Jump to content

Legea Junglei


X X L

Recommended Posts

Asa e bunica aceea trebuia sa stea langa copil,inarmata cu arc si sageti sa-si pazeasca nepotul de haita de caini,ca doar traim in sec 21 si copii se joaca in jungla nu in parc.

 

 

uite, asta e alta discutie. la RECE, precum berea pe 31 iulie, Vartocp: cat de departe erau plecati cei doi copii, incat bunicutacareplangefaralacrimilateve:

- sa nu-i auda cum tipa;

- sa nu auda jabele cum urla

- sa nu-i vada si pe unii si pe altii

 

Dar ceva e tare dubios in ecuatia asta....nu stiu, mai mult nu zic

Link to comment
Share on other sites

Asa e bunica aceea trebuia sa stea langa copil,inarmata cu arc si sageti sa-si pazeasca nepotul de haita de caini,ca doar traim in sec 21 si copii se joaca in jungla nu in parc.

 

+1

 

http://troglopundit.files.wordpress.com/2013/04/ruth-gordon.jpg

Link to comment
Share on other sites

rares, vorbim de copii de un an jumate... eu cred ca nu trebuiesc scapati din ochi... cum il poate musca un caine, tot la fel ii poate scoate un alt copil un ochi, sau il poate lovii un altul cu bicicleta... bai? in ce lume traiti?

Scuza-ma ca-ti zic, dar n-ai toate tiglele pe acoperis..

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

rares, vorbim de copii de un an jumate... eu cred ca nu trebuiesc scapati din ochi... cum il poate musca un caine, tot la fel ii poate scoate un alt copil un ochi, sau il poate lovii un altul cu bicicleta... bai? in ce lume traiti?

 

 

ferecati-va in casa, afara-s numai primejdii... :frantics:

Aici nu e vb de neglijenta parintilor,au fost o gramada de oameni maturi atacati de maidanezi,diferenta e ca acum e mai grava situatia.

Link to comment
Share on other sites

Ce conteaza cat costa?

O luam dupa bani, alegem daca sa mai moara oameni sau nu in functie de cat costa rezolvarea problemei cainilor sau cum?

 

pai nu ma intreba pe mine. intreaba-i pe ceilalti, care gugaluiau infernal.

 

mie mi-ai dat apa la moara, esti de acord ca nu conteaza cat ar costa rezolvarea problemei.

Link to comment
Share on other sites

lasa-l ma pe vartocp... este si el condus prin televizor...

 

 

baba aia statea la barfa cu alte babe... noi ca niste oameni maturi nu trebuie sa mai facem nimic, trebuie sa ne ajute statul, si tot el sa ne pazeasca de primejdii, ca ce pisda masii suntem in secolul 21...

Link to comment
Share on other sites

noi ca niste oameni maturi nu trebuie sa mai facem nimic, trebuie sa ne ajute statul, si tot el sa ne pazeasca de primejdii, ca ce pisda masii suntem in secolul 21...

pai da` cine sa te ajute altcineva? pai nu de aia e stat, bre? nu de aia iti ia taxe si impozite? nu de aia are institutii precum politie, judecatorie, asigurare sociala, etc, etc, etc?

Cine dracu se gandeste, cand iese cu copilul la plimbare, sau il drum spre scoala, sau la piata, ca ti-l mananca cainii ma?

Link to comment
Share on other sites

pai da` cine sa te ajute altcineva? pai nu de aia e stat, bre? nu de aia iti ia taxe si impozite? nu de aia are institutii precum politie, judecatorie, asigurare sociala, etc, etc, etc?

Cine dracu se gandeste, cand iese cu copilul la plimbare, sau il drum spre scoala, sau la piata, ca ti-l mananca cainii ma?

+1

Link to comment
Share on other sites

sunt curios, v-a scapat postul meu umil referitor la faptul ca pur si simplu NU EXISTA solutie imediata?

 

:)

Ba exista. O vanatoare organizata,cu recompensa pt fiecare caine ucis.In 2 sapt adio maidanezi.

Edited by vartocp
Link to comment
Share on other sites

sunt curios, v-a scapat postul meu umil referitor la faptul ca pur si simplu NU EXISTA solutie imediata?

 

:)

eu nu cred ca cineva vrea o solutie imediata. este absurd sa crezi ca intr-un timp limitat problema dispare, ca de la sine. Este nevoie de o solutie eficienta in timp.

Link to comment
Share on other sites

Nu mai vorbesc mai cu Vatrcop, e neserios.

 

Vartcop, hai frate s-o facem. Pe bune, te bagi sa bagi cutitul la beregata, da? Eu o sa ma uit.

 

 

Kolea: pai n-am zis mai sus?

 

 

e un proces care trebuie desfasurat pe parcursul a cativa ani.

 

nu va imbatati cu apa rece, problema are mai bine de 40 de ani: incepand cu demolarile din comunism, cand s-au lasat canii pe strazi si mutat oamenii la bloc si terminand cu astia 20 de ani in acre i-a durut pe toti in plua.

 

 

si voi vreti bam bam, tac pac sa se rezolve. ei bine, nu se va rezolva. vor fi si alti copii muscati, vot fi, in continuare, alte mii de animale ucise in chinuri.

 

dar na, voi vreti imediat. bine ma. vreti, ca e gratis.

 

PS: stiti ca la tara nu-s haite pe drumuri? va intrebati oare de ce? :)

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

ma astia care sunteti tari si mari, si nu-i mai suportati pe catei, cumparati otrava si bagati in mancare si apoi oferiti mancarea cateilor( dupa sondaj ar trebuii sa scapam foarte repede de ei)... puteti face asta?

 

 

intrebati-va... pot eu sa fac asta?

Edited by umbrella
Link to comment
Share on other sites

IN ACEST POST TREBE' SA APESI

 

 

 

 

 

bai, va spuneam ieri ca sunt si oameni care se implica serios, asa cum ar trebui. sa va dau un exemplu, aruncati un OCHI

 

un scrol o sa va edifice :)

 

 

Umbrelo: se face lejer, imperial si cetatenesc asa ceva. Acum si mai frumos, ca e curentu' potrivit la teveu.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.