Jump to content

Monstruletu'


MuscleMike

Recommended Posts

Multumesc de aprecieri baieti, dar daca nu se asculta cu boxele date tare si cu bass corespunzator, tot nu se apropie de cum suna in realitate... :)

 

@Kosmog...sa speram ca fuge si mai bine de sapt viitoare...

 

P.S. Azi a mai primit Monstruletu' 12l de Redline 5W50 si ne pregatim de revizie dupa intoarcerea din Germania...cum fac reviziile tot la 7-8k km mai nou si cum umblu 80-90% din timp pe afara, ma bate gandul sa schimb si filtrele de aer si sa pun ceva sport...desi nu stiu cat o sa ajute la putere...macar respira mai usor motorul...

Edited by MscleMike
Link to comment
Share on other sites

Gata si Monstruletu' pt drumul de intoarcere...avem aproape 100k km si o trecere de la 493 cai la 513 si cuplul de la 738 la 790 Nm...dar ce e frumos e graficul dyno...foooooarte liniar in comparatie cu celalalt...se simte la condus ...mult mai "smooth".

 

 

http://postimg.org/image/t53pcafe3/

Edited by MscleMike
Link to comment
Share on other sites

Gata si Monstruletu' pt drumul de intoarcere...avem aproape 100k km si o trecere de la 493 cai la 513 si cuplul de la 738 la 790 Nm...dar ce e frumos e graficul dyno...foooooarte liniar in comparatie cu celalalt...se simte la condus ...mult mai "smooth".

 

 

http://postimg.org/image/t53pcafe3/

Hai sa iti fie de bine ! Monstru in toata regula :drinks:

Link to comment
Share on other sites

Da...cam final de hp la el :). Ce a fost interesant e ca au avut foarte mult de lucru din nou cei de la SKN, am stat iar doua zile...pur si simplu au trebuit sa-mi refaca totu softul, deja ma panicam ca iar trebuie sa dau 1800eur <_< nu vreau sa acuz sau sa arat cu degetul pe nimeni...dar sincer...nu stiu cum as putea sai fac vreodata un resoft la cineva bazat doar pe un graic dyno luat de la,o alta masina, asemanatoare cu a mea, cand fiecare masina e diferita una de cealalta, plus de asta nu am absolut nici o dovada clara in castig in afara de un "feeling" care poate fi sau nu placebo... Edited by MscleMike
Link to comment
Share on other sites

Cum se prezinta „ colantarea ” dupa ceva timp de utilizare,sunt tare curios si as vrea o opinie pertinenta :thumbsup:

 

Stare perfecta...vreo 3-4 ciupituri pe capota (exact ca la vopsea) dar is convins ca fara folie erau mai multe...singura nemultumire...sunt serviciile post-service prestate sau mai bine zis neprestate si intelegerea de care NU au dat dovada cei la care mi-am pus folia avand in vedere "pretul de lux" care l-am platit...

 

Vai cum se aude, zici ca e o herghelie de ursuleti eta 😂

 

Dupa re-soft se aude diferit, mai gros acel rumble la relanti...si "bass" mai profund in acceleratie...o sa fac alt filmulet cat de curand...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.