Jump to content

Legea Junglei


X X L

Recommended Posts

Si sa stii ca in lumea civilizata copii cresc in deplina armonie cu animalele.

corect, in aceeasi lume civilizata vreau sa traasca si copiii mei, nu prin spitale, uscati si cu injectii in burta...

 

Nu cumva e un ansamblu rezidential din perioada "epopeea satul romanesc" ?

Nu e un bloc pus pe camp?

daca ai vedea si peste orgoliu, ai observa ca este un bloc ANL... :huh:

 

news:

http://www.ziare.com/social/caini-vagabonzi/sef-aspa-de-luni-incepe-eutanasierea-maidanezilor-agresivi-1255419

Link to comment
Share on other sites

a venit dispensa. io mi-am dat-o :sorcerer:

 

uite cum dai cu bata in balta,ai idee ce conditii trebuie sa indeplinesti si cati timp trebuie sa astepti ca sa adopti un copil?nu zic de spagi si birocratie.

 

 

cum iti permiti?! Era cu ROSU, Alex, cu ROSU! :p

 

 

Cainii vagabonzi trebuie eutanasiati . TOTI .

Clasa politica trebuie sa se implice in a da o lege clara privind eutanasierea cainilor vagabonzi .

 

Koleasca, ia fa tu un efort consistent si pune mana pe gugal, ca nu arde sau nu ti-o spala. Si vezi, inainte de-a te arunca cu cheptu'n vant facand pe ala care ar avea ceva, cat de mic, de spus, daca nu exista, totusi, o astfel de lege.

 

Sa nu zici ca n-as fi baiat bun, sa nu te ajut io pe tine...

Link to comment
Share on other sites

Si nu am declarat ca iubesc cainii vagabonzi dar nu pot sa fiu pentru omorarea unor fiinte.

daca citeai cu atentie ce si cum am scris eu la inceput, ai fi vazut ca NU mai sunt variante urgente de luat in calcul in momentul asta...

 

Cainii vagabonzi/maidanezi/fara stapan trebuie stransi de pe strazi !!!

 

sunt cu zecile si pe langa scoli, si pe langa gradinite, si pe langa blocuri, magazine, alte cele... cum crezi ca trec copiii pe langa toate haitele astea? iti spun eu: cu inima cat un purice!

 

ai fost vreodata cu copilul in spital sa ii explici la doar 2 ani jumate de ce trebuie sa accepte injectii in burta pentru ca l-a muscat un "patru labute"? eu da! si iti garantez eu ca nu mai tolerezi nicio javra pe langa bloc sau parcari care pe langa ca te musca, te umple de boli, paraziti si care se caca/pisa pe locurile de joaca ale copiilor.

 

sau poate cred ca nu am intrebat bine: AI COPII ? :huh:

Link to comment
Share on other sites

daca citeai cu atentie ce si cum am scris eu la inceput, ai fi vazut ca NU mai sunt variante urgente de luat in calcul in momentul asta...

 

 

 

aham, o logica de fer.

 

zici URGENT. Te intreb, candid, de ce nu era la fel de URGENT saptamana trecuta :popcorn:

zici "variante de luat in calcul nu mai sunt". Asa, bun, zici. Da' zi-mi si mie de ce zici asta,ce argumente ai cand o spui? Da bine la descours? :D

 

Is fooarte curios.

 

PS: Dan Dan, ma frend :sorcerer:

Link to comment
Share on other sites

caracterul urgent persista de mult timp!!!

 

acum este doar momentul in care, intr-un final (tragic, de altfel) constientizeaza si autoritatile implicate ca trebuie luate masuri URGENTE!

 

si se pare ca se iau: cainii vagabonzi vor fi stransi de pe strazi!

 

cei blanzi sterilizati si la adaposturi/adoptati, iar cei agresivi+grav bolnavi=eutanasiati

Link to comment
Share on other sites

au sa fie stransi o plua. de parca nici nu intuiesti ce scandaluri au sa iasa. da' na, purtam razboaie fara forma, care nu rezolva nimic. drama Romaniei: nimeni nu se implica sa faca ceva, iar daca o face ii sar 10 in cap ca nu e bine, asa ca cel mai bine ne facem ca facem

 

 

asadar urgent era da mult, da' acuma constientizeaza hautoritatile. urgent cu de mult...hmmmm....

 

 

 

a, ca sa te persiflez, putin: HMMMMMMMMMMMMMMM

 

 

urgent, de ceva vreme. ok. :p

Link to comment
Share on other sites

aham, o logica de fer.

 

zici URGENT. Te intreb, candid, de ce nu era la fel de URGENT saptamana trecuta :popcorn:

 

 

 

suntem un popor de oi... de aia nu era urgent...

 

 

cand se da alarma si berbecul o ia la sanatoasa spre rapa, hop si oile dupa el...

 

 

mai trec cateva saptamani , berbecul se linisteste, oile uita, si or sa rumege in voie subiecte plictisitoare, menite sa zgarme un rahat mai mic si mai putin mirositor...

 

 

pana una alta sa mai tragem mata de coada... auu... cainele...

Link to comment
Share on other sites

caracterul urgent persista de mult timp!!!

 

acum este doar momentul in care, intr-un final (tragic, de altfel) constientizeaza si autoritatile implicate ca trebuie luate masuri URGENTE!

 

 

:wacko:

 

http://i0.kym-cdn.com/entries/icons/original/000/010/277/genius-meme.png

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

am zis vreo secunda altceva, mister XXL?

 

doar fac analiza pe text, ca prea sunteti pasoptisti.

 

lasa-ma sa cred ca mare lucru n-aveti de spus, de fapt (sau nu va gasiti cuvintele), drept urmare va e usor sa tipati "la lupta, sa dea dracii". pana ajungeti si voi sa credeti.

 

 

calm, nu? ca tot intrebau baetii de mai sus de argumente. aia de-i suna nevasta ca nu poa' sa intre in scara si ingheata, sereaca.

 

na, bun argument pentru "la moarte, sa dea dracii". bun bun.

 

ledizandgentlemen, mamen Pole :sorcerer:

Link to comment
Share on other sites

Da Similea, parca era aspteptata tragedia asta. Daca nu, era altceva, ca iar si iar sa imparta lumea in doua. Si iar sa existe o luare de opinie radicala, nici nu stiu cum sa ii spun, iar partea cealalta... sa spuna "cine nu-i cu noi e impotriva noastra".

Si tot balamucul ce va urma, si nu se va intampla nimic concret, ba nu! Se vor aluca sume si mai mari pentru rezolvarea problemei. Si tot degeaba.

Link to comment
Share on other sites

daca citeai cu atentie ce si cum am scris eu la inceput, ai fi vazut ca NU mai sunt variante urgente de luat in calcul in momentul asta...

 

Cainii vagabonzi/maidanezi/fara stapan trebuie stransi de pe strazi !!!

 

sunt cu zecile si pe langa scoli, si pe langa gradinite, si pe langa blocuri, magazine, alte cele... cum crezi ca trec copiii pe langa toate haitele astea? iti spun eu: cu inima cat un purice!

 

ai fost vreodata cu copilul in spital sa ii explici la doar 2 ani jumate de ce trebuie sa accepte injectii in burta pentru ca l-a muscat un "patru labute"? eu da! si iti garantez eu ca nu mai tolerezi nicio javra pe langa bloc sau parcari care pe langa ca te musca, te umple de boli, paraziti si care se caca/pisa pe locurile de joaca ale copiilor.

 

sau poate cred ca nu am intrebat bine: AI COPII ? :huh:

 

Deocamdata nu am X X L. Dar crede-ma ca, atunci cand il voi avea, nu ii voi putea spune niciodata ca trebuie omorate fiinte. Ca asta este o solutie. Cunosc multe persoane muscate de caini, am si in familie si nici una nu s-a dus sa omoare cainele. Pentru ca de aia am evoluat. Chiar si tratamentul a evoluat. Parca nu se mai fac injectii in burta :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

64.000 caini maidanezi a cate 5 in cotet

Intr-o lume civilizata nu exista caini pe strada.

 

o, a scazut deja numarul? ce bine. 64 de mii sa fie, asadar. o, ce numar bun

 

 

Asterix, apropo, de unde stii tu la centima cate jabe is prin Bucuresti? Nu de alta, dar la stiri se zice ca nimeni nu s-a implicat, de ani buni, de unde oare sa-i numere cineva?

 

Nu-mi spune ca ai preluat asa, din aier, o cifra aruncata de-un pizdoc, ca nu pot sa te cred. Pur si simplu nu pot.

Link to comment
Share on other sites

Deocamdata nu am X X L.

se vede... ai optica unui boem, care viseaza o lume civilizata, cu cotete de caine pe langa blocuri

 

Chiar si tratamentul a evoluat. Parca nu se mai fac injectii in burta :)

nope, tratamentul antirabie este acelasi: injectii in stratul adipos (adica in cel de burta) timp de 60 de zile... ZILNIC !

Link to comment
Share on other sites

64.000 caini maidanezi a cate 5 in cotet = 12.800 cotete in Bucuresti!! E din ce in ce mai bine.. Si dupa aceea mai afirmam faptul ca " intr-o lume civilizata"...

Intr-o lume civilizata nu exista caini pe strada.

 

 

bai asterix, pana acum cine te-a oprit sa faci calculele astea?

Link to comment
Share on other sites

Ok , nu e uman sa ii strangem si sa ii eutanasiem daca nu ii vrea nimeni. Dar sa umble pe strazi sa ii calci cu masina e uman , sa se bata intre ei pe hrana si teritoriu e uman , sa isi faca nevoile unde vor cum e ? etc etc ?
Link to comment
Share on other sites

se vede... ai optica unui boem, care viseaza o lume civilizata, cu cotete de caine pe langa blocuri

 

 

nope, tratamentul antirabie este acelasi: injectii in stratul adipos (adica in cel de burta) timp de 60 de zile... ZILNIC !

 

Mai da ce repede acorzi calificative :) Optica boem

Copilul tau a fost muscat de caine? Ai omorat cainele?

A facut tratamentul asta?

Link to comment
Share on other sites

o, a scazut deja numarul? ce bine. 64 de mii sa fie, asadar. o, ce numar bun

 

 

Asterix, apropo, de unde stii tu la centima cate jabe is prin Bucuresti?

 

cineva a aruncat aceasta cifra in urma cu cateva pagini si probabil ca e in crestere.

dar daca vrei date exacte, anul trecut au fost muscati 16.192 de bucuresteni dintre care 3300 de copii (sursa: http://www.ziare.com/articole/maidanezi+bucuresti+atac+oameni )

Link to comment
Share on other sites

Mai da ce repede acorzi calificative :) Optica boem

Copilul tau a fost muscat de caine? Ai omorat cainele?

A facut tratamentul asta?

 

Trebuie sa astepti sa se intample asta?

 

Stii cat sufera un copil muscat de fata, cu semne si alte cele? Stii cat de greu iti este sa iti vezi copilul suferind???

 

Stii cat de mult sufera oamenii aia cu copilul mort?

 

Sau cat a suferit japoneza aia de a murit la fel, muscata de caini ????

Link to comment
Share on other sites

Bitz din Constanta a gasit o diferenta substantiala. Nevoile.

 

Da, nevoile. Adica cum sa se cace si sa se pise canii pe strada, cum? Raspund eu: in diferite pozitii, cum i-o lasat dumnezo.

 

 

Cand aveti, totusi, un discurs cat de cat util, hai sa vorbim baieti. Ca altceva nu facem aici. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.