Jump to content

Adobe photoshop - Virtual tuning


alex_maniacu_91

Recommended Posts

  • Replies 937
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Imi plac foarte mult, glumeam si eu.

Interiorul e misto, insa vreau sa-i pun ornamente negre in locul celor maro si sa imbrac fetele de usi in piele..

 

280971[/snapback]

 

 

Ti-am facut ornamentele in negru(putin in graba), iar cu pielea nu am rabdare poate se ocupa altcineva ...

post-6881-1189210172_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Cum sa pui pe 17 :) :) :) :) Ori pui pe 18 ori mai bine renunta la idee.

286109[/snapback]

pun ce vreau eu...ce ma obligi u? :) doar traim in bucuresti...traim in "gropi" sau ai uitat ?si n-am chef sa schimbi o janta la 2 saptamani :blink:

 

cati sunt cei de pe forum care si-au cumparat jante de 18 ? chiar sunt curios...

Edited by kretzu_sla
Link to comment
Share on other sites

brownshark la fel ca si ciupanezu zic si eu negru(sau un albastru foarte inchis).acum depinde si de gusturi poate tine nu-ti place.daca vrei pune poza cu masina si iti fac o paleta de culori ca sa vezi care da mai bine.

 

kretzu_sla  jantele  :blink:

286189[/snapback]

multumesc mult . a pus ciupanezul o poza cu e23-ul lui manole cred , nu poti sa lucrezi pe ea ? sincer tot la un albastru / bleumarin m-am gindit si eu . daca o sa fie vreo intilnire si vine si manole macar sa avem ceva diferit . dar un verde inchis cu sideful mare ? sau un visiniu inchis cu sideful mare ? ...asta ultima , zici ca am fete la sosea... :)

Link to comment
Share on other sites

Poti sa pui jante pe 17 insa nu janta de M5 pe 17 pentru ca se vede ca sunt replici si pentru ca arata prea mica janta fata de cea originala.

E un fel de kitsch.

286176[/snapback]

in primul rand pot sa pun janta de m5 e39 pe 17 , nu ma impiedica nimeni , iar ca se vede ca sunt replici , nu scrie nicaieri ca sunt replici. asa ca sa nu mai vorbim ca majoritatea celor care isi iiau de m5 e39 sunt replici si ca sa nu mai vorbesc ca si cele pe 18 ar fi tot replici. pentru bucuresti 17" este mai mult ca perfect.

kitsch este ce vezi zi de zi la semafoare si pe oriunde pe strazile din bucuresti , dacii cu eleron de avion , ii lipsesc aripile :blink:

Edited by kretzu_sla
Link to comment
Share on other sites

multumesc mult . a pus ciupanezul o poza cu  e23-ul lui manole cred , nu poti sa lucrezi pe ea ? sincer tot la un albastru / bleumarin m-am gindit si eu . daca o sa fie vreo intilnire si vine si manole macar sa avem ceva diferit . dar un verde inchis cu sideful mare ? sau un visiniu inchis cu sideful mare ? ...asta ultima , zici ca am fete la sosea... :)

286196[/snapback]

am gasit o poza cu un e23 albatru care arata foarte frumos :)

 

din pacate nu pot lucra pe poza pusa de ciupanezu fiindca masina e neagra si nu ies prea bine culorile.o sa caut o poza mai buna si o sa fac si celelalte variante de culori care le-ai zis. :blink:

Edited by alex_maniacu_91
Link to comment
Share on other sites

Se vede ca sunt replici pentru ca jantele de M5 E39 originale au fost doar pe 18 nu pe 17. Ar arata urat... Parerea mea.

286236[/snapback]

nu se vede absolut deloc ca sunt replici , trebuie sa-ti faci ochiul MACRO ca la aparatele foto sa-ti dai seama de textura jentii , chiar tu mi-ai zis odata ca nici nu se deosebesc jentile m5 e39 replici fata de cele originale si ca ti-ai lua si tu...dar acuma vad ca e altfel si ca trebuie neaparat pe 18 , de parca la alea de 18 nu ar fi tot replici :blink: , daca vrei ia-ti u pe 18 si originale daca vrei sa fie totu perfect replici pe 18 exact ca originale :) ,daca crezi ca in bucuresti este de mers cu asa ceva , pana acuma nu a raspuns nimeni la intrebarea mea " Cine mai are jante de 18" de pe acest forum :)"...eu n-am nevoie de asa ceva. urat n-are cum sa arate ca nu pun ceva mai praf decat ce am pe masina acuma :)

Edited by kretzu_sla
Link to comment
Share on other sites

Deci e clar ca pentru tine intelegerea unei fraze este foarte dificila.

 

Jantele originale pe 18 si jantele replica pe 18 sunt identice pentru cineva care nu este foarte priceput.

 

Insa jantele pe care vrei tu sa le cumperi, pe 17 arata urat pentru ca se vede clar ca nu sunt originale.

Arata mult prea mici pentru acel model de janta plus cauciucul care nu va fi subtire ca la cele pe 18. Este ceva destul de simplu.

Sa recapitulam. Jante pe 18 originale sau nu arata mult mai bine pe E39 decat daca pui pe 17.

Acum ai inteles? :blink:

 

Pe mine nu ma intereseaza ce pui tu pe masina ta, chestia e sa nu zici ca arata la fel ca alea originale. Nu arata datorita dimensiunii. Jantele de M5 E39 au fost doar pe 18 si mai late pe spate decat pe fata.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

am gasit o poza cu un e23 albatru care arata foarte frumos  :)

 

din pacate nu pot lucra pe poza pusa de ciupanezu fiindca masina e neagra si nu ies prea bine culorile.o sa caut o poza mai buna si o sa fac si celelalte variante de culori care le-ai zis. :blink:

286257[/snapback]

asta e aia din australia ...daca vezi si interiorul...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.