Jump to content

SALUT ELITA CU SANGE ALB-ALBASTRU !


dartagnan

Recommended Posts

:blink:

Ca nou sosit in club, salut pe toti purtatorii blazonului alb-albastru !

Pasiunea pentru BMW o am de foarte mult timp, dar mai cu seama din 1974, de cand am devenit posesorul unei splendide motociclete R 50 S alba...

De atunci, la curse, teste sau in "viata civila" aceasta dragoste a devenit o a doua natura pentru mine...

R 60, R 69 S, R 75/5, R 80 GS, K 100 RS, sunt numai cativa dintre armasarii mei cu numele "Asul de trefla, Golanu', Asul de cupa, Red Baron", etc. Acestora li s-au adaugat in timp si automobile BMW: rechin, ursulet... Cel mai mult mi-au placut 323 i si 325 ix... In prezent am un 318 i ("Herr Bip") si, de curand, noul model de motocicleta R 1200 GS, pe care nu am botezat-o inca...

Realizari "alb-albastre":

De doua ori campion de viteza la clasa peste 500 cmc (actual superbike) in cadrul Clubului Sportiv Municipal Bucuresti (1974 - 1975). Campion de raliu in anul 1975.

In anul 1984 am realizat un unicat - o motocicleta BMW cu motor de automobil Wartburg ("Condor"). In 1998, turul Europei cu R 1100 RS. In 2002, un raid - toata coasta de est a SUA, de la New York pana la Key-West si inapoi la NY avand calauza un R 1100 R. Martie 2002 - participare la superparada BMW de la Daytona.

Toate cele bune !

Link to comment
Share on other sites

:blink:

Multumesc pentru urarile de bun venit, domnilor !

Cred ca am discutat suficient despre mine... Sa mai vorbim si despre motoare...

Propun o discutie despre un loc de intalnire in Bucuresti al posesorilor motocicletelor BMW.

Link to comment
Share on other sites

:blink:

Multumesc pentru urarile de bun venit, domnilor !

Cred ca am discutat suficient despre mine... Sa mai vorbim si despre motoare...

Propun o discutie despre un loc de intalnire in Bucuresti al posesorilor motocicletelor BMW.

20512[/snapback]

Pai poti sa deschizi un topic dar nu stiu cat de multi posesori de motociclete BMW sunt pe aici,totusi ar fi frumos sa ne intalnim toti adica si motocilistii si cei cu masini si cei fara :) .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.