Jump to content

BELEA 745 li TREMURAT & VANOS ERROR


im2fast4u

Recommended Posts

Astazi m-au sunat cei de la ZAKMOTORS Brasov si...din discutia avuta cu seful de acolo a reiesit urmatoarele : Ei nu pun la punct masina,ei vor sa-mi schimbe toata distributia ca nu se complica altfel,adica sa schimbe si stanga si dreapta,manopera e 1600 Roni iar piesele 3600 roni,intrebandui dece sunt atat de scumpe au argumentat : pai trebuie schimbat absolut tot,suruburi,piulite,lant,intinzator,pinion...etc... :))))))))))))))))))))) ...ducetiva la zakmotors sa va schimbe filtrele si cu siguranta va trebui sa schimbati si carcasele si tot ca altfel el nu da garantie :))))))))))))))))))...m-am lamurit,se poate inchide acest topic daca e atat de deranjat pentru unii ca...Laur R.
Link to comment
Share on other sites

Nu Laur dar eu caut un service sau o persoana competenta...nu service-uri care initial spun ca se baga sa-mi puna la punct distributia dupa care ma suna sa-mi spuna ca ei schimba jumatate de motor ca sa-mi ofere garantie...ce naiba..daca am seria 7 inseamna ca trebuie sa arunc cu banii in stanga si-n dreapta si sa ma las pacalit de toti nebunii care de la schimbat o roata nu vor sa o schimbe decat daca schimb si Fuzeta si tot ?!

 

Nu am spus ca vreau sa-mi repare problema pe 100-200 roni dar...nici sa-mi bage pe gat niste piese care efectiv nu trebuiesc...ca,vezi Doamne ei altfel nu se baga ca nu pot oferi garantie decat daca-mi baga pe gat TOATA DISTRIBUTIA NOUA inclusiv piulite si suruburi....sa fim putin realisti,fiindca banii se castiga cum se castiga si nu cred ca cineva de aici are vreun Copacel in care,in loc de frunze cresc 100 euro.Sunt constient ca trebuie sa platesc.200-300 euro maxim pentru a-mi pune la punct cineva cum trebuie distributia dar nu 1000-1500...fiindca cu,7-800 euro i-mi cumpar 1 motor de la dezmembrari la urma-urmei

Link to comment
Share on other sites

Daca nu ai incredere in service-urile recomandate vino cu masina in Bucuresti, insa vei vedea ca iesi tot acolo la pret. Nu se poate sa faci masina la Mitica in curte pe un pret de nimic si sa vrei si garantie.

Nu am spus ca vreau sa-mi repare problema pe 100-200 roni dar...nici sa-mi bage pe gat niste piese care efectiv nu trebuiesc...ca,vezi Doamne ei altfel nu se baga ca nu pot oferi garantie decat daca-mi baga pe gat TOATA DISTRIBUTIA NOUA inclusiv piulite si suruburi....sa fim putin realisti,fiindca banii se castiga cum se castiga si nu cred ca cineva de aici are vreun Copacel in care,in loc de frunze cresc 100 euro.Sunt constient ca trebuie sa platesc.200-300 euro maxim pentru a-mi pune la punct cineva cum trebuie distributia dar nu 1000-1500...fiindca cu,7-800 euro i-mi cumpar 1 motor de la dezmembrari la urma-urmei

0

Link to comment
Share on other sites

Eu nu vad decat 2 solutii: ori dai un ban daca vrei sa ai o masina bine pusa la punct ori faci carpeli cu motoare din dezmembrari si stai cu grija la fiecare drum mai lung.

 

Astea sunt costurile la masinile scumpe, nu sunt dacii sa mearga cu ce vrei tu sa faci. Citeste topicul cu N47-le sa vezi acolo scoruri.

Edited by Laur R.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Eu nu vad decat 2 solutii: ori dai un ban daca vrei sa ai o masina bine pusa la punct ori faci carpeli cu motoare din dezmembrari si stai cu grija la fiecare drum mai lung.

Laur nu o lua personal dar sa fim Realisti si Rationali...dupa ce ai bagat 1000 de euro in piese inutile sa spunem asa,si ajungi la concluzia ca problema ta este defapt la distributie si ca rezolvarea era cu o cheltuiala de 2-300 euro ...ti-ar mai conveni sa dai inca 500 euro minim ca sa-ti puna distributia la punct la REPREZENTANTA (asta in cazul in care nu trebuie schimbat vreun surub,o piulita,o garnitura din aceea cauciucata sau cine stie ce plastic si sa ajungi la un deviz de inca 1000 E sau cine stie poate si mai mult) sau sa suni la un anume service sa-ti spuna ca se rezolva cu masina si a doua zi sa te sune sa-ti spuna o suma de 1400 euro ca ,vezi doamne ei nu pun la punct ci schimba tot nou...cu siguranta ai gandi ca mine.Chiar daca este e65 si sincer in toate masinile care le-am avut(s500 din 2004,ml 320 etc...) am bagat bani si le tin mereu din scurt...dar cand vezi unii oameni ca profita de faptul ca-i suni cu o problema oarecum minora la un E65 si incep sa abereze cu niste sume de parca banii ar creste in vreun copac pe marginea strazii ca doar ce..ai seria 7 atunci trebuie sa le achiti lor ratele la banci sau salariile angajatilor pe 2 luni, sincer te-ar apuca groaza.

Link to comment
Share on other sites

dupa ce ai bagat 1000 de euro in piese inutile sa spunem asa,si ajungi la concluzia ca problema ta este defapt la distributie si ca rezolvarea era cu o cheltuiala de 2-300 euro ...ti-ar mai conveni sa dai inca 500 euro minim ca sa-ti puna distributia la punct la REPREZENTANTA

 

Imagineaza-ti ca de aia 500 de euro cumperi doar garantia pe lucrare, si mie mi se pare destul. Ca sa nu mai spun ca dupa 1000 de euro cheltuiti aiurea, eu m-as bucura ca doar 50% din ce am cheltuit pana acum mi-ar putea rezolva problema sigur si definitiv.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

mda...fiecare cu,conceptiile lui,ideea e ca am rezolvat problema am gasit un service competent si care mi-au garantat ca-mi vor da masina functional 100% in parametrii ei .Declar topic Inchis si spor la cheltuit banii prin service-urile care schimba jumatate de motor in loc sa puna la punct o distributie.Sa nu fie cu suparare celor care practica aceasta metoda dar...ducetiva la furat nu la pacalit lumea
Link to comment
Share on other sites

Nu am spus ca vreau sa-mi repare problema pe 100-200 roni dar...nici sa-mi bage pe gat niste piese care efectiv nu trebuiesc...ca,vezi Doamne ei altfel nu se baga ca nu pot oferi garantie decat daca-mi baga pe gat TOATA DISTRIBUTIA NOUA inclusiv piulite si suruburi....sa fim putin realisti,fiindca banii se castiga cum se castiga si nu cred ca cineva de aici are vreun Copacel in care,in loc de frunze cresc 100 euro.Sunt constient ca trebuie sa platesc.200-300 euro maxim pentru a-mi pune la punct cineva cum trebuie distributia dar nu 1000-1500...fiindca cu,7-800 euro i-mi cumpar 1 motor de la dezmembrari la urma-urmei

0

 

Omu`,la reprezentanta pentru o schimbare de semeringuri la motor pentru un amarat de e46 cer baietii 4000 lei.. Deci 700-800 euro pentru un seria 7 ca sa-ti faca totul nou acolo si sa fie boboc e chiar convenabil.. Asta daca ar fi sa comparam e46 cu e65..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.