Jump to content

recomandare pompa de apa e90 320d


andrei d1z

Recommended Posts

SKF-80€,cea originala 155€+ 7€ garnitura,atat mi-a cerut pe ea la reprezentanta de aici. Ce marca a fost cea care ti-a explodat?

pai nu stiu ca nu am stat sa citesc pe ea( nici nu am fost interesat )

prostia mea a fost ca ,cand am dus masina sa imi schimbe curele am schimbat si pompa ca scataia putin dar nu i_am spus nimic de marca ce sa puna asa ca ala a pus cea mai ieftina cred

asa ca pe ultima am pus_o eu sa fiu sigur ca e oki

Link to comment
Share on other sites

Firma care produce si livreaza pompa de apa ca element de prim montaj,ca piesa de schimb reconditionata sau pur si simplu ca piesa de schimb....

http://www.gpm-merbelsrod.de/e21_gpm.php

Di pacate ei nu produc pentru reteaua af.

Hepu nu mai sunt asa calitative si au inceput sa apara multe probleme cu ele.

Ruville este doar ambalator de piese...deci iese din discutie ca producator.

Febi/Swag sunt produse destul de bnicele dar in materie de pompe de apa nu au traditie si sigur sunt ambalatori.

.........

 

Daca Ruville este doar ambalator, de cine sunt facute pompele lor? Nu de alta, dar sunt curios pentru ca am schimbat pompa recent si am pus Ruville.

Merci.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 3 weeks later...
Salut,ieri am schibat pompa de apa desi o am in casa de cateva luni doar ca nu am prea avut timp. Operatiunea a durat vre-o 2 ore la modul lejer pt ca am stat sa curat si urmele lasate de la pierderea de lichid ce o aveam de la celalta pompa din cauza unei defectiuni de fabricatie mai exact nu etansa bine la nivelul de inbinare cu termostatul cu toate ca i-am pus si mastic special pe langa garnitura termostatului (nu era perfect derapta suprafata de inbinare a pompei cu termostatul si pierdea c-am 500ml la vre-o 10000km. atasez cateva poze cu pompa cea veche cu(240000km) si cea noua SKF. Edited by black_emu
Link to comment
Share on other sites

De ce nu se vad pozele? De o jumatete de ora tot incerc sa upload-ez vre-o 8 poze si nu merge ,adica l-e upload-ez dar dupa ce dau post nu imi apar toate acestea cu functia (clic to attach files). Ce nu fac bine?

 

post-52760-0-59118900-1406380712_thumb.jpg

 

post-52760-0-02948700-1406380777_thumb.jpg

Salut,ieri am schibat pompa de apa desi o am in casa de cateva luni doar ca nu am prea avut timp. Operatiunea a durat vre-o 2 ore la modul lejer pt ca am stat sa curat si urmele lasate de la pierderea de lichid ce o aveam de la celalta pompa din cauza unei defectiuni de fabricatie mai exact nu etansa bine la nivelul de inbinare cu termostatul cu toate ca i-am pus si mastic special pe langa garnitura termostatului (nu era perfect derapta suprafata de inbinare a pompei cu termostatul si pierdea c-am 500ml la vre-o 10000km. atasez cateva poze cu pompa cea veche cu(240000km) si cea noua SKF.

 

post-52760-0-88547000-1406381029_thumb.jpg

 

post-52760-0-59602100-1406381244_thumb.jpg

 

De ce nu se vad pozele? De o jumatete de ora tot incerc sa upload-ez vre-o 8 poze si nu merge ,adica l-e upload-ez dar dupa ce dau post nu imi apar toate acestea cu functia (clic to attach files). Ce nu fac bine?

 

post-52760-0-59118900-1406380712_thumb.jpg

 

post-52760-0-02948700-1406380777_thumb.jpg

 

post-52760-0-88547000-1406381029_thumb.jpg

 

post-52760-0-59602100-1406381244_thumb.jpg

post-52760-0-32256400-1406381393_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 3 weeks later...

Inainte de a-ti da cu parerea despre chestii pe care nu le cunosti invata sa scrii corect romaneste.

 

Cam veche recomandarea, lucrarea are deja 7 ani! ...cu sau fara gramatica, semintele acelasi gust ARE!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eu nu am vazut palete uzate, numai rulment uzat cara huruia sau avea joc.

 

Ca si firma, eu recomand HEPU + ca vine cu garnitura metalica [cea dintre pompa si bloc motor] in pachet :thumbsup:

Edited by Kenbobo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mergi pe hepu dar mare atenție jocul NU ESTE NEAPĂRAT DEFECT eu am schimbat 2 pompe crezând ca sunt defecte. Când rulmntul face zgomot neaparat schimb.o, altfel risiti mult. Ele au un joc fff mic dar îl au chiar și cele originale. Edited by Stefan M
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.