Jump to content

Legea Junglei


X X L

Recommended Posts

Un lucru as vrea sa va intreb pe cei ce sunteti impotriva omorarii cainilor maidanezi: dar de ce nu protestati si cand omoram milioane de porci si pasari si vaci si oi si alte animale,a??? Ca si alea sunt animale nevinovate, mai mult, alea sunt si inofensive, nu ataca omul. Dar ce parere aveti de chinezi sau alte natii care halesc caini si pisici? Nu sunteti si contra alora?
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Un lucru as vrea sa va intreb pe cei ce sunteti impotriva omorarii cainilor maidanezi: dar de ce nu protestati si cand omoram milioane de porci si pasari si vaci si oi si alte animale,a??? Ca si alea sunt animale nevinovate, mai mult, alea sunt si inofensive, nu ataca omul. Dar ce parere aveti de chinezi sau alte natii care halesc caini si pisici? Nu sunteti si contra alora?

 

Ca alea intra la matz,intelegi?

Link to comment
Share on other sites

cheltuiala inutila de banii aia mergeau in tenerife . De ce trebuie sa intrebi oamenii daca vor sa fie muscati asta imi pare o tampenie. Masuri populare and shit.

 

 

ma tu ti-ai da copilul la caini ca nu inteleg ce vrei. eu zic sa eutanasiem bunica

 

Bineinteles ca nu,nu doresc nimic doar am vrut sa punctez ca o mare parte din vina a fost vina bunicii.Eu asa consider asta e mentalitatea mea.

Link to comment
Share on other sites

XXL, nu cred ca e cam tarziu; stii cum e romanul, pana nu-i ajunge cutitul la os nu face nimic. dealtfel a mai fost omorat un om chiar la 200m de fotoliul primului ministru (un japonez daca va aduceti aminte) si nu s-a facut absolut nimic. peste 10 ani, de voie, de nevoie, chiar ca o sa ne strangem cate 3-4 ca sa eliberam strazile.
Link to comment
Share on other sites

Castrarea,capturarea lor si adapostiti pentru 3-4 saptamani.Odata castrati si capturati numarul lorse va imputina considerabil.Daca in astea 3-4 saptamani nu-i adopta nimeni atunci da,eutanasiati.Parerea mea ca ar fi cea mai eleganta metoda si ar impaca ambele parti,atat cei pro cat si cei contra eutanasierii.
Link to comment
Share on other sites

peste 10 ani, de voie, de nevoie, chiar ca o sa ne strangem cate 3-4 ca sa eliberam strazile.

 

Vrei sa spui ca peste 10 ani, de voie de nevoie, o sa ne strangem 3-4 ca sa nu mergem singuri pe strada, cand vom fi inconjurati de 100 de caini o data, nu de o haita de 3-4 ca acum.

 

Daca acum sunt 64 de mii de caini in Bucuresti, cati vor fi peste 10 ani daca jegosii astia nu misca nimic? Va fi om contra caine, sau sa nu ajunga sa ne copleseasca la numar, in plm.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Castrarea,capturarea lor si adapostiti pentru 3-4 saptamani.Odata castrati si capturati numarul lorse va imputina considerabil.Daca in astea 3-4 saptamani nu-i adopta nimeni atunci da,eutanasiati.Parerea mea ca ar fi cea mai eleganta metoda si ar impaca ambele parti,atat cei pro cat si cei contra eutanasierii.

solutia ta triseaza. ii intrebam pe cei care sunt impotriva eutanasierii ce solutie vad?

si nu inteleg de ce se imputineaza considerabil nr. cainilor din adaposturi? malpraxis?

 

Vrei sa spui ca peste 10 ani, de voie de nevoie, o sa ne strangem 3-4 ca sa nu mergem singuri pe strada, cand vom fi inconjurati de 100 de caini o data, nu de o haita de 3-4 ca acum.

 

exact

Link to comment
Share on other sites

solutia ta triseaza. ii intrebam pe cei care sunt impotriva eutanasierii ce solutie vad?

si nu inteleg de ce se imputineaza considerabil nr. cainilor din adaposturi? malpraxis?

 

 

exact

 

Mai repet,se imputineaza numarul cainilor de pe strazi,care vor fi dusi in adaposturi,iar in caz contrar in care nu-si gasesc stapan vor fi eutanasiati.De ce nu se poate face treaba asta atat timp cat platim roviniete pentru drumuri care nu le avem,platim impozite pentru oameni care fura,omoara,samd? <_<

 

Oricum eu cred ca toata treaba asta e o conspiratie care sa ne atraga atentia de la RM...stiti voi teoria haosului :rolleyes:

Edited by vl69uli
Link to comment
Share on other sites

bai ce l-a articulat CTP pe Oprescu , looooooooooool

 

cica :

 

"sa plangi in public este la fel de penibil ca atunci cand urinezi in public " loooooooooooool

 

 

Mergeti la referendum ?! :)))))

 

ia rarese cu bara ta cu tot

 

 

 

daca nu ma insel aia e politie animala ?! si pt asta erau acolo , sa stranga cateii sa dea amenzi proprietarilor sau inchisoare..

 

L.E.

 

apropo de alte tari dezvoltate si politia animala..ca acolo se face reclamatie pt maidanezi(desi ala cred ca nu-i un maidanez,tot asa , o baba ceva are grija de el)

 

duuuaaamneeeee...

 

https://www.youtube.com/watch?v=yF20qqIN7zs

Edited by Krebs
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

plm bai hitman, eu am stricat ,asa-i.

 

eutanasiere zic ! (pt mine ,desigur)

 

 

eu nu merg la referendum, nu-i treaba mea asta cu cainii(nu eu hotarasc pt viata lor), sa se ocupe autoritatile zic (nu sa arunce "constiinta" pe populatie).

cand vad aici cearta si galceava..parca-i un topic politic sau ceva benzina vs diesel.. :rolleyes:

Edited by Krebs
Link to comment
Share on other sites

Mai repet,se imputineaza numarul cainilor de pe strazi,care vor fi dusi in adaposturi,iar in caz contrar in care nu-si gasesc stapan vor fi eutanasiati.De ce nu se poate face treaba asta atat timp cat platim roviniete pentru drumuri care nu le avem,platim impozite pentru oameni care fura,omoara,samd? <_<

 

 

nu se imputineaza nimic , e un nonsens total , pai daca apare martaloaga aia care a eliberat javra in cauza si spune ca e absolut normal ca ONG urile mancatoare de rahat de caine sa ia animalul , sa-l castreze la misto si apoi sa puna voluntarii sa-i elibereze ca ei sa poate lua altii si sa umple cele cateva locuri patetice pe care le au .Aia sper sa-i dea 3 ani de puscarie . Pai vorbim de cateva locuri pt zeci de mii de javre . Cativa hingheri pusi sa alerge printre masini ,referendum la caterinca sa mai uite lumea problema , orice scandal tine 3 zile . Ceva presa , tv fericire maxima ca au despre ce scrie . Eu as paria 3 carnati de plescoi ca peste o luna tot 3 hingheri alearga prin parcari si se va uita acest incident . Eu incerc sa inteleg unde e problema , refuz sa cred ca se castiga atat de multi bani din afacerea asta incat sa stam in atata mizerie . Ca pe aia cu tigarile am inteles-o .....nu merita oprite ca ne costa mai putin sa tratam problemele . Si mai e ceva ce nu inteleg , bai oameni cum plm sa va placa niste javre pline de praf , paduchi si ce plm or mai avea pe ele , pai ala e animal de companie ma , imi pare o infectie de la 10 m distanta si vreti sa-i pupam in cur si sa-l lasam pe strazi , sa le dam sa manance si sa asteptam 10 ani sa moara . Pai a calcat ma vreunul printr-un spital aia nu au bani sa-ti puna o compresa , te ia depresia intr-un azil de batrani . pe mine ma deprima altruismul asta patetic ca imi pare ca unii bat la usa raiului cu o atitudine pozitiva pt un caine , ce-ar fi sa va canalizati atentia asta catre oameni , copii si alte rahatele . Ca in rest nimic nu mai e important pe lumea asta decat allmighty DOG . Si asa ca fapt divers cu copilul mancat de caine cum ramane ......pt mine e absolut horror ce s-a intamplat iar pt unii e doar un incident . Mai sa ne scuipe pe astia care nu mai iubim cainii vagabonzi .

Edited by Myx
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Am observat o chestie pe topic-ul asta: cei care sunt ptr eutanasiere si-au spus parerile decent, le-au respectat pe ale celorlalti si cam atat. In schimb, cei care sunt impotriva eutanasierii au fost foarte acizi, duri, pe alocuri au jignit si i-au catalogat pe ceilalti in fel si chip etc. thumbsup.png
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Am observat o chestie pe topic-ul asta: cei care sunt ptr eutanasiere si-au spus parerile decent, le-au respectat pe ale celorlalti si cam atat. In schimb, cei care sunt impotriva eutanasierii au fost foarte acizi, duri, pe alocuri au jignit si i-au catalogat pe ceilalti in fel si chip etc. thumbsup.png

 

Te referi la Similea ? huh.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.