Jump to content

cat consuma e 39?


cata_meu_blue

Recommended Posts

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
:blink: e motorina, a mea e si cipuita, si cred ca asta e cauza.

233926[/snapback]

Nu ai avut ce face sa pui chip la 530d...ai mare grija sa nu iti strici motorul. Deja e dat peste cap total daca ai consumul ala.

Mi se par prea mari riscurile pentru un surpul de 17CP. Si apropo, ai verificat undeva sa vezi ca are 210cp?

 

Mie imi consuma 10 in ora si 6,5 - 7 la drum; 530da.

Link to comment
Share on other sites

Nu ai avut ce face sa pui chip la 530d...ai mare grija sa nu iti strici motorul. Deja e dat peste cap total daca ai consumul ala.

Mi se par prea mari riscurile pentru un surpul de 17CP. Si apropo, ai verificat undeva sa vezi ca are 210cp?

 

Mie imi consuma 10 in ora si 6,5 - 7 la drum; 530da.

233930[/snapback]

 

acum am un consum de 15,5 in oras, dar am mers mai calm cu ea....pana la urma cred ca conteaza foarte mult stilul de mers.

 

Masina nu a fost cipuita de mine, eu asa am cumparat-o. Cel care mi-a vandut-o a zis ca e cipuita la in germania ca asa a luat-o el de acolo si a zis ca are 240 cai...nu stiu ce sa zic 240 nu cred ca are dar oricum are peste 210 asa din putinele linitute care le-am facut cu ea. :blink:

Skn au cip pt 530 e39 care o duce pana la 230 cai.

Masina nu are nimic defect am pus testerul pe ea de mai multe ori si nu mi-a dat nici o eroare...

Link to comment
Share on other sites

cea mai sigura varianta de a vedea cit consuma o masina,rezervorul plin dai km la zero mergi 100km si umpli iara,eu asa am facut la al meu si mi se pare cam putin ce ziceti voi 10% in oras 530........incercati varianta asta si vedem rezultatele si va convingeti si voi daca sint bune consumurile ce le ziceti voi......sint tare curios........... Edited by danetz23
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.