Jump to content

Cuplu maxim !


Allex18

Recommended Posts

am gasit astea pe site si nuj ce inseamna care e diferenta intre ele ?

max. output in kW at 1/min 95/5.750

max. torque in Nm at 1 /min 180 /3.250

 

prima este cat duce ea adik dupa 5.750 taie alimentarea cu benzina ???

 

si a doua din cate mi`am dat eu seama dupa 3 mii turatii incepe si huruie mai tare sa zic si se aude un fasait sa mi`a zis cineva de o turbo suflata sau :-??

 

 

si inca o chestie la performance scria

Drag(cw) 0.27 ?? asta ce inseamna ?????

Link to comment
Share on other sites

am gasit astea pe site si nuj ce inseamna care e diferenta intre ele ?

max. output  in kW at 1/min  95/5.750

max. torque in Nm  at 1 /min 180 /3.250

 

prima este  cat duce ea adik dupa 5.750 taie alimentarea cu benzina ???

 

si a doua din cate mi`am dat eu seama dupa 3 mii turatii incepe si huruie mai tare sa zic si se aude un fasait sa mi`a zis cineva de o turbo suflata sau :-??

si inca o chestie la performance scria

Drag(cw) 0.27 ?? asta ce inseamna ?????

193606[/snapback]

 

nope :blink:

puterea max adica 95 o ai la 5750rpm

iar cuplul max il obtii la 3250 si anume 180

Link to comment
Share on other sites

hmmmm puterea maxima imi dau seama ce inseamna ........dar cuplu maxim ala care e ? ca asa sa zic masina mea incepe sa traga dupa 2mii turati si dupa 3.250[cuplu maxim]] nu mai trage sau ce face cand ajunge la cuplu maxim ????????? !! :blink: lamureste-ma pls :) eu unu dupa 3 mii imi dau seama ca trage si mai tare mai ales ca incepe sa huruie toba :)
Link to comment
Share on other sites

hmmmm puterea maxima imi dau seama ce inseamna ........dar cuplu maxim ala care e ? ca asa sa zic masina mea incepe sa traga dupa 2mii turati si dupa 3.250[cuplu maxim]] nu mai trage sau ce face cand ajunge la cuplu maxim ????????? !! :) lamureste-ma pls :)  eu unu dupa 3 mii imi dau seama ca trage si mai tare mai ales ca incepe sa huruie toba  :)

193616[/snapback]

 

pai cuplu maxim il atingi la 3200rpm ,adica la turatia asta "te baga"cel mai tare in scaun :) normal ca mai trage ca doar nu e troaca e E90 :blink:

se intinde pana pe la 6500rpm si acolo de abia taie benzina(nush exact la e90 la cat taie ,la e36 acolo taie)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.