebui schimbata in timp. Nu stiu daca sa o schimb pe toata sau sa merg sa tai undeva portiunea respectiva si sa o inlocuiesc cu alta. Sunt curios de ce costuri implica o evacuare din asta. In rest numai de bine. Consumul vad ca stationeaza in bord pe la 8.3%, dupa ce a tot crescut de la 7% mers in afara. Cam putin 8.3% pt Bucuresti, cine stie, poate o sa mai creasca.

Link to comment
Share on other sites

Privind traseul. Se vede clar cu ochiul liber, imi pare rau ca nu am facut o poza, o sa incerc maine sa ii fac. Cred ca a luat ceva cataroi acolo, nu vad altfel cum sa se fi indoit aia in halul ala. Arata ca si cum ar fi venit Superman si i-a dat un pumn :)
Link to comment
Share on other sites

Sa o stapanesti sanatos , scaunele sunt f misto , am cerut si eu o cotatie la CIC , 1600 E la cineva pe forum ,motaj si codari incluse practic de banii aia ai putea face altceva la masina .. nu stiu daca merita . Ti-am trimis un pm Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.